Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дилема - под наем или запечатвам на А16?

Публикувано от Potential_Buyer 
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
20-01-2010 - 22:14:05
avatar
Quote
ivorad
бих Ви предложил да докажете увереността, си като дойдете с автора на темата в офиса ни и подпишете един специфичен договор, с който поемате гаранции в размер, примерно, на до 25 000 евро, при положение, че предвиденият от Вас сценарий не се случи, а вместо него се разиграе следното - в рамките на следващите 6-9 месеца цените на имотите във Варна започнат да растат, цената на имота на колегите нарастне по-малко / очевидно имотът не е особено атрактивен/, а цените на желаните за придобиване имоти / очевидно по-атрактивни и в по-добри райони от притежавания/ скочат повече - защото при нарастване на цените най-силно скачат тези на добрите имоти!

Та, да си дойдем на думата - можете ли да дадете гаранция за 25 000 евро?
Или просто държите да упражнявате фантазията си на гърба на хора, които са финансово ограничени и не са безразлични към парите и съдбата си?

Хахаххааааа ще падна от смях!
Мамин, а ти би ли заложил 50 насреща, в полза на твърдението, че цените повече няма да падат в близките 2 години?
А??
Или нещо е взело много да ви стяга около врата, а? winking smiley
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
20-01-2010 - 22:50:30
Quote
valsodar
Quote
ivorad
бих Ви предложил да докажете увереността, си като дойдете с автора на темата в офиса ни и подпишете един специфичен договор, с който поемате гаранции в размер, примерно, на до 25 000 евро, при положение, че предвиденият от Вас сценарий не се случи, а вместо него се разиграе следното - в рамките на следващите 6-9 месеца цените на имотите във Варна започнат да растат, цената на имота на колегите нарастне по-малко / очевидно имотът не е особено атрактивен/, а цените на желаните за придобиване имоти / очевидно по-атрактивни и в по-добри райони от притежавания/ скочат повече - защото при нарастване на цените най-силно скачат тези на добрите имоти!

Та, да си дойдем на думата - можете ли да дадете гаранция за 25 000 евро?
Или просто държите да упражнявате фантазията си на гърба на хора, които са финансово ограничени и не са безразлични към парите и съдбата си?

Хахаххааааа ще падна от смях!
Мамин, а ти би ли заложил 50 насреща, в полза на твърдението, че цените повече няма да падат в близките 2 години?
А??
Или нещо е взело много да ви стяга около врата, а? winking smiley


Къде твърдя, че цените няма да падат в близките 2 години, че да залагам в полза на това?
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
20-01-2010 - 22:51:20
avatar
Няма формула, която да ти гарантира 100 % успех.
Предимства са:
апартамента е във Варна, а не в малък град
жилището е тухлено - нова тухла
акт 16 - приемаме го за факт
кв.Възраждане е средно търсен район - няма малцинства
Недостатъци са:
необходима инвестиция за довършване - стопяване на пари кеш
трудно и несигурно отдаване под наем - дори за 300лв., повярвайте ми
вероятно падане на продажната цена - 100-200 евро/кв.м.
Избора е труден.
Аз лично бих продал веднага след акт 16, както е на бдс.
После ще се мисли дали да има нова бърза покупка или изчакване и бъдеща покупка.
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
21-01-2010 - 00:49:07
Quote
2010
Няма формула, която да ти гарантира 100 % успех.
Предимства са:
апартамента е във Варна, а не в малък град
жилището е тухлено - нова тухла
акт 16 - приемаме го за факт
кв.Възраждане е средно търсен район - няма малцинства
Недостатъци са:
необходима инвестиция за довършване - стопяване на пари кеш
трудно и несигурно отдаване под наем - дори за 300лв., повярвайте ми
вероятно падане на продажната цена - 100-200 евро/кв.м.
Избора е труден.
Аз лично бих продал веднага след акт 16, както е на бдс.
После ще се мисли дали да има нова бърза покупка или изчакване и бъдеща покупка.

Това е добър съвет. Пробвайте да го продадете на 37 500 примерно (не знам параметрите на апартамента, изложение, точно местоположение и пр.) Ако успеете за тази цена само от лихви по банков депозит (в евро) можете да вземате около 200 Е на месец, което е повече от евентуален наем и не изисква допълнителни вложения от ваша страна. Ако не успеете да го продадете, тогава ще му мислите дали да го правите или да го "замразявате" както е по БДС. Аз лично бих го задържал единственно ако знам, че нямам финансовата дисциплина да не харча "готови пари" без изключително важна причина. Не дай Боже пък да ви изскочи такава причина, винаги е по-добре да имате пари в брой.
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
21-01-2010 - 09:12:10
Не продавайте, преди да сте готови да купите.
Логиката е проста -- плащате само разликата в цената. Липсва риск, нищо не печелите, но и нищо не губите.
При варианта "продавам сега и купувам след време" има вероятност да загубите или спечелите от разликата в цената.
Аз лично бих предпочел да пропусна полза, отколкото да има риск от загуба.
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
21-01-2010 - 10:19:40
Задръж си цената която искаш(37500) и чакаш .. ако слъвне някой клъвне.
И търсиш активно закъсали ипотекари на по големи и скъпи апартаменти в кварталите които те устройват.
Целта е нещо като бартер да направиш - отсрещната страна ще е назор и ще можеш да се пазариш лесно.
Примерно да вземеш още една стая в по хубав за тебе район за 10-на хиляди евра.
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
22-01-2010 - 00:31:28
*pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-22 01:06 от Scyther.
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
22-01-2010 - 09:49:31
Благодаря за мненията и коментарите.
Апартамента си е добър, защото сме го избирали доста прецизно: изцяло южно изложение, среден, 4-ти етаж - непоследен, нова тухла.
Ние не сме хазартни натури и може би наистина ще изчакаме до пролетта или лятото, когато нещата се пораздвижат малко и ще се поизяснят тенденциите.
Сега оценявам и "психологическия" елемент на кризата, като негативен: всеки чака и не знае какво ще стане с неговото работно място, а вестниците пишат статии за нарастваща безработица и т.н.
Има и други фактори:
Проучих предлагането в района: има един много голям блок, който няма още А15, но явно строителят има агресивна политика и предлага на по 490 Е до 600 Е: като предлагане е 12-13 етажа по минимум 8 апартамента на етаж. Има и други по-малки кооперации, т.е. за сега ние имаме предимството, че другите не са завършени, но до няколко месаца това предимство ще изчезне.
Като гледам офертите предлага на строителите на тристайни в по-централни райони не мога да харесам нищо. Няма добри предложения според мен.
Ще се смеете, но ще взема да напиша "За" и "Против" на един лист, за да претегля всичките фактори smiling smiley
А най-"простия" метод за решение е да го обявим сега, той пазара сам ще си покаже.
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
22-01-2010 - 11:45:03
Quote
Potential_Buyer
Благодаря за мненията и коментарите.
Апартамента си е добър, защото сме го избирали доста прецизно: изцяло южно изложение, среден, 4-ти етаж - непоследен, нова тухла.
Ние не сме хазартни натури и може би наистина ще изчакаме до пролетта или лятото, когато нещата се пораздвижат малко и ще се поизяснят тенденциите.
Сега оценявам и "психологическия" елемент на кризата, като негативен: всеки чака и не знае какво ще стане с неговото работно място, а вестниците пишат статии за нарастваща безработица и т.н.
Има и други фактори:
Проучих предлагането в района: има един много голям блок, който няма още А15, но явно строителят има агресивна политика и предлага на по 490 Е до 600 Е: като предлагане е 12-13 етажа по минимум 8 апартамента на етаж. Има и други по-малки кооперации, т.е. за сега ние имаме предимството, че другите не са завършени, но до няколко месаца това предимство ще изчезне.
Като гледам офертите предлага на строителите на тристайни в по-централни райони не мога да харесам нищо. Няма добри предложения според мен.
Ще се смеете, но ще взема да напиша "За" и "Против" на един лист, за да претегля всичките фактори smiling smiley
А най-"простия" метод за решение е да го обявим сега, той пазара сам ще си покаже.

За коя част на Възраждане все пак става въпрос?
Мисля, че Възраждане 3 има все пак някакъв потенциал, Възраждане 2 е на максимума си в момента, а ако апартаментът е във Възраждане 1 иле Възраждане 4 - продавай веднага! След няколко години тези части ще заприличат на Владиславово и Кайсиева гр.

Що се отнася до наемите - най-вероятно във Възраждане те силно ще паднат. Ако даваш под наем до ВИНС, в Чайка или Левски можеш да поддържаш нивото на наема от 2009, но във Възраждане....

Не съм чел всички постове във тази тема и за това не зная къде /в кой район/ търсите друго жилище. Мнението ми е, че Цветния квартал е леко подценен спрямо останалите квартали и има добри перспективи в годините след кризата.

А относно цената, ако някой ви даде посочената от Вас цена за апартамента /и особено ако той е във Възраждане 1 или Възраждане 4/ обмислете добре офертата, дори и да е леко по-ниска от желаната. След 1-2 години сумата + лихвите /примерно в Корпоративна търговска банка/ ще Ви позволят да си купите същият апартамент в по-добър район /поне около Техникумите, Пожарната или ЛК Тракия/.
Re: Дилема - под наем или запечатвам на А16?
22-01-2010 - 12:18:15
Бай Пешо, мисля, че се пада Възраждане 1, но сме го избирали така, че при всички положения да има простор пред апартамента.
Не разбирам какво имаш впредвид с "След няколко години тези части ще заприличат на Владиславово и Кайсиева гр."
Би ли пояснил дали това е за презастроеност или какво? Наистина не познавам тези квартали.

Съгласна съм, че е много вероятно наемите да падат, т.е. наистина няма смисъл да влагаме повече средства в този апартамент.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход