Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
25-05-2010 - 11:45:22
Quote

Виж...слушал/чел съм всякакви анализатори, аз самият съм правил анализи и знам, че всеки анализ на пазара надхвърлящ 3-5 години е просто адски абсурден.

Бих изказал обратната теза. Лесно се правят анализи и прогнози за 3-5 години, но трудно за година-две. Например през 2006 година всички бяхме наясно, че имотният пазар е чудовищен балон. Дългосрочната прогноза беше ясна, но радуването продължи още близо 2 години. В момента всички знаят, че цените са горе-долу двойни и е ясно какво ще стане след 3-5 години с имотите, дали обаче естественият процес ще се случи през следващта година ... инш аллах.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-25 11:46 от greenbul.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
25-05-2010 - 17:48:56
avatar
Neo,
Много АКО-та бе. Цялата статия се е размърдяла от тех
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 18:22:58
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 19:18:28
От това се опасявах най-много.
Ще се намерят подходящите форми и методи да се "изкупят" ипотеките от подходящите хора.
Всички печелят освен "кешовиците".
И банките - всичко на едно продават(провизират). Далавераджиите - щото си осветляват парите (на това отгоре и с голяма печалба)
Печелят и поради задържане на цените на пазара.
Помислете само 40 000 имота на пазара ...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 21:01:26
Банките печелят като продават активи записани на стойност 1 200 000 000 лева срещу 300 000 000 лева? И как точно как ще я врътнат тая работа, че да са на печалба?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 21:39:01
Мисля , че банките с тази операция казват какво следва в бъдеще с имотите. Досещате ли се?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 21:54:53
Quote
paio
Мисля , че банките с тази операция казват какво следва в бъдеще с имотите. Досещате ли се?

"Лошо Седларов, лошо ..."smoking smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 22:07:19
avatar
Да се чудиш кой се е набутал повече?

Тоя, дето ще плаща 6 пъти над пазарната цена един имот в продължение на 35 години?

Банката, която му е прибрала имота по ипотеката, без да може да си върне дадените по нея пари ли?

Или тези, които купуват лоши кредити с тенденция те да станат още по-лоши??!

На печелившите - ЧЕСТИТО!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 22:23:46
Quote
valsodar
Да се чудиш кой се е набутал повече?
Тоя, дето ще плаща 6 пъти над пазарната цена един имот в продължение на 35 години?
Банката, която му е прибрала имота по ипотеката, без да може да си върне дадените по нея пари ли?
Или тези, които купуват лоши кредити с тенденция те да станат още по-лоши??!

Тук малко се престараваш smiling smiley И аз съм готов да купя на тройно по-ниска цена при сегашната лоша тенденция smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
25-05-2010 - 23:40:41
avatar
Въпросът не е на колко купуваш сега, а на колко ще можеш да го продадеш в последствие?
Ако купиш един лош кредит на 35% от стойноста му за банката, а тя е оценила имота двойно по-скъпо от колкото е струвал към момента на предоставянето на кредита, колко ти е печалбата при продажбата му след година, две, три при низходящ тренд на цените се пита в задачката?

Второ подусловие - Кой е на по-голяма загуба, банката която го е цесирала или този, който е откупил цесията по кредита от нея??!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход