Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите

Публикувано от OwnerBG 
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 09:09:45
Quote
фло
...
*book*Това е един щрих от българската история свързана с фанариотите, и както виждам в най-ново време пак си има фанариоти като чета Goro!Виждате ли колко византийски прокарва антибългарска пропаганда?Фанариотите са родоотстъпници и Goro е типичния пример, казвам го директно и в прав текст-няма шикити-микити!

Фанариоти се наричат жителите на цариградския квартал Фенер, повечето от тях гърци, независимо че там се намира и българската колония. Когато говорим за фанариоти обикновено разбираме гърци. И според мен доста опортюонистично настроени, но точно в примера на Фло патриоти, а не родоотстъпници - провеждали гръцката, каквито са и те, а не българската политика... Толкова за интелектуалните напъни на Фло - "директно и в прав текст-няма шикити-микити"...

Безпредметно е да коментирам и Камито. Там явно хормоналните подбуди вземат връх - важно е какво е казал б.б., който се бил "разбрал" smiling smiley с колегата си папандреу...

За "пътя на маслините" към европа каменните глави следва да бъдат върнати на уроците ПО ГЕОГРАФИЯ В НАЧАЛНОТО УЧИЛИЩЕ Да не говоря, че гърчулята от 3000 години ползват ОЩЕ ПО ПРЯК И ПО ЕВТИН ПЪТ, който понякога ни се налага да ползваме и ние.
Иначе в комплект с б.б. каменните глави, несъмнено ще затвърдят гръко-македоно-сръбското разбирателство! От патриотизъм! Това е думичката с която най-често се облича глупостта...

От патриотизъм каменните глави мародерстваха над турските гастърбайтери пътуващи през отпуските си за родината и над турските превозвачи в лицето на магистрални банди, изнудвачи и чист полицейски рекет... Пак от патриотизъм гърчулята си построиха ВИА ЕГНАТИЯ - 1000 км първокласна магистрала без такси и винетки! и днес трафика на турците по нея е по-голям отколкото трафика им по прекия път през България, нищо че заобикалят!
Ама така е живота - има и каменни глави - вместо да оправят собствения си двор оправят двора на комшията - и в пряк и в преносен смисъл!...
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 09:53:27
avatar
Quote
goro

Безпредметно е да коментирам и Камито. Там явно хормоналните подбуди вземат връх - важно е какво е казал б.б., който се бил "разбрал" smiling smiley с колегата си папандреу...

Ама така е живота - има и каменни глави - вместо да оправят собствения си двор оправят двора на комшията - и в пряк и в преносен смисъл!...

М, да! Оказа се, че съм те надценявала. Щом нямаш аргументи, почваш с подмятанията......... От теб не го очаквах.
Накратко, според теб, не е важно официалното изявление на българския премиер, а е меродавно това, което ти казваш. Наистина, няма как да ти се обясни нищо повече.
А Борисов точно това прави- опитва се да сложи в ред двора ни и да обясни с думи прости на комшиите, че нямат право да запушват общата врата на оградата.
Аз, като българка, това искам от правителството. Ти, като новоизпечен грък, милееш за интересите на гърците, затова искаш блокадата да остане. Защо трябваше да наговориш куп нелепици, вместо с две изречения да се разберем?
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 10:21:29
Goro дори и след като си си преправил поста името ми на гръцки не означава това което си написал.
Въпроса е че ти не виждаш положителното в цялата работа.И то е защото е направено от българин.Ако го беше направил Берлускони например щеше да биеш тъпана че така се прави.Точно като чудомировия герой бай Тотю Чушката си.
Типичният българин зад граница си.Всичко което по някакъв начин прецаква България или някой българин ти носи някакво странно мазохистично удоволствие.
Нещата в България сега не са розови и всичко което се прави в положителна насока ние тук го приветстваме а пък ти ако щеш.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 10:21:30
Quote
камелия
Quote
goro
Безпредметно е да коментирам и Камито. Там явно хормоналните подбуди вземат връх - важно е какво е казал б.б., който се бил "разбрал" smiling smiley с колегата си папандреу...

М, да! Оказа се, че съм те надценявала. Щом нямаш аргументи, почваш с подмятанията......... От теб не го очаквах.
Накратко, според теб, не е важно официалното изявление на българския премиер, а е меродавно това, което ти казваш. Наистина, няма как да ти се обясни нищо повече.
А Борисов точно това прави- опитва се да сложи в ред двора ни и да обясни с думи прости на комшиите, че нямат право да запушват общата врата на оградата.
Аз, като българка, това искам от правителството. Ти, като новоизпечен грък, милееш за интересите на гърците, затова искаш блокадата да остане. Защо трябваше да наговориш куп нелепици, вместо с две изречения да се разберем?

Аргументи дадох достатъчно. И не е еобходимо да ми каже някой за да мисля с главата си. Особено в случая - б.б. - дал достатъчно взаимно-изключващи се изявления за да е без значение какво от тук насетне ще каже. И разсъждавайки логично и прагматично стигнах до извода, че твоите изявления са не от милеене за интересите на България, а от интересите ти именно като българка (от ж.р.). Просто нямам друго обяснение! Щото интересите на България изискват от нейния премиер да се държи именно като премиер на държава, а не като синдикален лидер, бизнес представител на транспортни фирми или бостанско плашило на границата...
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 10:25:36
avatar
Quote
goro


Аргументи дадох достатъчно. И не е еобходимо да ми каже някой за да мисля с главата си. Особено в случая - б.б. - дал достатъчно взаимно-изключващи се изявления за да е без значение какво от тук насетне ще каже. И разсъждавайки логично и прагматично стигнах до извода, че твоите изявления са не от милеене за интересите на България, а от интересите ти именно като българка (от ж.р.). Просто нямам друго обяснение! Щото интересите на България изискват от нейния премиер да се държи именно като премиер на държава, а не като синдикален лидер, бизнес представител на транспортни фирми или бостанско плашило на границата...

Да, наистина съм те надценила. Спирам да се опитвам да ти обяснявам. Лек ден.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 10:35:53
Quote
Диян Филчев
Goro дори и след като си си преправил поста името ми на гръцки не означава това което си написал.
Въпроса е че ти не виждаш положителното в цялата работа.И то е защото е направено от българин.Ако го беше направил Берлускони например щеше да биеш тъпана че така се прави.Точно като чудомировия герой бай Тотю Чушката си.
Типичният българин зад граница си.Всичко което по някакъв начин прецаква България или някой българин ти носи някакво странно мазохистично удоволствие.
Нещата в България сега не са розови и всичко което се прави в положителна насока ние тук го приветстваме а пък ти ако щеш.

Дияне, след като си поправих поста (от Афродит на Артемид) името ти в превод е точно това което съм написал. Гръцката Артемида е тъждествена на римската Диана. Що се касае до презимето или фамилията ти - отново с гръцки корен, а може и да не е (не съм сигурен) - тъй като думата има много значения на гръцки просто си избрах едно от тях...
Артемида била девственица - също като тебе в политическите тълкувания. Това което ти се вижда добро всъщност вреди на България, но девствеността в случая ти прощава неразбирането.
За типичния българин зад граница. Само едно ще ти кажа! Много е лесно да си българин в България. По трудно е да си българин извън нея!!! (особено с такъв премиер smiling smiley )
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 11:03:42
avatar
Quote
goro

За типичния българин зад граница. Само едно ще ти кажа! Много е лесно да си българин в България. По трудно е да си българин извън нея!!! (особено с такъв премиер smiling smiley )

Ами, имаш избор! Ела на лесното тук.
Разбира се, че главната грижа на един премиер са хората в страната. :]
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 11:07:44
Goro грешиш че има политическо тълкувание в думите ми.За мен цвета на котката няма значение стига да лови мишки.Ти в момента "хапеш" наред само защото хората не са съгласни с теб.От тук погледнато ти защитаваш прецакването на България и на нас.Е няма как да не ти се дразнят хората.
А аз мога да те уверя че в момента е много трудно да си българин в България и по лесно да си такъв извън нея!smiling smiley
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 11:18:55
avatar
Goro,
Написал си

Фанариоти се наричат жителите на цариградския квартал Фенер, повечето от тях гърци, независимо че там се намира и българската колония. Когато говорим за фанариоти обикновено разбираме гърци. И според мен доста опортюонистично настроени, но точно в примера на Фло патриоти, а не родоотстъпници - провеждали гръцката, каквито са и те, а не българската политика... Толкова за интелектуалните напъни на Фло - "директно и в прав текст-няма шикити-микити"...

За съжаление си се объркал.
Общото между фанариотите е Цариградската патриаршия и православието.Името идва от руската дума Фонарь /фенер/ а не от квартала в Цариград, въпреки че доста от фамилиите са живяли там.И не се обединяват от гръцкия произход а от родови аристократични връзки, произтичащи от Византия и Армения заедно с други стари династии.
Или най общо казано Фанариот е нещо много различно от смисъла който се влага като предател и родоотстъпник.
За съжаление названието е придобило крив смисъл, и още се бърка истинското му значение.
Като михлюзин например.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 11:20:38
TIMEO DANAOS ET DONA FERENTES

Не вярвай (бой се от/ на) гърците дори,когато даряват!/превод/

Кир Gorogacis, фанариот е нарицателно на гърчеещ се родоотстъпник по нашите земи и няма нужда да му търсиш гръцката редакция в етимологичен речник! Фанариотите са нанесли значителни вреди на българския дух и култура. Същото се опитваш да правиш и ти в тази тема!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход