Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите

Публикувано от OwnerBG 
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 14:44:07
За мен това е сценарий ,дори ме съмнява че ББ е платил кебапчетата за гръцките скари и после извади дивиденти като долетя на бял хеликоптер да ги набие .
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 14:44:24
avatar
Нито робство, нито владичество е имало.
Но е нямало от едни други нещица.

Ето какво си тафнах и го споделям:

Свободата е най-голямото щастие на света! Да правиш и мислиш това, което искаш. Чрез свободата чувстваш, че живееш, а това е равносилно на щастието. Да си свободен, донякъде значи да си независим, а независимостта отново е щастие. Изобщо това е най-ценното в този живот.
Чиста и неприкосновена свобода не съществува, освен в мислите и мечтите ни. Те са нашата духовна храна. Всеки, който се е опитал да постигне свободата, е дал някаква жертва. Тъй, че свободата и робството са неразделни.
Въпросът, който сега си задавам е до колко съм свободна аз? Мисля, каквото искам, оспорвам това, което не ми харесва, боря се за правата си и тези на онеправданите. Тепърва започвам да се сблъсквам с несправедливостите в света и живота. Почти нищо не съм видяла от суровата действителност. Признавам малкия си житейски опит, но следя какво става по света. Всичко се основава на това - да се бориш за свободата на личността или да робуваш на нечии интереси. В първия случай цената, която плащаш за свободата и правата си е изолираност, апатия от страна на хората, самота, неразбиране или присмех. Но както е казал Амио:
“Свободният човек може да бъде пленник, но не и роб.”
Никой не би могъл да покори онзи дух, жаден за правда. Може да го одумват, да се опитат да го прекършат физически или душевно, но не и психиката му - тя е желязна! Свободният дух - това е най-голямото богатство.
Хората, които са се борили за правда и независимост, остават безсмъртни. Нека вземем пример с българските ни патриоти Ботев и Левски. Дали са живота си в името и мечтата на българския народ - свобода и независимост. Ботев е казал:
“Няма власт над оная глава, която е готова, да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество." И :
“Само онзи, който е свободен, само той може да се нарече човек в пълен смисъл на думата, а който умре за свобода той не умира само за своето отечество, а за всичкия свят.”
Левски защитава твърдението си, че “Сговорна дружина, планина повдига. Той е казвал:
“Всичко се състои в нашите сдружени сили, срещу тях не може да противостои и най-силната стихия. Никой не ще противостои на стихията на народа ни да живеем свободни, независими и обединени”.
В този етап от живота си аз съм подвластна на онези българи, които са се борили и дали живота си за нашия народ - българския. И ужасно боли, когато гледаш как мнозинството от хората са забравили за народните ни освободители. И как вече всеки робува на шеф, на институция, на закони, които само най-честните хора спазват.
Как да говоря за свобода и робство в МОЯ живот, когато всеки робува единствено на себе си, когато всеки е егоист, непукист, а опиташ ли се да помогнеш, се обръщат срещу теб? Свобода ли? Да, все още съм свободна - мисля и говоря, каквото искам, мразена съм. Зная го. Но предпочитам борбеността пред примиримостта и това да ме тъпчат, заради страха от изразяване на мнение. И аз като Ботев и Левски днес бих се борила за справедливост, ако зная, че насреща имам една “дружина”, която би ме подкрепяла. Все по-малко са тези хора. Ето защо сме обречени да сме роби на начина ни на живот, на държавата, в която живеем. Аз изпитвам болка от непукизма, егоизма, песимизма и негативизма у хората около себе си. Всеки се е ограничил единствено в себе си. А къде е онова, за което са дали живота си толкова българи по време на турското робство - обединението, свободата и независимостта на една територия, култура, народ, дух?
Когато зло сполетява общност, тогава има обединение. Когато има относителна свобода и независимост, всеки гледа себе си и забравя откъде е дошъл, става себичен, ограничава мислите си около себе си.
Въпреки всичко аз съм подвластна на едно нещо, една цел и мечта - справедливост, равноправие, братство, любов!
Иска ми се, който чуе или прочете това есе, да усети душата ми, да се замисли и поне малко да се опита да промени отношението си към хората и нещата, които ги заобикалят. Човек често се оценява по свободата, която дава на околните. А свободата значеше равноправие, както казах, т.е. да се държиш с хората, както би искал да се държат с теб!

София Русева
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 15:25:24
Quote
OwnerBG
...
Goro, напълно прав си за квартала, Патриаршията, Рънсиман, и принудителното заселване.Както всички знаем, даже и победени богатите фамилии остават в повечето случаи богати.И поемат управлението на победените чрез Цариградската патриаршия и чрез религията.Част от фамилиите са избягали /или временно са напуснали/ града.Разселени са по един удивителен и много прагматичен начин.И много бързо завземат сериозни властови позиции.На тяхно място идват гърци, татари и разни други компактни групи.
Но Фанариотите не са гърци.Еле пък древни Елини
Привличали са на служба най различни индивиди.
Както и горнобанците не са пирати.
А Войнеговчани не са войнегари.

А за данайците чичко Гугъл казва че били траки.
Ама да му вервам ли.
Че бързите и лесни отговори по някогаш и объркват.

Не съм се интересувал какви точно са били данайците. В древността и до новото време националността няма такова значение, каквото днес.
Дадох определение за фанариотите в най-популярното му търлкуване.
Ето ти още един руски линк доста по подробен.

Дали днешните гърци имат общо с древните елини? Най крайния противник на тази теория ако не се лъжа беше Jakob Philipp Fallmerayer, който твърди че днешните гърци нямат нищо общо с древните елини. Становище, което днешната генетика категорично отхвърля.
Днешните гърци имат общо с древните поне толкова, колкото днешните българи с прабългарите за да не влизам в подробности... Същото се отнася и до фанариотите, освен ако ти нямаш някакви други фанариоти предвид, неизвестни за мен.

В по ново време, доста хора се опитват да си издирят аристократични византийски корени. Само по този повод искам да вметна, че византийската аристокрация е повече служебна аристокрация, (донякъде руската е като нея) и е отворено съсловие. В този и само в този смисъл фанариотите нямат нищо общо с нея - те са едно по-късно явление (без с това да казвам, че нито едно фанариотско семейство няма по дълбоки корени).
Доколкото византийската държава (буквално няма такава държава) не е етническа държава мнозина, че и нашия Кобургота стигат в родословието си до нея. Но макар и неетническа държава в днешния смисъл, по своята същност тя е синтез на елинистичната култура, християнството и римската държавност. В последните векове от своето съществуване на практика се свива в границите на гръцкия етнос.

Имаше една книжка за балканския град след идването на османците, не мога да си спомня в момента точно името и автора и, в нея бяха дадене някои от оцелелите византийски аристократични фамилии в константинопол...

Интересно ми е онова което съм подчертал в твоя пост - ако можеш да дадеш повече информация.

п.п.
И за да не пренебрегна Фло - този велик интелектуалец или интелектуалка с чуждоземски псевдоним - гледам пак се е напънал за да сподели с нас любовта си към б.б. и неговите пр акции за вътрешна употреба... Чувствата трябва да се уважават! :loveu:
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 15:31:58
avatar
Quote
filmatoplo
За мен това е сценарий ,дори ме съмнява че ББ е платил кебапчетата за гръцките скари и после извади дивиденти като долетя на бял хеликоптер да ги набие .
И каква е целта на сценария?
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 15:54:06
Кучетата нека да си лаят.../ ако някои реални лица тук се припознаят - не се отнася за тях.../
[www.dnevnik.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 15:59 от general.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 17:50:47
б.б. отива при Меркел да и поиска обезщетение за стачката на опел миналата година - закъсняли доставките за българските им партньори и претърпели икономически вреди smiling smiley незнам само дали ще се среща със стачниците... :]
това е шега... :]
като майтапа преди няколко дни :]
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 17:58:00
avatar
Quote
goro
б.б. отива при Меркел да и поиска обезщетение за стачката на опел миналата година - закъсняли доставките за българските им партньори и претърпели икономически вреди smiling smiley незнам само дали ще се среща със стачниците... :]
това е шега... :]
като майтапа преди няколко дни :]

Кучетата си лаят, керванът си върви! Що ли единствено ти риеш срещу действията му? Да не си на процент при гръцките синдикати?
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 18:15:46
Е, goro, ако и с това не си съгласен... - нещо лично имаш ти против него- може би нямаш мускулите му или нещо такова...

[news.ibox.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-24 18:22 от general.
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 18:18:41
Кирие Goroacisе що не си гледаш гръцките работи и Папандрео? О неразумни и уроде,пак злословиш и манипулираш!Ей това си е то фанариота по народно тълкование!
Re: Бате Бойко отвори границата, в понеделник ще се занимае и с имотите
24-01-2010 - 18:30:24
Quote

Всеки иска да се види с мен, заяви Борисов и посочи, че гръцките фермери са му казали, че ще отворят границата, само ако той отиде там. Ако не бях отишъл щяха да кажат, че заради мен не са отворили границата, обясни премиерът.
И като си тръгна, взеха че пак я затвориха. Да беше стоял там!
:] :] :]

Генерале, нищо против няма лично срещу бате ти бойко.
Коментирах един факт който не подхожда на премиер министър! Минало заминало! Засега без каквито и да е последствия. Точка.

п.п.
Но съм сигурен, че ако б.б. пръдне (човешко е) ще се намери поне една ФЛО да твърди, че това е най-приятния и най патриотичният аромат!
smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход