Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley

Публикувано от Svetlio 
Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 21:55:30
Въпрос: Какво се прави с кеша по време на криза?
Отговор: вие сте на ход smiling smiley

Бонуси: разни случки, разкази, легенди...

1. Още по-времето на изселването на евреите имало един прост селянин (земеделец). Една нощ сънувал странен сън. Явил му се светия и рекъл "купувай селянино, купувай". На другия ден селянина дълго се чудел какво е имал в предвид месията. Мислил, мислил, па както обикновено впрегнал каруцата пълна с ябълки и потеглил към големият град... Днес, този селянин притежава над 20 имота в центъра на големият град winking smiley

2. Имало тежка криза в големият град. Било глад, страшни времена.... - продължете ако обичате :ami:
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 22:09:03
А селянинът бил известен като голям пияница. На един купон докато си пиел ракийката взел, че умрял... застанал пред портите на рая и Господ го попитал "Какво е последното ти желание?" и пияницата отговорил "Моля те, Господи, превърни ме в каквото поискаш, само ме върни да си допия ракийката". Господ го превърнал в паяк и го върнал на купона. Но паякът-пияница бил на тавана точно над чашата с ракия и не знаел как да се добере до нея. Питал Господ какво да прави и Той му отговорил "Напъвай колкото можеш и ще започне да излиза паяжина от задните ти части". Паякът го послушал и почнал да напъва. Напъвал, напъвал, напъвал и се спускал към своята цел. Но на една педя от чашата с ракия паякът спрял да се спуска... казал си "Ще започна да напъвам още повече". Напъвал, напъвал, напъвал, напъвал, напъвал, напъвал колкото можел и по едно време някой го бута по рамото и му казва "Герге, Герге, събуди се, насра се.

Замислил се селянинът и си казал: "Мамка му за втори път ми се случва, предния път чух глас "купувай селянино, купувай"
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 22:29:48
Твоята история-бонус е тъпичка, пък и пак е замесен господ.. а той определено в тоя момент не го е еня какво се случва smiling smiley
Моята, е не само истинска, но и познавам синът на селянина winking smiley

Сега момци, ще се прожектира същият филм, но поради липса на подобен сценарии (еврейско изселничество), са добавени нови, по-модерни сценки, свързани с икономическото ви състояние winking smiley
Само гледайте филма, доста развлекателен ще да е... за някои
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 22:30:04
В условия на криза да се инвестира в НИ е по принцип правилно - кризата минава и цената им започва да се качва. В момента обаче цените на НИ в БГ не са особено "кризисни" (поне не още). Който разполага с големи суми и купува евентуално "на едро" цели сгради, складове и пр. може и да направи добри инвестиции, но за един или два апартамента много трудно може да се говори за инвестиция, даже може да се окаже и загуба в период от поне 7-8 години, а до тогава я камилата, я камиларя.

От борси не разбирам, така, че подминавам този раздел.

Срочните банкови депозити не мога да ги нарека точно инвестиции, но са добър начин парите да изкарват някъкви други пари (6-8% не са за пренебрегване, а и в БГ не се плащат данъци в-у печалбите от лихви).

Образование, повишаване на квалификация, натрупване на знания и умения, реструктуриране на бизнес си е най-добрата инвестиция за момента. Същото важи и за образование на децата, ако са в съответната възраст.

За недобре заплатен квалифициран специалист, който си е намерил добра работа в чужбина най-добрата инвестиция е еднопосочен самолетен билет.

За който има "излишни" пари кризата е чудесен момент и за пътешествия - има много изгодни самолетни билети, хотели - пътувайте и обогатявайте познанията си за света.
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 22:32:22
"""В момента обаче цените на НИ в БГ не са особено "кризисни"""

За това говорим winking smiley От там и желанията и настроенията winking smiley - Само че, както казахме в предишни теми - тоя филм е прожектиран вече
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 22:36:08
нали знаете че по време на златна треска не се ходи да се търси злато , а се продават лопати winking smiley
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 22:44:12
Quote
Svetlio
"""В момента обаче цените на НИ в БГ не са особено "кризисни"""

За това говорим winking smiley От там и желанията и настроенията winking smiley - Само че, както казахме в предишни теми - тоя филм е прожектиран вече

Ами започвай да купуваш недвижими имоти тогава. Когато нещо е много изгодно, то не се споделя по форуми, ами се действа. Иначе се възприема като нескопосан опит за манипулация. Общо взето много и различни филми са прожектирани вече, киноманите да си избират кои сюжети им харесват.
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 22:53:29
Аудиторията на форума е твърде малка за да се хабя с идеи за манипулация. Тука съм случайно и си признавам, че се поддавам често на провокации от Скитерски тип smiling smiley явно имам нужда да поработя въру това. Но, принципно си прав...
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 23:06:33
Quote
Svetlio
Аудиторията на форума е твърде малка за да се хабя с идеи за манипулация. Тука съм случайно и си признавам, че се поддавам често на провокации от Скитерски тип smiling smiley явно имам нужда да поработя въру това. Но, принципно си прав...
Сигурно случайно те вълнуват падащите цени и наеми, затуй си случайно тук. Нема страшно, утре ще са по-ниски и от "фирмата" пак ще звъннат, за да се уверят, че ще ги внесеш. Все пак съвсем случайно моите лихви зависят от това. Нема да се излагате я!...
Re: Как се инвестира в криза: въпроси и отговори smiling smiley
21-01-2010 - 23:13:07
Мисля, че се налага да отнемем титлата местен клоун от бившият й притежател, и съвсем заслужено да ти я връчим...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход