Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:20:22
Остава да видим дали ще успеят да работят по този начин. Ако не могат, значи сами ще отпаднат от пазара. Така че всякакви предварителни прогнози за провала на един такъв модел прилича в момента на жални оплаквания от конкуренциятаwinking smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:22:36
avatar
Quote
brotarius
Много сте закършили ръце, че няма да стане работата. Човек направо да си помисли, че искате да спасите наивните хорица, ама после се сеща, че сте брокери. Оставете ги хората да работят по тоя начин, ако някой се почувства излъган със сигурност няма да реве на вашето рамо.

И какво като сме брокери? Ти пък, се водиш поне със средна интелигентност и средно образование. Вземи елката и смятай.
То, от Варна тръгват всички пирамиди- ако не знаеш, питай, ще ти обяснят. Или ти си падаш по сеира- който изгорял, изгорял, ти се забавляваш........
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:24:25
Бе за 400 Евро и аз бих изровил няколко обяви ей така, неангажиращоwinking smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:34:02
avatar
Quote
Scyther
Бе за 400 Евро и аз бих изровил няколко обяви ей така, неангажиращоwinking smiley
Хи,хи! И аз........
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:34:18
Благодаря.
Лека нощ!
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:52:23
Quote
камелия
Quote
brotarius
Много сте закършили ръце, че няма да стане работата. Човек направо да си помисли, че искате да спасите наивните хорица, ама после се сеща, че сте брокери. Оставете ги хората да работят по тоя начин, ако някой се почувства излъган със сигурност няма да реве на вашето рамо.

И какво като сме брокери? Ти пък, се водиш поне със средна интелигентност и средно образование. Вземи елката и смятай.
То, от Варна тръгват всички пирамиди- ако не знаеш, питай, ще ти обяснят. Или ти си падаш по сеира- който изгорял, изгорял, ти се забавляваш........

Ами това, че сте брокери прави мнението ви необективно. Фактът, че над 90% от мненията против са на брокери, също е показателен. Ако пък наистина ви водят някакви морални подбуди да спасите хорицата от измама сте позакъснели с 2-3 години.
За мен това е възможност, която до вчера я нямаше. Да, може и да дам пари, срещу които да не получа това, което очаквам, но може и да получа. Ако тази фирма не е коректна към клиентите си, то много бързо ще потъна и това ще се разчуе. Преди да се видиш с хората, да видиш договорите и начина на работа е доста рано за крайни мнения. Вижда се и от тази тема, че има хора, които биха се възползвали от подобна услуга.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 22:04:12
avatar
Quote
brotarius


Ами това, че сте брокери прави мнението ви необективно. Фактът, че над 90% от мненията против са на брокери, също е показателен. Ако пък наистина ви водят някакви морални подбуди да спасите хорицата от измама сте позакъснели с 2-3 години.
За мен това е възможност, която до вчера я нямаше. Да, може и да дам пари, срещу които да не получа това, което очаквам, но може и да получа. Ако тази фирма не е коректна към клиентите си, то много бързо ще потъна и това ще се разчуе. Преди да се видиш с хората, да видиш договорите и начина на работа е доста рано за крайни мнения. Вижда се и от тази тема, че има хора, които биха се възползвали от подобна услуга.

Нали затова се надявам, че имаш средна интелигентност и средно образование- да извадиш елката и да сметнеш. Ама, къде по- лесно е да говориш за чуждото необективно мнение, щото не искаш, или не можеш да си напънеш интелекта.
Такива като теб, дето са готови да дадат едни пари, без значение дали ще получат това което искат, ама понеже ще е на далавера.......явно, не свършват. Че и се нервиш, защо предупреждаваме да се премисля и пресмята. Ти да не си им агент- вербовчик на каракуди?:]
Re: Ето за това ставам фен на кризата
10-02-2010 - 12:33:27
Здравейте,

Включвам се в тематата, тъй като виждам, че предимно се изказват хора, работещи в сферата на покупко-продажбите на недвижими имоти. Аз съм от другата страна, тоест от страната на потребителите. Вече съм се сблъскал с неудачите, съпътстващи продажбата на имот. Като започнем с некоректното и непрофесионално отношение от страна на брокера и стигнем до комисионната, която според мен е неуместно висока.
Обективно - свободният пазар, както всички знаете, определя цените според търсенето и предлагането. Явяването на този нов начин, неминуемо е предизвикано от самия пазар... Всяка новост първоначално се приема с отрицание, до моментът, в който се види дали въпросната иновация работи или не.
За нелоялна конкуренция в случая е неуместно да се говори. Директни нападки към останалите агенции не виждам, а също и заблуда на потребителя - те са описали подробно начина си на работа ...
Всеки може сам да вземе решение - свободно и доброволно - кой продукт/ услуга е най-подходящ/а за него.
Тъй като ценя парите и времето си и искам най-доброто обслужване, реших да се уверя как стоят нещата. Обадих се в офиса на ENG в Бургас и ще се срещнем очи в очи с консултанта им, който предложи да се видим в подходящ момент за мен. Идеята ми харесва, очаквам прозрачност в отношенията и разбира се ефективност.
Одобрявам инициативата и амбициозната им цел. Лично за мен, това е начинът за работа в посредническите услуги. Скептицизъм, това е нещото което винаги спира добрите и ефективни идеи ... Защо? Да, от Ваша гледна точка, като представители на агенции, най-добрият начин за защита е нападението. Помислихте ли обаче, какво биха казали потребителите като мен ...
Вярно е, че доверието се печели с време, важно е професионалното отношение, а също и цената. Защо да плащам много повече, като за приемлива и достъпна такса бих получил по-добро обслужване.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 13:01 от Horus.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
10-02-2010 - 12:40:42
avatar
Quote
Въртоглав
Ами веднага ти отговарям....3% от страна по 2 е равно на 6%!!!Ако си продавач ти взимам 3% ако си купувач пак толкова ...
Интирисуат ма клиенти които ми дават ексклузивност ...Другите Цъ !!:]

Като чета коментарите на Турбото и имам чувството, че всички сме длъжни да му плащаме. Иначе бой ! И поясни какво е "ексклузивност" и как ти я дават клиентите. А от бъдещи наематели колко вземаш ?
Re: Ето за това ставам фен на кризата
10-02-2010 - 12:41:09
Стига им толкова реклама, не пишете повече в темата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход