Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley

Публикувано от OwnerBG 
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 15:55:30
Quote
OwnerBG
Някой спомня ли си един друг министър какво говореше в Шоуто на Слави, и какво се случи след 3-4 месеца.
Май някой е заредил сигналния пистолет и държи пръст на спусъка.
В очакване на новите бръснари.

Можеш ли да бъдеш малко по конкретен. За кой министър ставава въпрос и за коя година ?
BG
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 16:53:57
С каква класация точно се пъчи Симеон Дянков и какво му е топ-а на финансовия ни министър


Той за себе си:
"Аз се познавам с изтъкнати икономисти от екипа на Обама, целият екип на МВФ са ми познати, както и на "Аз също разбирам от пари и съм бил финансист, по международните класации съм най-добрият финансист в Източна Европа, седми в цяла Европа, сред първите сто в света".
"Във всички научни дисциплини и международни класации аз съм сред 100-те най-цитирани икономисти".

Що е то "най-добър учен-икономист
в света". Версията на Дянков



В електронната енциклопедия "Уикипедия" г-н Дянков има персонална страница. Всъщност всеки може да си създаде такава. Във версията на английски се твърди, че Дянков е сред "стоте най-цитирани икономисти в света - така пише - 100 Most Cited Economists, според класацията IDEAS/RePEc. Има дори линк, чрез който може да попаднете директно в съответната класация и да се убедите със собствените си очи, че г-н Дянков е 96 по ред. Т.е. макар и на косъм, но влиза във въпросната стотица..
IDES/RePEc (Researc Papers in Economics) e библиографска база, която е разположена в интернет и се попълва на доброволни начала. Тя съдържа над 700 000 статии и разработки, които безплатно могат да бъдат четени. В класацията се попада лесно. Регистрирате се сами, качвате статиите си и... чакате интересът на публиката към вашите публикации да ви подреди на съответното място в класацията. Интересно е, че в нея отсъстват такива имена като Джефри Сакс, Уорън Бъфет, Джордж Сорос.
. Сайтът има собствена класация, наречена "Топ 5% на авторите". Общо авторите са 22 691. Имайте предвид, че икономистите в света са неизмеримо повече. В момента на адрес [ideas.repec.org] може да се видят данните за декември. На първо място в класацията е Нобеловият лауреат Джоузеф Стиглиц. На второ е Андрей Шлейфер. Запомнете това име.. Симеон Дянков е на... 226-о място. Изненада първа. Г-н Дянков е извън челната стотица на авторите. Но нали беше 96-и. Лъже ли г-н Дянков?.

. В страницата за Дянков са публикувани 113 негови научни труда и статии и една глава от книга, в чието написване е участвал. От цялото това творчество само осем труда са собствено писани единствено и само от Дянков. Всички останали статии са продукт на съавторство на господина с други негфови колеги. Например последната статия на Дянков и компания е от миналата година и се нарича "Disclosure by Politicians". Освен него в написването й са участвали Рафаел ла Порта, Флоренцио Лопез де Силанес и... Андрей Шлейфер. Спомняте ли си Андрей Шлейфер? Той е много важен. Дянков е негов съавтор 19 пъти в статиите, публикувани на IDEAS/RePEc.

Освен че пишат заедно, Дянков и Андрей Шлейфер имат и съвместна дейност. Те през 2003 г. създават проекта "Правене на бизнес" (Doing Business Report), който има за цел да проучва състоянието на свободния пазар в страните със силна държавна регулация.. Що за птица обаче е Шлейфър, който явно помага на Дянков.
Казано с една дума, Шлейфер е престъпник..
Две години след като с Дянков създават Doing Business Report, съд в САЩ признава за виновни Шлейфър, който е с руски произход, съпругата му Нанси Цимерман и помощника му Джонатан Хей по обвинение за нанасяне на финансова вреда на САЩ. Шлейфър беше осъден да заплати глоба в размер на два милиона долара. Първоначално американската прокуратура го обвиняваше, че е ощетил САЩ със $102 млн..
В началото на 90-те години Харвард изпраща Шлейфер в Русия, за да съветва властите по въпросите на приватизацията. За тази програма правителството на САЩ отделя 34 млн. долара. Обаче Шлейфер и бившият аспирант в Харвард Джонатан Хей, като използват информацията, която получават от руските правителствени кръгове, започват да изкупуват акции на предприятия точно с тези пари …………………
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 17:26:11
Той го бил казал не в качеството на финансов министър, обаче се обсъжда какво бил казал финансовият министър.
Всички продавачи скандират "купувай, че утре ще е двойно", но те самите не купуват, а... продават. *huh*
?
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 17:33:27
avatar
Quote
steppenwolf
Quote
OwnerBG
Някой спомня ли си един друг министър какво говореше в Шоуто на Слави, и какво се случи след 3-4 месеца.
Май някой е заредил сигналния пистолет и държи пръст на спусъка. В очакване на новите бръснари.

Можеш ли да бъдеш малко по конкретен. За кой министър ставава въпрос и за коя година ?

Сергей Станишев - м.Декември 2008 год. в Шоуто на Слави:
Много малка е вероятността световната криза да се отрази на България.
България е стабилна държава и правителството има лостове за реакция.

Резултатите ги знаем: кризата е факт, лостовете ги няма, министрите крадяха до последно, Станишев мълчи.

Еврото идва към България.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 18:02:56
Как точно го е казал, как е предадено от журналиста, може би утре или в понеделник ще разберем.

Все пак, не е уточнена валутата...
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 18:35:49
На сутрешно съботно кафе съм и естествено хвърлям поглед над имоти.нет форума. Има понякога 'свежи' мнения като това на Дянков. Първите впечатления от този човек за мен бяха на базата на изказванията му само. Едно от първите му изявления бешв свързано със събиранията от митниците и визираше информационните системи - как свързването било лесно като 'свързване на контакти с жичка'. Който и уважаваш се професионалист извън технологиите не би хвърлял така смело такиа изявления. За мен това изказване ясно и недвусмислено артикулира че изказалият се е повърхностен човек, може би склонен да бъде лъган и да лъже разбира се.
И въобще извън личния живот във всеки случай, ама абсолютно всеки - хората каквото и да говорят и правят е в ТЕХНИЯТ най добър интерес а не в НАШ интерес. А цените на имотите в България - те отразяват кредото: капитализъм - от всекиги според будалщината на всекиму според алчността. То си е така и за останалата част на света де, но не знам дали е токова цинично като комунизъм: от всекиги според способностите на всеки според нуждите.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 18:58:39
avatar
Абе Дянков има и други култови реплики:
култова реплика
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 19:17:34
Колко пъти сте чули съвет от политик, който да е във Ваша полза?
Аз не съм.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 20:24:32
avatar
много българи на едно място , много празни приказки,много , trash.......изобщо много .........
защо си мислите,че разбирате от Пазари ?
аз едва ли ще ви дам нещо,което да приемете , но ТЕ:

- скоро ми попадна това интервю на Д.Тръмп [www.profit.bg] и по-спец Третия абзац : За да преуспеете, трябва да се откроявате от 98% от населението на земята, - ако според него 98 % са ...........защо мислите че вие сте в двата процента !
-отдавна ми попадна интервю с Бъфет , според който "очевидното е очевидно грешно"
-----------
и защо се броите за двата процента , след като сте изпълнители , търсите формули от училището,изпълнявате указания,вървите по утъпкани пътеки ???
---------
и още нещо.........когато 98 % -те очакват нещо-случва се обратното ........както всъщност на парламентарните избори - гласувате за едно а получавате друго !
Пазарът е другата форма , по-скоро най-висшата еманация на глупостта а вие носите плакатите*smiley_ahh*
да ви е честито (нямам подходдящ аватар за финал)

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 20:42:15
avatar
Quote
прУфесУр тъпарон
и още нещо.........когато 98 % -те очакват нещо-случва се обратното ........

98% от хората, които сляпо вярват на поговорки и клишета, ядат дървото. Ти се ярък пример за това.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход