Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:27:58
avatar
Quote
OwnerBG

Камииии, винаги а не само от време на време.
Я си капни една ракийка и остави тез люде да се давят.Таквиз иноватори колко имааааааше.Между другото това е руска схема ама нека да се появят първите захапали дървото и ще ги сравним с писъците от голямата страна.
Суумнявам се, че ще има голяма разлика.
Братушки.
Кво до праиш.

Наздраве,OwnerBG !
Ша са оправим, няма да минат 100-200г. и ще ни дойде акъла в главите.......*beer*
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:31:21
Quote
камелия
Quote
Marthy

Ок по-голяма си, няма да споря за София то там е друга България във Варна сзапочват от 3% масовото е на 5% има някои фирми които дават и по 10-12 % до преди кризата всички работехме на 5% Ние също сме приели че 5% е един добър % стимулиращ брокера да работи нормално, и в повечето случаи тези % са включени в цената. Това е. Аз затова казвам че ако я разкарам тая комисионна от цената имота ше стане по - атрактивен и ше се продаде по-лесно. Както се казва в една БГ поговорка перефразирана от мен smiling smiley И Агнето сито и вълка цял smiling smiley

Накрая май ще си уеднаквим мненията. Виж какво пишеш- за да работи нормално /ефективно, бих казала/ един брокер, си заделял 5%. А сега, вярваш че някой може да работи качествено срещу 800лв? Как ще стане?
Никак, откъдето и да го въртиш.........smiling smiley

Немога да кажа, че ще работят некачествено преди дъм съм започнал да работя с тях. Мисля, че идеята има смисъл и нищо не ми коства да пробвам с тях понеже ми писна да казвам едни цени а като погледна в сайтовете на агенциите да са обявени съвсем различни. Все пак като се замислим наистина имотите се оскъпяват с тия %-ти Колкото и % да им сложим те (брокерите) пак ламптят и пак слагат отгоре. Затова ще махна тия 5% от цената имота да стане по евтин ще им платим едни пари, 50% от таксата напред като ми продадат останлите 50% все пак всички имаме интерес няма логика да говорят врели не кипели. И не мисля, че е редно да изказвам негативи за фирмата при положение, че ми направиха првоначалното впечатление което в повечето случай е най-важно за съвместна работа с някои. А и всичко ми е прозрачно няма как да ме метнат. Плаща се въпросната такса по банков път, има си договори, офис в сградата на адвокатската колегия, доидоха ми накрака (което много агенти не правят а ме карат да им пращам информация на е-мейл) с техен автомобил. Бяха си представителни немога да си изкривя душата.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:38:27
Обобщавам темата с две думи: ГОЛЯМ ГЛАД!:]
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:38:54
avatar
Quote
камелия
Quote
OwnerBG

Камииии, винаги а не само от време на време.
Я си капни една ракийка и остави тез люде да се давят.Таквиз иноватори колко имааааааше.Между другото това е руска схема ама нека да се появят първите захапали дървото и ще ги сравним с писъците от голямата страна.
Суумнявам се, че ще има голяма разлика.
Братушки.
Кво до праиш.

Наздраве,OwnerBG !
Ша са оправим, няма да минат 100-200г. и ще ни дойде акъла в главите.......*beer*

Е това си е добро занимание и дългосрочно намерение.
*drunk*
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:49:30
Чакай сега, ти ми казваш, че брокерът ще ти прибере винаги процента, но ако ти не знаеш какво искаш, той няма да те консултира нито с юрист, нито с архитект, нито с инжинер. Сещаш ли защо негодуванието към брокерите е толкова голямо?! Защото хората смятат, че не са заслужили парите, които получават. В 90 процента от случаите брокерът минава със запознанство между купувач и продавач, прави компютърна проверка за тежести и разпечатва някакъв доста зле написан ПД. И това е. Сега, най-сериозната работа, която свършва е да осъществява контакти по телефона да ходи по огледи, където рядко може да отговори на въпросите на купувача, защото не разбира или не е запознат с имота, който предлага. Това е в 90 процента от случаите. Да не говорим, че често те водят на имоти, които не отговарят на изискванията ти. Да не говорим, че обявяват цена, различна от тази, която си им поставил. И т.н. и т.н. Е, как искаш да има добронамерено отношение към брокерите като цяло?! Затова е добре да се помисли за една законова регулация - тези отношения са достатъчно обществено значими, за да бъдат регулирани.Само така, като имаш насреща си брокер, ще знаеш, че той е професионалист.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:49:38
avatar
Quote
Marthy

Немога да кажа, че ще работят некачествено преди дъм съм започнал да работя с тях. Мисля, че идеята има смисъл и нищо не ми коства да пробвам с тях понеже ми писна да казвам едни цени а като погледна в сайтовете на агенциите да са обявени съвсем различни. Все пак като се замислим наистина имотите се оскъпяват с тия %-ти Колкото и % да им сложим те (брокерите) пак ламптят и пак слагат отгоре. Затова ще махна тия 5% от цената имота да стане по евтин ще им платим едни пари, 50% от таксата напред като ми продадат останлите 50% все пак всички имаме интерес няма логика да говорят врели не кипели. И не мисля, че е редно да изказвам негативи за фирмата при положение, че ми направиха првоначалното впечатление което в повечето случай е най-важно за съвместна работа с някои. А и всичко ми е прозрачно няма как да ме метнат. Плаща се въпросната такса по банков път, има си договори, офис в сградата на адвокатската колегия, доидоха ми накрака (което много агенти не правят а ме карат да им пращам информация на е-мейл) с техен автомобил. Бяха си представителни немога да си изкривя душата.

За номерата на вашите агенции разбрах, когато се наложи да продавам къщата на братовчедите в Долище. Оказа се, че всеки си слага цена каквато реши, без да се интересува какво е наредил собственика.
Но, това няма нищо общо с условията, предлагани от тази агенция. Сметни, как ще се издържат с тази такса? Че и с автомобил на крака са ти дошли...........и представителни били. Как става това, ако не препират без накисване?
Имаш ли представа какви са цените за реклама? Защото, в интернет, в безплатните сайтове, всеки може.
А една консултация при читав адвокат, архитект и други в тая връзка, на колко се обажда?
Къде им е тяхната сметка, че и твоята да е вярна?
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:57:15
Може пък да са си направили сметката хората. Да разчитат на оборотwinking smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:59:35
avatar
Quote
gogolcho
Чакай сега, ти ми казваш, че брокерът ще ти прибере винаги процента, но ако ти не знаеш какво искаш, той няма да те консултира нито с юрист, нито с архитект, нито с инжинер. Сещаш ли защо негодуванието към брокерите е толкова голямо?! Защото хората смятат, че не са заслужили парите, които получават. В 90 процента от случаите брокерът минава със запознанство между купувач и продавач, прави компютърна проверка за тежести и разпечатва някакъв доста зле написан ПД. И това е. Сега, най-сериозната работа, която свършва е да осъществява контакти по телефона да ходи по огледи, където рядко може да отговори на въпросите на купувача, защото не разбира или не е запознат с имота, който предлага. Това е в 90 процента от случаите. Да не говорим, че често те водят на имоти, които не отговарят на изискванията ти. Да не говорим, че обявяват цена, различна от тази, която си им поставил. И т.н. и т.н. Е, как искаш да има добронамерено отношение към брокерите като цяло?! Затова е добре да се помисли за една законова регулация - тези отношения са достатъчно обществено значими, за да бъдат регулирани.Само така, като имаш насреща си брокер, ще знаеш, че той е професионалист.

Май се въртим в кръг. Трябва да знаеш къде те сърби, че да искаш да те почешат. Това казвам. Аз може да съм сигурна, че имота е наред. Но, ти решаваш дали да ми вярваш, или да провериш. И искаш консултация. Или не искаш. Ти определяш как да бъде, защото си Клиентът- цар. Ако не искаш да си цар, насила няма кой да те накара.
Няма начин да има добро отношение към дадена гилдия като цяло. Поне не и в България. Посочи ми една, която е призната за " добра" по принцип. Аз не се сещам.
Има свестни, има и мърлячи- във всяка. И е без значение колко нормативни акта регулират дейността й.
Дай ми пример за гилдия, в която знаеш че всички са професионалисти, защото имат стриктна регламентация.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:01:30
avatar
Quote
gogolcho
Може пък да са си направили сметката хората. Да разчитат на оборотwinking smiley
То трябва да е оборот като на сергия на Женския пазар!
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 21:12:22
Quote
iriana64
Съжелявам ако съм Ви засегнала. С кого да работите е Ваш избор. Става въпрос за следното: Вие отивате във въпросната фирма, но обектите със собствениците на които имат договор, като Вашия, не Ви удовлетворяват. Какво правят те?
Въпреки, че Ви обясняват как другите са обирджии - обаждат им се и искат огледи на обектите им. Мислите ли , че е коректно да плюеш по някого, а като опреш до него въпреки всичко да работиш с него. Не съм съгласна под снимките на обектите на агенцията ми да тече реклама на фирма, която обяснява на клиента как ще купи обекта като не даде комисион. Или не е така? А за наема на офиса ми не се притеснявайте - закупен е. От комисионни.

Това си е 100% нелоялна конкуренция, и не само, ами е проява на абсолютно и тотално безхаберие и огромна наглост!!! Ако на мен ми се случи нещо подобно ще стане страшно - ексцесиите на Турби ще са като детски плач из пясъчника пред бучането дето ще спретна...нещастници :g: Предлагам да се земете у ръце и да вземете мерки до като не са се уляли и злепоставили окончателно. Не се бъзикам.

Иначе свиквай, че тука във форума конкретните проблеми, казуси, предложения и тн не се обсъждат, особено неудобните - просто забрави! По-приятно е дърлянето, еле па когато до КБД-то има чашка водчица...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход