Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 14:44:28
avatar
Е, какво прави светни ме хайде. Аз коментирам това което чета, а то е, че слага на влог по равно USD & EURO. Когато цената на едното расте, на другото пада тоест цената на актива му си остава паритетна за да не се мине / една от основните черти на българина /макар и поканадчен/. Единственото което му е като пари прим е лихвата. Извади от нея инфлацията и тогава ми кажи какво прави Булкан, понеже си голям умник. Според мен прави минусово число.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 15:36:19
Quote
SAHIB 31
Според мен прави минусово число.

Така става със всеки, който е аматьор и си мисли че може да инвестира.
Така стана и със всички закупили имот след 2006-а и не успели да го продадат
И при тях числото след минуса е ГООООООЛЯМО
Не можейки да го преглътнат почват да фуудват форумите с надежда че с приказки могат да върнат цените.
Аматьори, както вече казах
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 15:51:58
Quote
SAHIB 31
Булкане, знаеш, че съм противник на спестяването ти в двете валути, заради диверсификацията с която според мен нищо не правиш. Ако едната е нагоре, другата е надолу и обратното. И на двете в българските банки лихвите са им на по-ниски нива от на лева и хептен се изяжда от инфлацията . Затова обори ме че една стока която си качва цената от инфлацията и от акциза и е трайна каквато е РАКИЯТА е по лоша инвестиция от двете ти валути:] Дори да си помислиш, че ракията е слабо ликвидна, за мен и моята среда не е. Винаги ще мога да я развържа:]

Виж ся, това дали ти си противник или поддръжник си е твоя работа. Аз не те уча ти какво да правиш, даже не си и помислям да го правя.

Нямам вяра на лева и това е... Знам, че най-вероятно не съм прав, борда ще си е стабилен и пр, но не мога да вървя с-у себе си. Не мога и да знам нито какво точно ще се случи с валутите, нито даже къде ще искам да ги харча (примерно покупка на имот, ама само примерно). Ако искам да ги харча в БГ или Европа, еврото ме устройва, ако ще ги харча в Канада или САЩ - долара ме устройва. Затова гледам и да си поддържам един баланс на валутите, още повече, че може едните да се харчат на едното място, другите на другото.

Напиши ми каква е според теб инфлацията примерно в БГ, западна Европа или САЩ за последната година, колко процента? Един прост пример - правиш примерно 1500 лв. на месец от лихви по депозити. Дали инфлацията те е накарала от година и половина насам да харчиш 1500 лв. повече на месец или 18 000 лв. повече на година? Мен не ме е накарала, горе-долу месечните разходи са ми същите както и преди. Само за това си помисли. То ако беше така, както го казваш, на повечето хора в БГ заплатите им нямаше да стигат да покрият даже инфлацията, т.е. за да харчат 1500 лв. на месец, трябва да изкарват 3000 и 1500 всеки месец да ги яде инфлацията.

Ами ако примерно правиш 3000 лв. на месец от лихви или 36 000 годишно? И тях ли инфлацията ги яде? Ами то само човек да се е въздържал да купи примерно апартамент преди година и половина (като продадох мислех веднага да купя друг), вече е на 60 К евро печалба (един ми искаше 180 К Е, сега го продава на 120 К Е и още не го е продал за 2 години). Помисли над тези цифри. Да спекулираме с бъдещето е малко сложно, аз лично си мисля, че специално в сектора, в който бих купил в БГ (130 000 - 150 000 Е), след година ще има поне 20% спад (примерно на 150 000 Е това са още 30 000). В този сектор имотите киснат от повече от година и не се продават - наблюдавам ги отблизо. Освен това си имам и живот, не мога по цял ден само да смятам курса, лихвата, цената на имотите, цената на хляба, нито лихвата ми е значим % от спестяването (идва предимно от работа - около 30 К Е годишно слагам на страна, лихвата е един, така да се изразя - бонус). Мога и да те учудя още повече - 50% от парите ми в брой са на сигурно място, на 1.1% лихва, така ако изгърмят банки в БГ, пак съм ОК.

Та смятай - за година и пловина - 60 К Е печалба от въздържане от покупка, още 45 К Е спестени, печалба от лихви - петцифрено число и не започва с единица... Това до момента. Ами ако купя след година още на 20 К надолу, в същото време ако съм спестил още 30 К? Хайде последното изречение е хипотетично, защото още не се е случило и не се брои...Ха сега си направи сметката.

Ама нали съм си прост, ще си остана един беден и безимотен цървул smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-09 15:57 от BulCan.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 16:00:39
avatar
Булкане, докара му мигрена на човека с тия цифри.
Не го комплексирай толкова изведнъж, че пак ще ни залее с поученията си, какви неудачници сме всички тук.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 16:49:40
За инвестиционното златце какво ще кажете? Гледам Тавекс си направили българско ООД и купуват/продават и в БГ. Малко ми е странно, че тук цените и на купува, и на продава са по-високи от Финландия. Иначе досега цената на златото е почти само нагоре.




Възможно ли е балониране при златото според вас предвид ограниченото му количество.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 17:10:23
Quote
gogolcho
За инвестиционното златце какво ще кажете? Гледам Тавекс си направили българско ООД и купуват/продават и в БГ. Малко ми е странно, че тук цените и на купува, и на продава са по-високи от Финландия. Иначе досега цената на златото е почти само нагоре.


Възможно ли е балониране при златото според вас предвид ограниченото му количество.

Аз доста мислих по въпроса за златото преди няколко месеца. Говорих и с Тавекс по тел. хората си продават и изкупуват. Проблема е, че в БГ само те изкупуват, а да се пренася през граница, не е толкова просто. Ако се интересуваш има един вариант да се купува дистанционно (купуваш истинско злато, не на хартия, което се съхранява в трезори на швейцарската фирма VIAMAT в Цюрих, Лондон или Хонг Конг. www.goldmoney.com Правиш си акаунт при тях, може в EUR, USD, CAD, CHF (за клиенти от страни като БГ искат доказване на самоличността чрез преснето ID и на коието нотариус или банков чиновник примерно, пише, че гарантира, че това си ти). После си захранваш сметката с банков превод и следиш цената на златото, когато решиш, че е изгодно, купуваш, когато искаш продаваш. За разлика от конкурентата фирма goldbullion.com, при тези ако решиш можеш да си вземеш златото в наличност в Лондон (съответно си плащаш % за това). Всички такси са на % - съхранение и пр. Ако им имаш доверие (регистрирани са на Isle of Man и са единственните, на които им правят държавен аудит един път в годината). Имат и телефони, на които могат да ти отговорят на въпроси. Там цените са най-добри и нямаш грижа за съхранение.

Колкото до ограниченото количество - злато се добива постоянно, всичкото добито през годините не е изчезнало, ами се трупа. Индустриално приложение няма особено (не е както среброто), та според мен е балон. Може и да не съм прав. smiling smiley
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 17:33:53
avatar
Quote
gogolcho
Възможно ли е балониране при златото според вас предвид ограниченото му количество.

Не само, че е възможно, а дефакто си е така.
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 17:58:41
avatar
Quote
BulCan
Quote
gogolcho
За инвестиционното златце какво ще кажете? Гледам Тавекс си направили българско ООД и купуват/продават и в БГ. Малко ми е странно, че тук цените и на купува, и на продава са по-високи от Финландия. Иначе досега цената на златото е почти само нагоре.


Възможно ли е балониране при златото според вас предвид ограниченото му количество.

Аз доста мислих по въпроса за златото преди няколко месеца. Говорих и с Тавекс по тел. хората си продават и изкупуват. Проблема е, че в БГ само те изкупуват, а да се пренася през граница, не е толкова просто. Ако се интересуваш има един вариант да се купува дистанционно (купуваш истинско злато, не на хартия, което се съхранява в трезори на швейцарската фирма VIAMAT в Цюрих, Лондон или Хонг Конг. www.goldmoney.com Правиш си акаунт при тях, може в EUR, USD, CAD, CHF (за клиенти от страни като БГ искат доказване на самоличността чрез преснето ID и на коието нотариус или банков чиновник примерно, пише, че гарантира, че това си ти). После си захранваш сметката с банков превод и следиш цената на златото, когато решиш, че е изгодно, купуваш, когато искаш продаваш. За разлика от конкурентата фирма goldbullion.com, при тези ако решиш можеш да си вземеш златото в наличност в Лондон (съответно си плащаш % за това). Всички такси са на % - съхранение и пр. Ако им имаш доверие (регистрирани са на Isle of Man и са единственните, на които им правят държавен аудит един път в годината). Имат и телефони, на които могат да ти отговорят на въпроси. Там цените са най-добри и нямаш грижа за съхранение.

Колкото до ограниченото количество - злато се добива постоянно, всичкото добито през годините не е изчезнало, ами се трупа. Индустриално приложение няма особено (не е както среброто), та според мен е балон. Може и да не съм прав. smiling smiley

---------
Буркане ,
точно там е заровено кучето - в решението да купиш/респ. продадеш !winking smiley
всичките тиквеници сте "майстори" защото не знаете , че на пазара винаги посоките са ДВЕ и едната Не е твоята , демек .......губиш а вие по случайност не сте пробвали оцета .......вкуса на меда го знаят всички !
само само с приказки не става ....требе и ........
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 18:23:17
Quote
мерЪклия за еФтиния
Quote
BulCan
Quote
gogolcho
За инвестиционното златце какво ще кажете? Гледам Тавекс си направили българско ООД и купуват/продават и в БГ. Малко ми е странно, че тук цените и на купува, и на продава са по-високи от Финландия. Иначе досега цената на златото е почти само нагоре.


Възможно ли е балониране при златото според вас предвид ограниченото му количество.

Аз доста мислих по въпроса за златото преди няколко месеца. Говорих и с Тавекс по тел. хората си продават и изкупуват. Проблема е, че в БГ само те изкупуват, а да се пренася през граница, не е толкова просто. Ако се интересуваш има един вариант да се купува дистанционно (купуваш истинско злато, не на хартия, което се съхранява в трезори на швейцарската фирма VIAMAT в Цюрих, Лондон или Хонг Конг. www.goldmoney.com Правиш си акаунт при тях, може в EUR, USD, CAD, CHF (за клиенти от страни като БГ искат доказване на самоличността чрез преснето ID и на коието нотариус или банков чиновник примерно, пише, че гарантира, че това си ти). После си захранваш сметката с банков превод и следиш цената на златото, когато решиш, че е изгодно, купуваш, когато искаш продаваш. За разлика от конкурентата фирма goldbullion.com, при тези ако решиш можеш да си вземеш златото в наличност в Лондон (съответно си плащаш % за това). Всички такси са на % - съхранение и пр. Ако им имаш доверие (регистрирани са на Isle of Man и са единственните, на които им правят държавен аудит един път в годината). Имат и телефони, на които могат да ти отговорят на въпроси. Там цените са най-добри и нямаш грижа за съхранение.

Колкото до ограниченото количество - злато се добива постоянно, всичкото добито през годините не е изчезнало, ами се трупа. Индустриално приложение няма особено (не е както среброто), та според мен е балон. Може и да не съм прав. smiling smiley

---------
Буркане ,
точно там е заровено кучето - в решението да купиш/респ. продадеш !winking smiley
всичките тиквеници сте "майстори" защото не знаете , че на пазара винаги посоките са ДВЕ и едната Не е твоята , демек .......губиш а вие по случайност не сте пробвали оцета .......вкуса на меда го знаят всички !
само само с приказки не става ....требе и ........

Пундя, случайно някой беше подхвърлил, че си адвокат, което страшно ме учуди. Ако наистина си такъв - тежко и горко на България, щом хора като теб могат да станат юристи или пък някой юрист се е превърнал в това, което си ти, да пускаш хиляди теми от години и да изкрейзваш затова, че не можеш да продадеш една къща. Ба си...
Re: Еврото се обезценява,само имота и златото дават сигурност
09-05-2010 - 18:29:54
По-вероятно да е ЧСИ. От там и този интерес от "ъп" и по-голяма комисионна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход