Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:06:21
avatar
nino, опоненте не ми позна панелката защото въобще не съм я пускал в продажба , ако си следил постовете ми там ясно казвам, че ще я пусна в продажба след 1-1.5години. Ако трябва да отговоря и на СЕРСЕМ, трябва да кажа, че изобщо не се занимавам с бизнес а работя на редовна смяна от 08ч. до 17.00ч. Ако някой е видял всичките ми мнения да е разбрал? Бизнеса го анализирам от доста време и особено риска в него така че мога даже да ти изнеса лекция по темата и да влезеш в някой университет на ЦИЕ.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:09:49
Имотко, недей така, точно срещу пазара е!*xxx*Супер, най-топ локейшъна за простонародните души.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:12:20
avatar
Не,оня с министър-председателя беше dellux.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-08 23:13 от кратункьо.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:15:41
За простонародните да. Аз не съм щастлив от това, но панелката (панелките) ще пада(т). Колелото на историята се върти.............
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:17:37
Quote
sobstvenik 31
Пускам темата с ясното съзнание, че е много бистрена тук ! Но ако трябва честно да кажа не съм намерил някои отговори?
Примерно: какво означават точно тези термини за BG?
Ако сте забелязали във всички мои постове влагам субективизъм и личен интерес, защото съм активен участник в пазара на НИ.
Сега естествено търсейки отговор, ще споделя лична инфо:
Решил съм да продам една панелка - двустаен апартамент в квартал - сравнително близо до центъра. Продажбата ще осъществя живот и здраве след около 1-1.5години. Притеснявям се от падащия пазар, но разчитам на МЕСТОПОЛОЖЕНИЕТО.
То накратко е следното: зад блока има парк / зелена площ / , а пред блока квартална улица, а през нея старо квартално у-ще.
Не знам как да характеризирам местоположението, но по мое мнение е с много плюсове. С риск да скандализирам част от участниците във форума ще кажа, че ще искам безбожна цена.

Собственико на миризлив развъдник на хлебарки, няма нищо лошо да искаш. Та нали и децата пишат писма до дядо Коледа, само дето разликата е, че вероятността децата да си получат мечтаните подаръци е хилядократно по-голяма от вероятността ти да продадеш мизерният си климизарник за цена несъответсваща на държавата и градът-кочина в които той се намира. Балонът вече се пукна, а и фабриката за илюзии спря да работи. Оттук натам ще е "back to normal". След гонина и половина панелките в Слатина ще струват около 100 евро/м2, а пък кешът на хората с кеш ще се е увеличил с 10-15%.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:18:44
Quote
sobstvenik 31
С риск да скандализирам част от участниците във форума ще кажа, че ще искам безбожна цена.


Я па тоа *xxx* кой купува панел на края на света ???
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:24:04
avatar
IMOTKO, ЩУР човек си, но за такива като теб има психодиспансери. По стечение на обстоятелствата мога да те уредя в такъв и ще ти уредя разходки под слънчева светлина / по - голяма от локейшъна на имота който си набелязал /. На всички бесни селяни мога да обясня, че кв"Слатина" е много общо поняние. Аз имам самочуствие. Самочуствието дразни дребните провинциални души. Нямя лошо, стига да не увеличават агресията си / тя е патологична /.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:25:33
А, има и "локален" или "квартален" топ-локейшън.
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:27:21
собственик31,
щом си решил да изчакаш 1-1.5г добре - твое си е решението. но защо не използваш това време максимално полезно - проучи какви са настроенията за точно този район (не съм софиянец и слатина за мен нищо не значи). пробвай се да го пуснеш пробно 1-2 пъти за тези 1.5г. виж какви са обявите на подобни на твоя имот - звънни, отиди на оглед, попазари се. просто да видиш има ли или няма предлагане, колко може да падне офертната цена при другите продавачи. след това пусни твоя - пусни го веднъж на по-висока цена от средната, след 5-6-8 месеца пусни на по-ниска. срещни се с купувачи. разбери какво искат. в някои райони купувачите търсят отремонтирани имоти, в други - за ремонт за да им излезе по ефтино. по принцип щом ще продаваш за хубави пари е добре да си направиш домашното преди да излезеш на пазара реално. колкото повече информация за профила на продавачите и купувачите в твоя район имаш толкова по-ефективен ще си при самата продажба.
и още - не ползвай агенции. до сега на мен само веднъж агенция ми е извършвала сделка при която аз да съм доволен от работата и. сметни си парите за продажбата колко твои годишни заплати са и си помисли би ли дал всички тези пари в ръцете на непознат псевдо-специалист, най-вероятно студент или бивш барман/ка....
успех
а за черпенето ще запомня, ей smiling smiley
Re: опит за анализ на термина топ локейшън или уникално местоположение
08-03-2010 - 23:40:29
Е да, де!
Не се връзвай - само ти описах действителен случай.
А! До тази панелка - сред зелените площи - минават и метро и трамвай и автобуси...
Пък до и за Слатина ....през задръствания и...., но "ти си знаеш" - подходящия цитат от популярна турска сапунка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход