Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
31-08-2010 - 20:41:33
Quote
10000 eur/m2
Quote
goro
Злостурчо, по всичко изглежда, че ще съм се изчерпал преди постовете ми да са станали 1234. Сещаш ли се някое вълшебно число преди това?*beer*
Ще помагам - числото 10.000 ми звучи идеално *beer*, а пардон нека да е Узо *drunk*
E... ако издържим да оттегчаваме съфорумците до 1144 пак ще е добре!*drunk*

Гърция, като лакмус -2!

Въртят ми се из главата разни мисли за неолайнярския модел и неофеодализма до който води, но ще го оставя за някоя друга вечер, когато ме споходи вдъхновението.

Следя, най-често новините по два частни канала. По единия, няколко промити с неолайнярско усърдие високоговорители са срещу всичко, което предприеме правителството.
Ако правителството забрани пушенето, те ще са против!
Ако правителството разреши пушенето, те пак ще са против!
Основният им мотив в политиката е: държавата да се оздрави, като се самоунищожи.

По другия частен канал, който следя, новините продължават двойно.


От утре влиза в сила поредния закон за забрана на пушенето на обществени места в Гърция (с изключение на ресторантите над 300кв.м. и "жива" музика). Така де! Оборотите паднаха!
Гъркините били най-големите пушачки, гърците на четвърто място, а Гърция последната страна в Европа в която се пушело... и тези мерки не били въведени...
Последната страна на свободата...
"Кой беше рогоносеца, който прокара този закон?" - попита от екрана един от ресторантьорите, собственик на ресторант над 300кв.м. със жива музика, когото този закон не лови. От лицемерие ли?... Не. Просто... реалистичната оценка на зрял и кипял в живота пушач.
След като общинската полиция се справи с разбойниците, крадците, джебчиите, просяците от България и Румъния по кръстовищата, дойде ред на пушачите...
Представям си някой новонаперен общински полицай как влиза в кварталното кафене и започва да пише 50еврови фишове.
И как дядовците, пушачи и непушачи вадят бастуните...


В Гърция хазарта е под особен режим. Различните игрални машини (наричани фрутакя-плодчета) са забранени и поставянето им е възможно само в казината, които пък са обикновено с над 51% държавно участие, малко и под-особен надзор.

Както казах, по другия частен канал, който следя, новините продължават двойно.
Първата част се води от един ушко. Предполагам е нечий племенник или пък си има вуйчо...
Следя главно втората част, която възникна преди няколко години и се води от едно от сериозните имена - име с авторитет и публика, което значи и... с власт...
Във втората част участват често двама "политически наблюдатели" една приятна разпалващо воайорството млада журналиста-социалдемократка и един възрастен "Зорбас"-консерватор. Консерватор та дрънка!
- Значи сега, като разреши фрутакитата, Попандреев ще напълни държавната хазна - изсмя се Зорбас...
- А вие господин "Зорбас", знаете ли че държавата ежедневно плаща 15 хиляди евро на Брюксел, защото не сме хармонизирали законодателството си по този въпрос? - попита събуждаща воайорските ми наклонности журналистка-социалистка.
... не си спомням гримасата на "Зорбас", но...
- И по добре да ги плаща! - приключи водещият.

п.п.
На Меркел тези дни и се налага да се противопостави на расистките наклонности на някои свои висши чиновници... Вместо да ги подкрепи ала саркози...
На Европа, май и е време да спре да се прави на ущипана от бога на гърците Диас (Зевс, Юпитер) девица... Беше и хубаво!
А да започне отначало!
От Платон и Аристотел!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-31 21:07 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
31-08-2010 - 23:33:31
Това не може да не се отбележи!

Немското банково лоби реши да награди Попандреев!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
02-09-2010 - 21:01:01
Жоро,имам няколко въпросчета към теб,ако имаш време ,отговори:

интересувам се от двустаен(две спални+хол) някъде по гръцко-колкото се може по близо до бг,на морето-първа линия.......
кажи ква цена са горе долу в момента,има ли сделки,или не...и най вече разходите-кви са годишните данъци на такъв апт.,има ли асесмънт(такси подръжка и ако има кво включват) ,може ли чужденци да купуват(бгетовци или американци) без камара бюрократични спънки и т.н.

другото,което ме интересува е пак някъде покрай морето селсостопанска земя-около 100 декъра и има ли вратички за построяване на къща-не ме интересува узаконяването й,защото е за мен-например,ако я построя като "ферма",а живея в нея?
не ме итересува дали има ток до земята,както и водопровод-на фотоволтаици+ агрегат+кладенец смятам да действам.

мерси предварително!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
02-09-2010 - 23:24:12
avatar
Асене, писал съм ти Л.С.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-09-2010 - 01:03:59
Quote
acen1975
Жоро,имам няколко въпросчета към теб,ако имаш време ,отговори:

интересувам се от двустаен(две спални+хол) някъде по гръцко-колкото се може по близо до бг,на морето-първа линия.......
кажи ква цена са горе долу в момента,има ли сделки,или не...и най вече разходите-кви са годишните данъци на такъв апт.,има ли асесмънт(такси подръжка и ако има кво включват) ,може ли чужденци да купуват(бгетовци или американци) без камара бюрократични спънки и т.н.

другото,което ме интересува е пак някъде покрай морето селсостопанска земя-около 100 декъра и има ли вратички за построяване на къща-не ме интересува узаконяването й,защото е за мен-например,ако я построя като "ферма",а живея в нея?
не ме итересува дали има ток до земята,както и водопровод-на фотоволтаици+ агрегат+кладенец смятам да действам.

мерси предварително!

Асене, най-напред здравей!
Радвам се да те видя, че и аз имам въпросчета.

Сега, добре е да уточниш район - казвам го защото само плажната ивица на Халкидики е над 700 км. А ако тръгнеш от Катерини до малко преди устието на Марица може и да стават 2000 - незнам - и това са все райони близо до България.
Най общо - за първа линия - започваш от 1000-1400Е и нагоре (миналото лято преди да свърши, един от колегите беше пуснал къща ~150 кв., жилищни ~100 на първа линия на 150 000Е, но подобни неща рядко се случват ), според мястото и много други фактори. В квадратурата влизат общи части от стълбищата и стените. Терасите не влизат, като се движат между 1/5 до към 1/3 от квадратурата, че и до към 1/1.
Степен на завършеност - в най-лошия случай и ако говорим за ново строителство - монтирани кухня и вградени гардероби...
Във 99% от случаите ставаш и собственик на идеална част от земята.
Първата линия също е относително понятие.
Първа линия с парк отпред е едно и първа линия с автомобилна алея отпред е друго.
На земеделска земя можеш да строиш законно от 8дка нагоре, масови изключения от 4 дка нагоре, по малко масови от 2 и по изключение под 2. Зависи от окръга общината и т.в. Не можеш да строиш на разстояние по-малко от 50м. от "зимната вълна" на морето, в някои общини 100м., но има и изключения.
Земеделските земи на първа линия, ги наричам спестовни книжки. smiling smiley Последните години незнам земя на която да може да се строи на първа линия и в рамките на около 100хил. декара да не се е продала. И това е свързано с данъчното облагане ~ 0, а доскоро можеше и за някоя субсидийка да си се уредил!!! Колкото повече се отдалечаваш от морето - по евтино - наскоро ми бяха попаднали готови лозя близо до Кавала 3000е/дка (добиви 2,5-3т.), земя - 600 и надолу. Много далеч - без пари smiling smiley

Данъчното облагане на ерген за жилище до 200 000 - 0, женен 300 - 0, оттам с децата ти се увеличава още необлагаемия минимум.
Плащат се някакви общински данъци и такси на два месеца заедно със сметката за тока, но след като не ги знам колко са, си направи сам сметката! smiling smiley Ако много държиш, ще го проверя, но пак зависят от района и общината.

Разходите по самата покупка обаче (данъци, такси, нотариуси, брокери и т.н.) ще ти излязат между 13 и 17%, ако имота не подлежи на облагане с ДДС и може би малко повече ако подлежи - още не съм изкарал средни стойности - ДДСто се въведе преди няколко години за новите имоти.
Ако можеш да докажеш обаче, че живееш постоянно в Гърция (адрес, данъчен номер и поне една годишна данъчна декларация) и това ти е първо жилище разходите ти по прехвърлянето ще са наполовина, че и по-малко.

Сделки няма и спада продължава 3-та, да не казвам 4-та година. Въпреки, че пресата и банките отчитат спад на цените в рамките на от няколко до 10% в различните райони от пика, аз не мога да го потвърдя, даже това което е минало през нас показва тенденция на леко покачване. Говоря само за апартаменти, само там водим статистика - на другото не можеш да му хванеш края.
Има доста подценени и доста надценени райони.

Иначе, ако те интересува спекулация с имоти, ще трябва да се наредиш на опашка - парите са повече от имотите, а времето е рисково.
Та, във връзка с попследното - не разбирам какво става - ще спре ли печатницата или тепърва ще започва?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-09-2010 - 23:57:21
mersi Goro,she se poiavia v ponedelnik da ti dosajdam s oshte vaprosi.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-09-2010 - 14:30:36
здрасти Жоро. бях малко "отпуска".
така,значи не я знам гърция,ама никък.за тва и теб те питам,къде е по добре.....както ти казах,едното условие е да е по близо до бг,а другото е да няма нефтени рафинерии в радиус от 100 км.а в случай,че трябва да съм с биене на кладенец,тогава пък е хубаво да няма рудници в близката планина(от където идват подпочвените води).
което ме радва е,че е като в сащ и няма абсурдни закони(като в бг),че да не може да строиш върху земя,ако не е в статут.
данъците също са перфектни,явно ще се струва.
земята на първа линия отпада,защото не е балонирана,а безбожно балонирана-100 000 евро на декар е около 550 000$ на ейкър,а за такива пари във флорида и където и да е в сащ(без малибу),ейкъра ще дойде и с 200-300 кв къща с басейн.....
съответно земя,над 10 декъра,можбе би на 1/2 километър от морето-района ти кажи къде да е-предпочитам да е по хълмисто и да има повече растителност,ама май там климата е прекалено сух.
кажи ми ти район,дето ти харесва,аз ще го чукна на гугъла да го разгледам.в европа няма да идвам до другата пролет,но тогава моа да отскоча до гърция и да ти изгубя малко време.
кажи ти кво искаш да ме питаш?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-09-2010 - 18:44:04
Асене,
ако влизаш в Гърция през Кресненското дефиле (през Кулата), най близките плажове са Врасна-Аспровалта-Тузла(Орфано)

Аз обаче бих препоръчал района след Ставрос до Атон, - планина и море - независимо от златните рудници в планината.

Двата ръкава на Халкидики са също добре, но идват малко по-далече (но пък караш по магистрала от България - там тук таме още се прави - до първия ръкав на Халкидики - това разбира се не те спасява петък и неделя вечер в посока към и от Халкидики - 2часа от границата не ти мърдат!)
На същото разстояние и магистрала от границата е и подножието на Олимп.

Просто, трябва да пообиколиш и да решиш кой район на теб най-ти допада.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-09-2010 - 22:01:02
мерси Жори,разгледах района и съм приятно изненадан!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
10-09-2010 - 00:39:14
Днес се отвори границата между Ивайловград и Киприанос - най прекия път от Родопите за Одрин.
Умни българи и гърци!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход