Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 11:06:54
Истинските имоти са тази, които носят сигурни истински доходи и в добри, и в лоши времена, дори и да са на Луната.
Не в Слатина*pardon*
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 11:17:44
Quote
Imotko
Истинските имоти са тази, които носят сигурни истински доходи и в добри, и в лоши времена, дори и да са на Луната.
Не в Слатина*pardon*

В разрез с добрата форумна практика да се заяждаш с ближния си по форум, не мога да не се съглася с горното.*ok*
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 11:27:16
Quote
Zrfv
Quote
Imotko
Истинските имоти са тази, които носят сигурни истински доходи и в добри, и в лоши времена, дори и да са на Луната.
Не в Слатина*pardon*

В разрез с добрата форумна практика да се заяждаш с ближния си по форум, не мога да не се съглася с горното.*ok*

С риск да наруша "добрата форумна практика да се заяждаш с ближния си по форум" няма да се съглася с по-горното определение. То е доста "тясно" като определение и не обхваща една голяма част от имотите. Понякога трябва да излезем от малката кочинка наречена София, България и да се поогледаме по широкият свят. Да допуснем, че освен партерен на Витошка, има и други типове инвестиции, чийто смисъл не е "сумата от наем в края на месеца"

Има много топ имоти, които никой никога няма да даде под наем. Такива, чийто чисто притежание е престиж. Примерно малък дворец в Монако или вила, бивше притежание на известен писател в Кан.
Това са имоти, които никой не продава, не отдава под наем, а в някой случай - дори и не ползва. Имоти, чийто стойност винаги расте, независимо от конюнктурата, като картина на Моне или Пикасо, примерно. Имоти - разменна монета с голяма стойност.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 11:31:48
Първо - и на дворците в Монако им пада цената, второ-имах предвид имоти като инвестиция, не за собствено ползване или за собствено удоволствие. Нали това е български форум за имоти, хората за панел в Слатина нямат пари, ти - дворци и палати.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 11:39:41
Quote
Imotko
Първо - и на дворците в Монако им пада цената, второ-имах предвид имоти като инвестиция, не за собствено ползване или за собствено удоволствие. Нали това е български форум за имоти, хората за панел в Слатина нямат пари, ти - дворци и палати.

Темата се казва: "опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение". Никъде не е упоменато, че трябва да се ограничаваме до български имоти или до цена, каквато всеки забърсан от улицата може да си позволи? Стига с тия панелки в Слатина - поогледайте се малко.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 13:03:58
Оунъра ви го е написал - топ локейшън за кого ? Разни хора, разни идеали...

Мога да ви кажа какво за мен лично е топ-локейшън във Варна. Това е улица "Братя Шкорпил". Ще се аргументирам:

- стари, монолитни сгради;
- много зеленина - с жена ми я наричаме "Нашата улица с липите";
- място за паркиране колкото искаш - никога не съм минавал от там, дори през лятото, и да няма места;

Единственият минус е липсата на голям супермаркет наблизо. Трябва цели 5 минути да вървиш до Бурлекса на ъгъла на "Парижка комуна" и "Владислав" :-)

А и не съм виждал скоро обява някой да продава имот там. Може да не съм забелязал. Не че мога да си го позволя :-)
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 13:07:52
Quote
Imotko
...имах предвид имоти като инвестиция, не за собствено ползване или за собствено удоволствие...

Добре де, имоти, инвестиции, доходност и ... в края на деня да сядаш да броиш печалбата в някоя Люлинска панелка ...или Слатинска, или където и да е другаде из панелните или бетонни градини...не върви. Трябва да се намери и топ-локейшън за живеене.*pardon*

Аз правя разлика между 'топ-локейшън' и добър имот и затова се съгласих с Имотко.
И мисля, че темата е специално за Българския пазар, защото за него първо е важно да се докаже, че има такива имоти въобще, а после да се търси къде се намират те. Специално за жилище с топ-локейшън аз поне не се сещам.
Освен това понятието е разтегливо и променливо във времето. За пример мога да дам кимизарския район около хотел "Черно Море" във Варна, където преди 50-100 години по продължение на ул. Стефан Стамболов" е имало дере. И сега седнали да ми го спрягат за местен 'топ-локейшън'...айде няма нужда, не на нас тея :g:
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 13:36:37
Quote
ndachev
...Мога да ви кажа какво за мен лично е топ-локейшън във Варна. Това е улица "Братя Шкорпил". Ще се аргументирам:

- стари, монолитни сгради;
- много зеленина - с жена ми я наричаме "Нашата улица с липите";
- място за паркиране колкото искаш - никога не съм минавал от там, дори през лятото, и да няма места;

Единственият минус е липсата на голям супермаркет наблизо. Трябва цели 5 минути да вървиш до Бурлекса на ъгъла на "Парижка комуна" и "Владислав" :-)

А и не съм виждал скоро обява някой да продава имот там. Може да не съм забелязал. Не че мога да си го позволя :-)

ndachev, сериозно ли се намират места там по всяко време?!? eye popping smiley Аз този район съм го бляклистнал, че по една туба нафта изгарям, докато намеря къде да паркирам, но знам ли, може и да греша, че напоследък все по-рядко се налага да ходя с кола до там, понеже ми достатъчное близо пешеходно до дома.
А проблемът със супермаркетите важи с пълна сила за идеалния център и гръцката. Напоследък се пръкнаха някакви псевдо супермаркетчета с площ на тристаен апартамент, но не е същото.
Също така си мисля, че е доста шумна уличката.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 14:14:28
Quote
Zrfv

ndachev, сериозно ли се намират места там по всяко време?!? ::
Също така си мисля, че е доста шумна уличката.

Ами ако не си придирчив в кой край ще спреш, мисля че винаги се намират.

А за шума - точно това имах впредвид - разни хора, разни идеали :-) За едни тишината е убийствена, за други - шума, трети искат по малко и от двете...

Всеки луд с номера си. Някой с цяла програма :-)
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 14:43:45
Топ локейшън е всичко отвъд северната дъга на околовръсното. Сегашна София след 20 години ще се нарича гетото, а там ще се изградят нормални квартали за нормални хора. В сегашните квартали ще водят учениците веднъж в годината за да им обясняват нагледно значението на термина човешка глупост.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход