Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ето за това ставам фен на кризата

Публикувано от jores 
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:36:34
Съжелявам ако съм Ви засегнала. С кого да работите е Ваш избор. Става въпрос за следното: Вие отивате във въпросната фирма, но обектите със собствениците на които имат договор, като Вашия, не Ви удовлетворяват. Какво правят те?
Въпреки, че Ви обясняват как другите са обирджии - обаждат им се и искат огледи на обектите им. Мислите ли , че е коректно да плюеш по някого, а като опреш до него въпреки всичко да работиш с него. Не съм съгласна под снимките на обектите на агенцията ми да тече реклама на фирма, която обяснява на клиента как ще купи обекта като не даде комисион. Или не е така? А за наема на офиса ми не се притеснявайте - закупен е. От комисионни.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:39:00
avatar
Quote
Въртоглав
За всички които не са разбрали !!!Брокерския комисион се получава при реализирана сделка .База 3%!!!Успешните сделки са когато не бръмчите като ...............от Агенция на Агенция ....!!!!,а работите с една Агенция...!!!!!Брокерите не са Ви виновни, че продавате скъпо или че искате да купите евтино ...,ама ................,тате баница!!ПазарО определя ценЪта ...За 50000е нема ДВУСТАЙНИ апартаменти у центърО!!(ПРИМЕРНО)Скоро или по -точно казано ВЕЧЕ ПАЗАРА ТРЪГНА ..(продажбите демек).В близко бъдеще вечно търсещите да купят СРИВЛЮВЦИ ще станат реални клиенти (ИЛИ ЧАСТ ОТ ТЯХ),ТОЕСТ сривлювците ще намалеят.,освен ВЕЧНИТЕ СРИВЛЮВЦИ...Те ще си останат СРИВЛЮВЦИ до живот.И ич ми не дреме на .........,дали поредните аматьори работят със или без комисион или с такса и без такса .50% НАЕМИ и 3% продажба,точка в спора !!Имотите и клиентите няма да свършат ..Ресто на чуствата ще има за недоклатени педерунгели ,които си мислят ,че като работят с такса ??!! ще напреднат в кризата ..и ще дръпнат клиенти ,по скоро ще дръпнат "шалтера ".!!!Всеки има право да говори като луд с....А си и аз не му се сърдя. ОТНОВО ПОЯСНЯВАМ ЗА Е..ТИ КОЙ ПЪТ.2.5- 3% при продажба или бегаш у лево !!50% НАЕМИ ако не ти изнася "оди си тегли Врачански късметчета".

Малей,колко пяна на устата!
Споко.То кое си требе,оно си сака!:]
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:41:38
avatar
Quote
Marthy

Един съвет smiling smiley стани учителка по Български. А за 1% къде това? С трици маймуни съм ловил когато е трябвало spinning smiley sticking its tongue out на тебе с клизма ли ти дават 1%? winking smiley Значи не ставаш за тая работа, още една причина да стане ш учителка по Български.

Тц! Няма да стана- неам нерви!sad smiley
А 1%- това, в София. Ако някой предприемач дава 5-10% на брокер, то сигурно сградата е готова за срутване преди А16............:]
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:52:34
avatar
Quote
камелия
Quote
Marthy
И не разбирам защо си толкова възмутена, аз съм сигурен, че както си ги говориш ако (пожелавам ти го) утре имаш възможност да закупиш жилище няма да се обърнеш към брокерката с 2-3 % която може и да ти е колежка (щом я защитаваш ), а ще се обърнеш към една такава агенция която ще ти спести обзавеждането на кухнята примерно smiling smiley А ако мислиш да ме оборваш, че това няма да стане, по-добре недей защото знаеш много добре, че ще го направиш. А колкото до "НЕ"-то ще го запомня smiling smiley за жалост на този урок по Български език сигурно не съм пресъствал. Айде със здраве.

Ще ти обясня защо няма да се обърна към такава агенция. Защото, за тези пари, тя няма да може да ми осигури нито правна, нито инженерна, нито архитектска помощ. А те ще са ми безкрайно нужни, ако се прежаля да си купя ново строителство.
Де факто, тя ще ми ги вземе, за да ме запознае с другата страна.
Всъщност, " новата идея" се опира на глупостта на хората, които в даден момент, са евтини на брашното и скъпи- на триците.........smiling smiley

Камииии, винаги а не само от време на време.
Я си капни една ракийка и остави тез люде да се давят.Таквиз иноватори колко имааааааше.Между другото това е руска схема ама нека да се появят първите захапали дървото и ще ги сравним с писъците от голямата страна.
Суумнявам се, че ще има голяма разлика.
Братушки.
Кво до праиш.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 19:56:57
Quote
камелия
Quote
Marthy

Един съвет smiling smiley стани учителка по Български. А за 1% къде това? С трици маймуни съм ловил когато е трябвало spinning smiley sticking its tongue out на тебе с клизма ли ти дават 1%? winking smiley Значи не ставаш за тая работа, още една причина да стане ш учителка по Български.

Тц! Няма да стана- неам нерви!sad smiley
А 1%- това, в София. Ако някой предприемач дава 5-10% на брокер, то сигурно сградата е готова за срутване преди А16............:]

Ок по-голяма си, няма да споря за София то там е друга България във Варна сзапочват от 3% масовото е на 5% има някои фирми които дават и по 10-12 % до преди кризата всички работехме на 5% Ние също сме приели че 5% е един добър % стимулиращ брокера да работи нормално, и в повечето случаи тези % са включени в цената. Това е. Аз затова казвам че ако я разкарам тая комисионна от цената имота ше стане по - атрактивен и ше се продаде по-лесно. Както се казва в една БГ поговорка перефразирана от мен smiling smiley И Агнето сито и вълка цял smiling smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:00:26
avatar
Похвална идея, остава да я видим на практика.*ok*
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:07:25
Ками, щеше да си права, ако поне едно 50 процента от брокерите ползваха специалисти - юристи, инжинери, архитекти... Щото колкото пъти съм опирал до брокер, се е налагало аз да преправям договори, включително и да оправям правописни грешки.

Мисля, че е крайно време за една регулация за АНИта - да се регламентира какъв ценз трябва да имаш, за да си брокер, какви са правата и задълженията на брокера, каква отговорност носи за несвършена работа и др.
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:15:51
avatar
Quote
Marthy

Ок по-голяма си, няма да споря за София то там е друга България във Варна сзапочват от 3% масовото е на 5% има някои фирми които дават и по 10-12 % до преди кризата всички работехме на 5% Ние също сме приели че 5% е един добър % стимулиращ брокера да работи нормално, и в повечето случаи тези % са включени в цената. Това е. Аз затова казвам че ако я разкарам тая комисионна от цената имота ше стане по - атрактивен и ше се продаде по-лесно. Както се казва в една БГ поговорка перефразирана от мен smiling smiley И Агнето сито и вълка цял smiling smiley

Накрая май ще си уеднаквим мненията. Виж какво пишеш- за да работи нормално /ефективно, бих казала/ един брокер, си заделял 5%. А сега, вярваш че някой може да работи качествено срещу 800лв? Как ще стане?
Никак, откъдето и да го въртиш.........smiling smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:25:15
avatar
Quote
gogolcho
Ками, щеше да си права, ако поне едно 50 процента от брокерите ползваха специалисти - юристи, инжинери, архитекти... Щото колкото пъти съм опирал до брокер, се е налагало аз да преправям договори, включително и да оправям правописни грешки.

Мисля, че е крайно време за една регулация за АНИта - да се регламентира какъв ценз трябва да имаш, за да си брокер, какви са правата и задълженията на брокера, каква отговорност носи за несвършена работа и др.

Аз съм права, защото от теб зависи дали ще поискаш да те обслужат на ниво. Ако си без претенции, ще се надяваш само те да са свестни. Ако знаеш какво искаш- ще го искаш.
Каквито и регулации да се предвидят, винаги някой мърляч може да не си свърши работата. И кел файда, че било написано какво трябва да направи, ако ти понятие нямаш какво търсиш в тая агенция, какво искаш да купиш и какво трябва да искаш да знаеш?
Договорът, ако някой трябва да " преправя", то това си ти или другата страна. Вие трябва да добавите клаузи, отразяващи претенциите ви.
А отговорността за несвършената работа, е ясна. Няма сделка, няма комисион, няма клиенти. Досега не е измислено нищо по- мотивиращо от финикийските знаци. smiling smiley
Re: Ето за това ставам фен на кризата
09-02-2010 - 20:25:32
Много сте закършили ръце, че няма да стане работата. Човек направо да си помисли, че искате да спасите наивните хорица, ама после се сеща, че сте брокери. Оставете ги хората да работят по тоя начин, ако някой се почувства излъган със сигурност няма да реве на вашето рамо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход