Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley

Публикувано от OwnerBG 
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 13:34:34
avatar
пунди (прУфесУр тъпарон) през 2008ма година написал: "Кой купил, купил от 1 януари 2009 имотите нагоре"

Сега сме 2010, една година по-късно, а какво стана?


Авторитетът ти е малко западнал, но всеки има право да се напъва.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 13:57:09
avatar
На кризата и се вижда края smiling smiley
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 14:02:52
помня миналата година като лъсна данъчната декларация на един друг министър, също така супер осведомен, пролича че е загубил скромно но от сърце 85% от вложенията си в акции.... язък му за информираността...
едни други министри пък беха се набълбокали в строителнбия бизнес та им стоят йоще обектите като паметници... язък им за информираността....
ама няма лошо - нека създателя на тази така интелигентна тема да бъде така добър и да поведе хорото с личен пример - кОпувайки някое НИ... щом така образован и информиран човек като МИНИСТЪР ти го казва - дерзай! не губи време в писане на бълбукости, а кОпувай кОпувай....
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 14:03:00
Не мога да ги разбера тези журналисти. Вървят напред с гръмки и внушаващи респект имена, организации и изглежда, че искат да придадат една особена сериозност, дори малко тайнственост на събитието. Час пък и на английски се било говорело, абе някаква завера само за най-вътрешен и тясно посветен кръг :-))) Смях.
Не ми се иска да употребявам обидни квалификации, но тъповато е всичко.

В ЕНП членуват партии, а не физицески лица. Не е невъзможно ЕНП да си има някаква структура, която съдейства за някакви контакти между младежки организации към партии, които са членки на ЕНП. Защо просто не ги назоват тези български партии и организации, които са изпратили представители на тази среща?
Излизат ми напред с ЕНП - знае се, че по нашите земи се впечатляваме от чужди фирмени табели.

Могат да започнат да се подават имоти, може и цените да започнат да растат, но за тази цел е задължително и неотменимо да се намерят няккави външни купувачи. Защо външни ?! Защото, разберете го бе хора управляващи и глашатаи - на българина му е все още прекалено и необосновано СКЪПО да купува местните имоти.

Сигурно ще потретя (поне) в този форум.
НИКОГА повече цените на имотите в Бг В СЪПОСТАВИМИ ЦЕНИ няма да достигнат нивата от лятото на 2008 г.

Кризата дойде в един подходящ момент, който въпреки циничността на едно подобно твърдение, беше доста удачен за да накара целокупното народонаселение (да не изключваме и бизнес дейните лица) да се разтърси, осъзнае и да започне да (си) задава въпроси, да мисли, трескаво да смята.

В интерес на истината има и хипотези, при които в някакво неопределено още бъдеще, цените на имотите у нас ще почнат да растат в номинално изражение. Това се вписва само в един глобален инфлационен сценарий, който няма да ни подмине, но при условие, че почне да се развива ясно и безусловно видимо.
Възможно е изпонаплашени и обезумели хора да търсят някакви "спасения". Това ще бъде акт на крайно отчаяние, не акт на осъзнат икономически интерес.
Не желая да описвам средата, в която това би се реализирало.

Какво става в Бг в момента и защо ли Дянков си позволява да приказва неща от тази област. Аз не знам какво е казал в действителност. Ако е цитиран коректно, това е едно ужасно неподходящо, непривично за финансов министър изказване. Трудво ми е допусна, че Дянков толкова е свалил нивото.
Другата хипотеза е, че обслужва нечии интереси или пък обслужва широкия обществен интерес, нещо от вида: спасявайте ресурса, че иде страхотен крах. Да, но Той се обръща към млади хора, а те са обичайно без спестявания и наличен кеш, но са идеалната мишена на ипотечно-кредитните мераци за активни операции на банките.
Умът не ми го побира - какво е това?!
Но да се върна на Бг. В четвъртък вечер гост на Волгин беше Е. Димитров (Ревизоро), бивш шеф на митниците. Ако опитам да го преразказвам със сигурност ще вложа и личен сантимент и отношение, но няма как. Доколкото сезонният фактор в момента обяснява и оправдава ниските приходи, никой не ще да сочи назидателно един неоспорим факт. Той ще стане крещящо биещ на очи, през април и май, когато вече ще бъде безпощадно ясно, че НЯМА ПАРИ. Всеки да го разбира, както иска.

Нещата отдавна вече не опират до имотите. Да се молим да не поскъпват, но не заради нашия дребен ъпърско-сривльовски спор. Причината е другаде. Туй би било индикатор за инфлация и още по-тежки настроения, нагласи и очаквания. Инфлацията би увеличила натиска върху борда. Перспективата за еврото става май доста съмнителна и налягането може да поради сгромолясване в един момент.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-20 14:24 от nacheff.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 14:11:57
Quote
salvador
Не е розово положението,но ако си погледнеш данните за износа,ще видиш нарастването.Факт!

Износ по основни търговски партньори в милиони евро (FOB по данни на БНБ):

Май 2008 - 1323.6
Юни 2008 - 1398.3
Юли 2008 - 1523.9
Авг. 2008 - 1318.8
Септ. 2008 1314.1

Май 2009 - 905.8
Юни 2009 - 999.9
Юли 2009 - 1028.0
Авг. 2009 - 982.0
Септ. 2009 1050.4

Гледам, че "бясно" нарастване на износа има. Свършила.....
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 14:15:23
а иначе изкавзането му (ако действително е казал нещо подобно) е много логично. пари в държавата НЯМА. най-големият и сигурен платец (тя самата) вече бави/спира плащания и извива ръце (искате да ви платим - добре но ако се съгласите на 10% по-малко). отвън пари също НЯМА. за еврозоната лъсна грозната истина - НЯМА да стане скоро.
какви са вариантите за държавата тогава? или господина дянков да играе и спечели от щатската лотария, или да извади бурканбанк от народа по някакъв начин. не случайно тръгнаха и исканията към германия за сметките на БГ граждани навън - ако капне нещо - все файда... ето и новата линия в медиите в последните седмици - кризата свършвала, лихвите падали, дефицита бил 0.000000001%, щели сме да крепим еврото - толкова сме били стабилни. демек - всеки момент цените 'фръкват - дерзай народе и купувай.... пропаганда залудо само и само да отложим истината още малко...
БГ стана комай единствената държава в света която бори кризата с повишаване на данъчната тежест... толкова няма пари за бюджета и толкова никой не му дава на дянкича, та трябва в джобовете ни бърка... ама лично моя е скъсан - най-много да набара едно нещо....

вервайте му smiling smiley
явно сте свикнали smiling smiley
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 14:49:30
Да беше изказване на шеф на агенция за НИ, да се посмеем малко, НО Дянков, финмин-а... Той говори за "хвръкване на цените" и надминаване на нивата от 2008 г. Или очаква хипер-инфлация на евро и долар (което означава да я има и в САЩ и западна Европа и което мен ме притеснява сериозно - майната им на имотите в БГ, но парите да загубят стойност и там е кофти) или смята, че ще има огромен икономически растеж в България след 3-4 месеца или пък съвсем я окъсва държавата, че вече отчаяно се опитват да изкарат пари от сделки с НИ и да накарат тези, които имат пари в брой да спасяват имотния сектор. Дянков не е финансово неграмотен, меко казано, не е и глупак, така, че сигурно е първата или втората от горе-изброените причини.

При всички положения си е отговорно изказване, продавачите от утре да вдигат офертните цени smiling smiley Ако обаче кризата не премине през май месец и имотите не "хвръкнат нагоре" през юни дали ще си подаде оставката според вас?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-20 14:53 от BulCan.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 14:53:12
Аз отдавна смятам че ще има голяма инфлация на световните валути. Само за една година ФЕД удвои количеството налични пари в системата през 2008-ма. Казват, че щяли да изтеглят "излишната" ликвидност, но дали и колко ще изтеглят? Не знам и не разбирам от тези неща, но съм 90% сигурен че ще има сериозна инфлация когато светът започне да излиза от кризата. А признаци за това в САЩ вече има. Чак пък хиперинфлация обаче? Не ми се вярва ама знае ли човек...
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 15:07:13
avatar
Quote
dodo2
пунди (прУфесУр тъпарон) през 2008ма година написал: "Кой купил, купил от 1 януари 2009 имотите нагоре"

Сега сме 2010, една година по-късно, а какво стана?

Авторитетът ти е малко западнал, но всеки има право да се напъва.

Лошото е, че като започне да се напъва малко смърди, ама все още е забавно :]
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 15:13:37
Следя с интерес темата и ми се ще да поразсъждаваме по-сериозно , обективно и безпристрастно.
Лично на мен Дянков ми е безразличен, но квалификаций че бил тъп и некомпетентен ми се струват пресилени . Аз съм подръжник на тезата , че зад всяка позиция( още повече на финансов министър) седи мотив , и АКО наистина Дянков е казал подобно нещо( а не извадени избирателно думи от контекста на това което е казал) то си струва сериозно да му се обърне внимание .
Не става въпрос че е казал че имотите ще поскъпват , а защо го е казал.
Моят хипотеза е , че го е направил защото така налагат обстоятелствата. Както мнозина от вас знаят основното обезпечение по 99% от кредитите в българската банкова система са НИ. Това се отнася не само за ФЛ, а и за бизнес от всякакъв калибър . Това безумие стигна до там, че даден бизнес за да се финансира - от построяване на фабрика или завод до набавянето на оборотни средства , нужно беше да предостави САМО необходимите НИ( зем. Земя , парцели, кюшета,коптори и т.н.) за залог. Това бизнес планове , кеш флоу и пр. – моля те не ставай смешен......... Защо е така и кой го предизвика, ама те луди ли са и пр. е говорено много .
По важното , че тези обезпечения в балансите на банките са на определена стойност, която преоценени( на ум обаче) към днешна дата кара техните собственици и акционери да искат спешна среща с министър Дянков. Той от своя страна засвидетелства съпричастност към проблема с подобни изказвания за „излитане на цените НИ”(защото с друго не може).
На критиците на Дянков ще задам въпроса: А вие на негово място какво бихте направили и говорили ?
В сравнение с изказването на Бернанке, че „ако трябва- ще хвърлят пари от хеликоптери” , изказването на Дянков за имотите си е нищо...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход