Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*

Публикувано от valsodar 
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 15:56:04
Не се има в предвид точно това. Маломерните са с най-ниска цена не на квадрат, а като цяло. Това изобщо не значи, че търсенето там е най-ниско, еле па защото цената е най-ниска. Напротив, търсенето там е най-високо и за това и цената на квадрат е най-висока. По голямото търсене на такива най-малкото е породено от факта, че кредитирането на подобни е значително по-достъпно. Не знам каква логика използваш в определението """цената е най-ниска, където търсенето е най-малко""" eye popping smiley просто се чудя...
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 16:15:36
avatar
Quote
Svetlio
Не знам каква логика използваш в определението """цената е най-ниска, където търсенето е най-малко""" eye popping smiley просто се чудя...

Ми така ми беше логично - нормална логика значи smiling smiley

Ако нещо не се търси му се сваля цената.

Много ми е любопитно, дали обявите са били в такова разпределение и по време на покачването на цените, но аз от само 3 месеца събирам данните от двата сайта.

Има и нещо друго: апартамент А, 30 квадрата с цена 800 евро/м2 = 24000 и апартамент Б, 120 квадрата с цена 800 евро/м2 = 96000.

Собственикът на апартамент А, ако свали 100 евро/м2 ще е назад само с 3000 евро. Докато собственикът на апартамент Б ще е назад с 12000 евро. Първият би бил много по-склонен на такава отстъпка, може би и това да е причината. Свалянето на същата абсолютна стойност при апартамент Б е еквивалентна на сваляне само с 25 евро на квадрат при големия.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 16:26:43
Принципно е така, но същото важи и при покачване. Излиза, че собственик А трябва да покачи цената на квадрат повече от Б за да гони неговата "печалба" smiling smiley Няма такива фактори за определяне на цените. А и ти какъв пример даваш само... 30кв срещу 100!! Всъщност 30кв не съм виждал повече от 2бр smiling smiley и те са някакви преустроени/нагласени помещенийца. 100 фактора имаш, които са определили маломерните да са най-търсени (говорим основно за БГ), от там с най-висока цена/квадрат, което не значи, че не са най-евтините жилища на пазара - най-евтините са, въпреки високата цена/квадрат и голямото търсене. Глупав спор - поработи върху логиката си winking smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 16:29:22
avatar
Но не са с най-висока цена на квадрат бе човек, поне не в обявите - там са с най-ниска.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 16:36:59
Мне smiling smiley А когато говорим и за чиста квадратура са още по-високи, защото общите части, стени, мени и др са по-малко.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 16:42:33
Има такава логика. Някак чисто психологически разликата е малка. Обаче това не означава, че тристайните се продават по-скъпо на кв.м., само защото продавачите се вътрят повече пир сваляне на цената.
Държа да не забравяме,че имаме данни само за едната страна на пазара - офертите "продава". Готов съм да се обзаложа, че в момента офертите "купува" при едностайните са доста близко до "продава", а при тристайните разликата е голяма. И съм готов да се обзаложа, че ще станем свидетели на повишавене на офертите на едностайните в София в скоро време.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 16:48:15
Не, всъщност се обърках *angel* (петък е все пак) Тъй-като големите са с по-голяма квадратура общи части отколкото малките (стени, тераси и прочие), значи чистата квадратура при тях реално идва по-скъпа от тази на малките. Понеже всички обяви са за квадратура с общи части се получава объркването (заблудата), че са с по-ниска цена на квадрат, а всъщност са с еднакви и дори по-високи...

Ахх тези общи части - режете ги smiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 16:50:59
"""Готов съм да се обзаложа, че в момента офертите "купува" при едностайните са доста близко до "продава", а при тристайните разликата е голяма"""

Така си е отсякъде и то защото търсенето на маломерки е увеличено поради купищата фактори и следователно купувача е по-склонен да се приближи до цената на продавача smiling smiley
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
08-01-2010 - 19:47:21
avatar
А темата все пак е за офертата на valsodar.

По нея - за пореден път се убеждавам каква перверзия са тези търгове smiling smiley

valsodar ходи ли да го видиш? :]

Питането ми защо не е публикувана никъде (а само jores е успял да снима обявлението и да го качи в targ.bg) става още по-актуално.
Re: Лозенец на 665 е/м2 - добра цена ли е?*write*
09-01-2010 - 14:32:21
avatar
valsodare видя ли апартмента? smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход