Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley

Публикувано от OwnerBG 
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 20:49:04
avatar
Quote
BulCan
НО Дянков, финмин-а... Той говори за "хвръкване на цените" и надминаване на нивата от 2008 г.

Аз се съмнявам да е казал точно "хвръкнат", по-скоро Петър Иванов, писал статията в Монитор, има мераци. Но ако е казал точно така, Дянков или се е бъзикал с хората, или е бил пиян.

А ако не е нито едно от двете, то както казах - положението с финансите вероятно е трагично...
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 21:24:03
Quote
прУфесУр тъпарон
много българи на едно място , много празни приказки,много , trash.......изобщо много .........
защо си мислите,че разбирате от Пазари ?
аз едва ли ще ви дам нещо,което да приемете , но ТЕ:

- скоро ми попадна това интервю на Д.Тръмп [www.profit.bg] и по-спец Третия абзац : За да преуспеете, трябва да се откроявате от 98% от населението на земята, - ако според него 98 % са ...........защо мислите че вие сте в двата процента !
-отдавна ми попадна интервю с Бъфет , според който "очевидното е очевидно грешно"
-----------
и защо се броите за двата процента , след като сте изпълнители , търсите формули от училището,изпълнявате указания,вървите по утъпкани пътеки ???
---------
и още нещо.........когато 98 % -те очакват нещо-случва се обратното ........както всъщност на парламентарните избори - гласувате за едно а получавате друго !
Пазарът е другата форма , по-скоро най-висшата еманация на глупостта а вие носите плакатите*smiley_ahh*
да ви е честито (нямам подходдящ аватар за финал)

Пунди, ти раздаде своята висша мъдрост да се купува в края на 2008 г. Хората, които те послушаха те благославят и боготворят. Нима това не е достатъчно за егото ти? Искаш да спасиш всички ли? О, премъдрий спасителю...
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 22:32:14
А какво? Да не дойде време за бултрап? Айде да го правим, че да тръгне срива най-после. Това до тук за мен е само козметика, какво са 30% спад, има няма 10 години от жалкия живот на ипотекар.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 22:46:19
Не разбрахте ли още от появата му,че Дянков е за малко тук и скоро си тръгва, за него е все едно какво ще говори !
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
20-02-2010 - 22:59:57
avatar
Само аз ли съм чел биографията му с раздела за Грузия??! winking smiley
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
21-02-2010 - 06:53:25
avatar
Quote
Scyther

Пунди, ти раздаде своята висша мъдрост да се купува в края на 2009 г. Хората, които те послушаха те благославят и боготворят. Нима това не е достатъчно за егото ти? Искаш да спасиш всички ли? О, премъдрий спасителю..clap:.

------------------------------------

що се косиш,приятелко .....спокоwinking smiley
още нищо не се е случило по начин-достъпен за теб и подобните ти
аз не съм съветвал никого през 2009- само съм ви "превеждал" с думи прости онова което не разбирате - тайната,наречена Пазар и спец. КАКВО ЩЕ СЕ СЛУЧИ !
нямам его - просто слабите имат нужда от помощ , незнаещите - от знаещ , слепите -от водач , както и оФцете от оФчар
СЕГА , когато "тайната" става "ЯВНА " за такива като теб - пак ви помагам да разберете и впоследствие да приемете неизбежното !
-----------------
Министър Дянков говори езика на парите - затова не го разбират 98 % !winking smiley
пак няма да те съветвам да купуваш........

ПАЗАРЪТ Е ВЛАК , който тръгва от начална гара НАГОРЕ,стига върха и тръгва НАДОЛУ !
такива като теб не се качват на влака когато е спрял - те изчакват да ускори и тогава опитват да се качат (в повечето случаи място има само в Трета класа)
Както когато влакът пристигна на последната гара през 2008 и масите отказаха да слязат ПРЕДИ да тръгне надолу-изгубиха ПАРИ -така ще е и сега , но в обратната посока !
Петелът не спира Влака защото се превръща в петел с ориз !*angel*........Машинистът спира влака !

.......................................
Подпис: когато някой умен е като вас ,
не му трябва враг - он сам че си е враг !
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
21-02-2010 - 11:19:40
Нещо в този форум започва да ме дразни, а това означава че някъде в него нещо е в противоречие с логиката.
Първо: твърди се че 98% от българите притежават имот, а хората във форума се кефят на спада на цените /което до известна степен е поносимо във връзка с крайностите които се случиха в този стопански сектор/, но и да се случи 40-50% срив от моментните цени ще е в полза на кого?Кой има изгода от обезценка на собственото си имущество? Кой ще се радва на драмата с ипотекарите изпаднали в невъзможност да обслужват кредитите си?Щяло да им е за урок - да, но кой иска съседа му да изпадне в крайна нужда, да се десоциализира, да се криминализира?
Второ:далеч съм от мисълта че Пунди има нужда от защита, но не виждате ли че неговите постове са като остен за магарета.Все някое ще се раздвижи и запита "какво аджеба правя".А това според мен е и част от смисъла на форумите въобще.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
21-02-2010 - 11:57:20
Quote
iaross
Нещо в този форум започва да ме дразни, а това означава че някъде в него нещо е в противоречие с логиката.
Първо: твърди се че 98% от българите притежават имот, а хората във форума се кефят на спада на цените /което до известна степен е поносимо във връзка с крайностите които се случиха в този стопански сектор/, но и да се случи 40-50% срив от моментните цени ще е в полза на кого?Кой има изгода от обезценка на собственото си имущество? Кой ще се радва на драмата с ипотекарите изпаднали в невъзможност да обслужват кредитите си?Щяло да им е за урок - да, но кой иска съседа му да изпадне в крайна нужда, да се десоциализира, да се криминализира?
Второ:далеч съм от мисълта че Пунди има нужда от защита, но не виждате ли че неговите постове са като остен за магарета.Все някое ще се раздвижи и запита "какво аджеба правя".А това според мен е и част от смисъла на форумите въобще.
Няма никакво противоречие в логиката.Да 98% имат имот ама колко % имат имот във София и Варна.Проблема на тези хора е че не могат или не искат да си създадат работа сами по родните места а искат да дойде някой или държавата и да им намери работа.И ако може за повечко кинти и ако може много да се напрягат щото са болни.По твоята логика дай да си направим курниците по два милиона долара та да забогатеем.Забогатяването става с труд мъка пот и учене а не с финансови чекии.Не се радвам на драмата на ипотекарите но не искам разни алчни тарикати да преебават идиотите и да взривяват финансовата стабилност на държавата.Като си цървул къде си тръгнал да ми се правиш на отворко в града.Нямам предвид теб лично да не се обидиш.Нали не бяхте доволни от комунизма е на ви сега големия.Що крадохте и се правехте на тарикати не могат да ме накарат да свърша толкова работа за колкото ми плащат.Ето затова дойде и дървото.
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
21-02-2010 - 11:57:37
avatar
Quote
iaross
Нещо в този форум започва да ме дразни, а това означава че някъде в него нещо е в противоречие с логиката.
Първо: твърди се че 98% от българите притежават имот, а хората във форума се кефят на спада на цените /което до известна степен е поносимо във връзка с крайностите които се случиха в този стопански сектор/, но и да се случи 40-50% срив от моментните цени ще е в полза на кого?Кой има изгода от обезценка на собственото си имущество? Кой ще се радва на драмата с ипотекарите изпаднали в невъзможност да обслужват кредитите си?Щяло да им е за урок - да, но кой иска съседа му да изпадне в крайна нужда, да се десоциализира, да се криминализира?
Второ:далеч съм от мисълта че Пунди има нужда от защита, но не виждате ли че неговите постове са като остен за магарета.Все някое ще се раздвижи и запита "какво аджеба правя".А това според мен е и част от смисъла на форумите въобще.

Има резон ярос. Но ако предполижим, че имоти се купуват за живеене в тях (не коментирам инвестиции с цел по-късна продажба), то от високите цени ще спечелят главно банките (като се върне кредита - в масовият случай около 30000-40000 евро за 20-25 години - си е направо двойно). Разбира се ще спечелят и продавачите. Но като цяло печалбата е за банките.
?
Re: Дянков: Купувайте апартаментиwinking smiley
21-02-2010 - 12:18:18
avatar
Вярно е, че някои форумци злорадстват на гърба на пострадалите ипотекари.
Тази криза, ще е голям урок за всички и най-вече за потърпевшите.
Има строители, разполагали със 100 човека персонал и капитали от по 10 млн. и сега на ниво „бедняк”: имат по няколко парцела без никаква стойност вече, с по няколко проекта и с огромни кредити – те ще я помнят цял живот.
Цените може да паднат още 40 – 50 % и след като 98 % от българите имаме имот, това означава, че ще загубим. Нивото на цените не се определя от форумците, а от пазара.
Убеден съм, че политиците, олигарсите и банкерите, ще измислят нещо, за да спасят своите капитали и сътветно отново да прецакат народа.

Еврото идва към България.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход