Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 14:52:15
avatar
Quote
greenbul
Топ локейшън е всичко отвъд северната дъга на околовръсното. Сегашна София след 20 години ще се нарича гетото, а там ще се изградят нормални квартали за нормални хора. В сегашните квартали ще водят учениците веднъж в годината за да им обясняват нагледно значението на термина човешка глупост.

Ще вземеш да се окажеш прав и тогава по лампите на Цариградско шосе ще се веят да съхнат брокери и финансови консултанти! winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-09 14:52 от valsodar.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 14:56:37
avatar
Quote
greenbul
Топ локейшън е всичко отвъд северната дъга на околовръсното. Сегашна София след 20 години ще се нарича гетото, а там ще се изградят нормални квартали за нормални хора. В сегашните квартали ще водят учениците веднъж в годината за да им обясняват нагледно значението на термина човешка глупост.

Това ми прилича малко на номера на кукувицата- осира си гнездото и търси друго- чисто и подредено, че да се нанесе........:]
Комплексите, които бяха правени по всички правила, върху гола поляна, първо с изграждане на инфраструктурата, на сградите за обществено обслужване и с големи междублокови пространства, се приемат за гета. Щото строителството било панелно. Е, нека е тухлено отвъд дъгата на Околовръстното. Дали ще стане нещо по- различно от Малинова долина и Манастирски ливади?
Силно ме съмнява.
?
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 16:16:22
avatar
"Топ локейшъна" е изключително индивидуална величина.
Ако разполагам с 15.000 евра и успея да си купя гарсониерка в крайния квартал на последен етаж - то за мен това ще е "Топ ъф дъ Топ"

Еврото идва към България.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 16:34:12
Quote
sobstvenik 31
Пускам темата с ясното съзнание, че е много бистрена тук ! Но ако трябва честно да кажа не съм намерил някои отговори?
Примерно: какво означават точно тези термини за BG?
Ако сте забелязали във всички мои постове влагам субективизъм и личен интерес, защото съм активен участник в пазара на НИ.
Сега естествено търсейки отговор, ще споделя лична инфо:
Решил съм да продам една панелка - двустаен апартамент в квартал - сравнително близо до центъра. Продажбата ще осъществя живот и здраве след около 1-1.5години. Притеснявям се от падащия пазар, но разчитам на МЕСТОПОЛОЖЕНИЕТО.
То накратко е следното: зад блока има парк / зелена площ / , а пред блока квартална улица, а през нея старо квартално у-ще.
Не знам как да характеризирам местоположението, но по мое мнение е с много плюсове. С риск да скандализирам част от участниците във форума ще кажа, че ще искам безбожна цена.
Най добре гледай предаването Big City Broker.Дават го всеки ден по PRO=BG всеки ден от 14:00.Между другото ще е добре и нашите дето незнам защо и викат брокери да го фледат.Там ще видите какво се прави.И дано нещо научите.Днес една брокерка каза на една продавачка.Да ти очакваше повече оферти но реалността е че има само една и тя е на много по ниска цена.Може би ще се намери някой който да даде исканата от теб цена но няма да е в близките шест месеца.А шефа на брокерите каза всеки си мисли че неговия имот е уникален и ще има много оферти и наддаване а истината е че от 5000 продажби всяка година само за 300 има повече от една оферта.Другите продажби са с по една оферта и на цена под исканата.Е те това е реалността.Казваш честно и почтено на продавача да решава или приема по ниската цена или си маха апартамента от продажбите.А тук никой му недава парите които иска ама офертата си стои даже и вдига цената.Не разбраха ли тези хора че така няма да стане.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 16:39:22
avatar
Quote
Cepcem
Според мен, има много лесно и елементарно определение за "топ локейшън".
Това е локация за която хората чакат някой да се навие да продаде, за да купят веднага.
Място, за което купувачи дебнат с години някой да закъса и да е принуден да продаде.
Местоположение, за което само ако се чуе "продавам", десетки брокери вдигат телефони, а клиенти се мятат на колите и бързат натам.

Ако се сетите за такова - това е вашият "топ локейшън".

Да ама такъв имот в България нямаааааааааа! Когато станете свидетили на война между купувачите за имот тогава употребявайте думата "Топ"
И въпроса ме е към всички брокери четящи форума имал ли са случаи на надаване от страна на купувачи за имот?
Без брокерите да са манипулирали процеса. И какъв е бил този имот (кратко описание)
Моля за отговор.

Ни копува ни продава



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-09 16:48 от ТОРТКО.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 16:45:21
avatar
Quote
ТОРТКО
Да ама такъв имот в България нямаааааааааа! Когато станете свидетили та война между купувачите за имот тогава употребявайте думата "Топ"
И въпроса ме е към всички брокери четящи форума имал ли са случаи на надаване от страна на купувачи за имот?
Без брокерите да са манипулирали процеса. И какъв е бил този имот (кратко описание)
Моля за отговор.

Тук преди време имаше мини война за едно таванско на Славейков и поне няколко души завидяха на братовчедкана на Бай Пешо, която го купи, а Бай Пешо така и не реши да помогне на приятеля си и да го пусне на търг :]
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 16:54:17
avatar
Стига с това таванче, стига с това слугинско стайче. Говорим за реални предложения с капаро събрали се 5–6 брокера с клиенти и натдават ама тайно и продавача разглежда предложенията! Такова чудо има ли питам.

Ни копува ни продава
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 17:42:02
Ха, аз питах преди за дефиниция от тукашната форумна аудитория и.... както винаги всеки си дава дефиниция според интереса. И понеже нямам интерес от имоти в България ( ни купува ни продава както бе написал един канадски сънародник) ще приключа с постовете и участието си тука. Надявам се моя пост да бъде полезен на стотиците четящи тука потенциални купувачи на имоти в България за основно жилище които поради една или друга причина имат недотам достатъчна информираност. Топ локацията може да е различна от гледна точка на предназначението но за собствено жилище винаги има общо-човешки критерии. Затова не е нужно да се преоткрива колелото: това са фамилните къщи с инфраструктура + зелени паркове около тях. Не мога да се съглася че в България няма толкоз територия защото знам от личен опит как е в Белгия (Фландрия) и Холандия. Не знам в чий мозък се пръкнаха тия противоестествени творения - блоковете. Разбира се че има кохорта от лобита които пускат 'научни' и популярни статии за бъдещето на блоковете и ми звучат като соц- и ком-утопиите. И са еднакво противоестетвени като тия утопии защото сметката е крива - не може да се излъже биологичната същност на човека. Сега дали в България живее някакъв друг хомо сапиенс - едва ли. Българите - ние където и да сме не сме по различни. Не мога да се съглася с дефинициите за 'материала' (изключвам разбира се номенклатурната и бивша ДС заела се яко с риал-истейта в България).
Политическия елит е най важното - не че би създал работа - но би наложил правилата - от спазването на законите за движеие по пътищата до елиминирането на тая разяздаща безнаказаност. Милиони в България са принудени да живеят в блокове и някои дори не го осъзнават. И не мога да ги виня, ако цял живот знаеш и виждаш само едно - естествено няма нищо по естествено да смяташ че апартамент в блок е нормално човешко жилище, наблъскваш администрации, бизнес и всичко в София и всичко мисли че нама нищо по естествено да живееш в блок в София - топ локация е даже. А който вече е там най естествено вече се смята за друга категория и трупа отрицателни емоции към 'провинциалистите'.....И това на малката България - патетично и смешно направо!
Топ локацията е абсолютно свързана с доходите. Имот за достойно съществуване се купува с доходи от заплати - примерите са много 99% от познатите българи тука включвайки и себе си. Такъв е случая (не само с колеги инженер-програмисти ) от Белгия , Холандия и от най 'германската' част на Германия - Бавария. Защо в България се разпространява обратното - има много, страшно много обяснения за които всеки потенциален купувач се сеща. Разбирам и малко ми е неловко отстрани да говоря и съдя но отдавна не съм там. Питам се разбира се какво наистина би могъл да прави някой в България при тая абсурдна ситуация. Аз ако бях щях да намеря съмишленици за строеж на човешки жилища, купуване на парцел, наемане на строителни фирми плюс допълнително образование в строителството. Трудно би било със сигурност. Но ситуацията си е като на война, вярно във форума са малки виртуални битки но е война. От сърце желая победата на стотиците потенциални купувачи притиснати от сегашната абсурдност на пазара на имоти в България !
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 18:14:06
avatar
Quote
annvlad
Ха, аз питах преди за дефиниция от тукашната форумна аудитория и.... както винаги всеки си дава дефиниция според интереса. И понеже нямам интерес от имоти в България ( ни купува ни продава както бе написал един канадски сънародник) ще приключа с постовете и участието си тука. Надявам се моя пост да бъде полезен на стотиците четящи тука потенциални купувачи на имоти в България за основно жилище които поради една или друга причина имат недотам достатъчна информираност. Топ локацията може да е различна от гледна точка на предназначението но за собствено жилище винаги има общо-човешки критерии. Затова не е нужно да се преоткрива колелото: това са фамилните къщи с инфраструктура + зелени паркове около тях. Не мога да се съглася че в България няма толкоз територия защото знам от личен опит как е в Белгия (Фландрия) и Холандия. Не знам в чий мозък се пръкнаха тия противоестествени творения - блоковете. Разбира се че има кохорта от лобита които пускат 'научни' и популярни статии за бъдещето на блоковете и ми звучат като соц- и ком-утопиите. И са еднакво противоестетвени като тия утопии защото сметката е крива - не може да се излъже биологичната същност на човека. Сега дали в България живее някакъв друг хомо сапиенс - едва ли. Българите - ние където и да сме не сме по различни. Не мога да се съглася с дефинициите за 'материала' (изключвам разбира се номенклатурната и бивша ДС заела се яко с риал-истейта в България).
Политическия елит е най важното - не че би създал работа - но би наложил правилата - от спазването на законите за движеие по пътищата до елиминирането на тая разяздаща безнаказаност. Милиони в България са принудени да живеят в блокове и някои дори не го осъзнават. И не мога да ги виня, ако цял живот знаеш и виждаш само едно - естествено няма нищо по естествено да смяташ че апартамент в блок е нормално човешко жилище, наблъскваш администрации, бизнес и всичко в София и всичко мисли че нама нищо по естествено да живееш в блок в София - топ локация е даже. А който вече е там най естествено вече се смята за друга категория и трупа отрицателни емоции към 'провинциалистите'.....И това на малката България - патетично и смешно направо!
Топ локацията е абсолютно свързана с доходите. Имот за достойно съществуване се купува с доходи от заплати - примерите са много 99% от познатите българи тука включвайки и себе си. Такъв е случая (не само с колеги инженер-програмисти ) от Белгия , Холандия и от най 'германската' част на Германия - Бавария. Защо в България се разпространява обратното - има много, страшно много обяснения за които всеки потенциален купувач се сеща. Разбирам и малко ми е неловко отстрани да говоря и съдя но отдавна не съм там. Питам се разбира се какво наистина би могъл да прави някой в България при тая абсурдна ситуация. Аз ако бях щях да намеря съмишленици за строеж на човешки жилища, купуване на парцел, наемане на строителни фирми плюс допълнително образование в строителството. Трудно би било със сигурност. Но ситуацията си е като на война, вярно във форума са малки виртуални битки но е война. От сърце желая победата на стотиците потенциални купувачи притиснати от сегашната абсурдност на пазара на имоти в България !

annvlad*ok* и жалко ако това е последния ти пост тук!
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
09-03-2010 - 19:28:58
Quote
annvlad
...Топ локацията може да е различна от гледна точка на предназначението но за собствено жилище винаги има общо-човешки критерии. Затова не е нужно да се преоткрива колелото: това са фамилните къщи с инфраструктура + зелени паркове около тях.

Абсолютно споделям. Фамилни къщи, дворчета, зеленина и инфраструктура. *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход