Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени-доказване на средства-имоти

Публикувано от ivo_1 
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 00:06:02
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Не е съвсем така- в нашите входове, наемателите са
> на 1-2 апартамента. Останалите сме собственици,
> така че, ние трябва да си се грижим за всичко.
> Предполагам, че и навън държавата не поема грижата
> на собственика. Нито му събира парите за
> консумативите.
> Аз затова питам-като има база данни и те не
> отговарят на истината, какво става при вас, навън?
>
> Щото, тук никой не си сменя картата, нито
> шофьорската книжка като сменя адреса. И в базата
> данни си седи с де факто, неверни данни.
> Тук, най- елементарното- за сметката на мобилния,
> даваш адрес, който няма нищо общо с този, на
> картата ти и никой не те пита защо там да ти
> пращат извлечението.

Абе какви консумативи бе, има там някоя изгоряла крушка на 2-3 месеца, ток за стълбището нещо си там малко. Аз ти говоря, че никой не иска да бъде домоуправител за входа ни във Варна. Ние пък всички сме собственници, във входа няма квартиранти изобщо и пак никой не иска да бъде домоуправител. Няма и пенсионери без англичанина и той е в САЩ в момента. Половината апартаменти са на чужденци, които идват през лятото за един-два месеца или двойни граждани, кога сме тук, кога не сме. Останалите са млади професионалисти. Никой не иска събрания, никой не иска домоуправители. Редуваме се да събираме парите за чистачка и то на 3-4 месеца веднъж, даваме ги предварително накуп.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 00:14:32
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> Абе какви консумативи бе, има там някоя изгоряла
> крушка на 2-3 месеца, ток за стълбището нещо си
> там малко. Аз ти говоря, че никой не иска да бъде
> домоуправител за входа ни във Варна. Ние пък
> всички сме собственници, във входа няма
> квартиранти изобщо и пак никой не иска да бъде
> домоуправител. Няма и пенсионери без англичанина и
> той е в САЩ в момента. Половината апартаменти са
> на чужденци, които идват през лятото за един-два
> месеца или двойни граждани, кога сме тук, кога не
> сме. Останалите са млади професионалисти. Никой не
> иска събрания, никой не иска домоуправители.
> Редуваме се да събираме парите за чистачка и то на
> 3-4 месеца веднъж, даваме ги предварително накуп.

Май наистина не се разбираме. Или просто не си се интересувал как стоят нещата навън?
Един вход иска поддръжка, ремонти на общите части, чистене и т. н. Това, че някой не искал да се грижи за собствеността си, ако го кажеш на властите в белите държави, как ще реагират? Ще ти кажат- добре, прави каквото искаш?
И пак не ми отговори- ако те спрат и констатират, че им подаваш фалшиви данни за местоживеенето си, какво правят? Потупват те по рамото, или те санкционират?
Няма срамно да кажеш, че не знаеш, щото не си нарушавал изискванията. Но е хубаво да имаме представа дали наистина демокрацията е хаос, както се опитват да внушават някои, или е дисциплина и спазване на правилата..........
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 00:18:41
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Не се сърди, ма не ми отговаряш точно. "Знаеш, че
> така трябва" нищо не значи. Има ли някаква
> санкция, ако те засекат, че им предоставяш фалшива
> информация?
> ЦИВИЛИЗАЦИЯТА, според мен, означава ред, не
> анархия, затова питам.


По-точно не мога да ти отговоря, не съм чувал да има санкция измежду десетките ми приятели и стотици познати, а и никога не съм питал официално какво се случва ако забравиш да си смениш адреса на шофьорската книжка. Не мога да разбера защо и каква полза имаш да даваш фалшива информация, особено пък ако и никой не те пита. Единственно самата ти имаш полза да ти се знае адреса, за да можеш да получаваш съответната услуга. Никоя битова сметка - ток, вода, телефон, интернет не върви с адрес, тя върви с име. Ако не си платиш сметката и напуснеш нито компанията собстенник на жилището, нито следващия наемател ще ти я плащат или ще му спрат тока. Сметките си вървят с теб, като отидеш на ново място и там си те следват. Ако напуснеш страната и се върнеш след години, пак те чакат и то с начислени лихви, та като отиваш някъде за по-дълго, сам си им звъниш и питаш има ли нещо неплатено за да го изчистиш.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 00:21:24
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> BulCan Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Абе какви консумативи бе, има там някоя
> изгоряла
> > крушка на 2-3 месеца, ток за стълбището нещо
> си
> > там малко. Аз ти говоря, че никой не иска да
> бъде
> > домоуправител за входа ни във Варна. Ние пък
> > всички сме собственници, във входа няма
> > квартиранти изобщо и пак никой не иска да
> бъде
> > домоуправител. Няма и пенсионери без
> англичанина и
> > той е в САЩ в момента. Половината апартаменти
> са
> > на чужденци, които идват през лятото за
> един-два
> > месеца или двойни граждани, кога сме тук,
> кога не
> > сме. Останалите са млади професионалисти.
> Никой не
> > иска събрания, никой не иска домоуправители.
> > Редуваме се да събираме парите за чистачка и
> то на
> > 3-4 месеца веднъж, даваме ги предварително
> накуп.
>
> Май наистина не се разбираме. Или просто не си се
> интересувал как стоят нещата навън?
> Един вход иска поддръжка, ремонти на общите части,
> чистене и т. н. Това, че някой не искал да се
> грижи за собствеността си, ако го кажеш на
> властите в белите държави, как ще реагират? Ще ти
> кажат- добре, прави каквото искаш?
> И пак не ми отговори- ако те спрат и констатират,
> че им подаваш фалшиви данни за местоживеенето си,
> какво правят? Потупват те по рамото, или те
> санкционират?
> Няма срамно да кажеш, че не знаеш, щото не си
> нарушавал изискванията. Но е хубаво да имаме
> представа дали наистина демокрацията е хаос, както
> се опитват да внушават някои, или е дисциплина и
> спазване на правилата..........
>

Камелия, аз бях до тук, нека анвлад, куку, асен, барба и който друг желае да продължи да ти обяснява, аз наистина загубвам търпение...
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 00:26:51
avatar
BulCan Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, аз бях до тук, нека анвлад, куку, асен,
> барба и който друг желае да продължи да ти
> обяснява, аз наистина загубвам търпение...
>


Защо губиш търпение? Задавам ти един елементарен въпрос- ако в Канада властите констатират, че им даваш фалшив адрес, как реагират? Има ли санкция, или не?
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 00:30:04
Камелия,
За другите страни незнам. В Гърция подписвас собственоръчна декларация. Ако данните са ти неверни - затвор. Правосъдието е бавно но неотменно.
(Днес обявиха 1 милион награда за този който спомогне за залавянето на нападателя на Костадинка Кунева - казват, че с изключение за тероризъм, няма друг случай на толкова висока сума)

Булкан
Споделям за Испания, макар да съм бил малко (на екскурзия) там.
През цялото време се ядосвах, че не съм се установил там, но не ми се почваше отначало.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 00:43:55
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> За другите страни незнам. В Гърция подписвас
> собственоръчна декларация. Ако данните са ти
> неверни - затвор. Правосъдието е бавно но
> неотменно.

Благодаря. Къде я подписваш, тая декларация? Ако пристигнеш и си наемеш квартира, сключваш ли писмен договор, наемодателят обявява ли в някакъв срок наема някъде, от където научават името ти и данните ти? Има ли срок, в който трябва да си смениш документа с адресната регистрация, при положение че имаш статут на постоянно пребиваващ, или на гражданин на страната?
Това питах Булкан, а той се изнерви.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 01:02:25
Камелия, ще се опитам аз да ти отговоря за Канада. Обществото е устроено така, че ти не смао нямаш полза, а и ти вреди,ако не си смени адреса. Сменях го преди 2-3 месеца. Ако не го смениш - къде ще получаваш детски,чекове за заработеното, застраховката за колата не ти важи,ако не си на правилния адрес,данъчните ти имат стария адрес, а получаваш пари на новия - проблеми много. Наказанието е индиректно. Иначе предполагам,че можеш да живееш някъде нелегално, но е много трудно,з ащото на практика си извън обществото. Пример,ако не си си променил адресът банката ти спира картите,защото не е сигурна,че си ти - в смисъл връщат им извлеченията примерно от пощит и з а тях ти не живееш на този адрес. А даните на банките като адрес и други такива дани, не колко пари иамш са свързани с аптеките, с полицията.
Сега разбра ли ?
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 01:03:00
Камелия...
Няма такава санкция,поне в щатите.Минавало е много време преди да си оправя документите от щат в щат.Няма бе...ако щеш вярвай...Системата работи по друг начин-направено е така,че ти да имаш интерес всичко да ти е наред,не само да търчиш по учреждения като в БГ.

Просто тук (БГ) се ползват системи от епохата на късния сталинизъм.Чисто организационно институциите ни не са отлепили на йота от нивото,на което са били 50-те години.За това толкова се впечатляваш.Не навсякъде по света е така.Тия неща до сега за 20 години в БГ трябваше отдавна да са изчистени.Те не само не са,ами никой си няма и на идея какво и къде да променя.Ако не го го оправим,това ще ни е камък на шията още много години.От институциите с които работя,само митниците са на прилично ниво.Заради ЕС,там се усвоява световен опит и нещата вървят.Всичко останало е застинало на ниво 50-те години и няма отлепяне.А някои са на нива още 30-те години...имам предвид точно полиция,адресни регистрации...това е пълно безумие...много ще е трудно.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
13-11-2009 - 01:06:00
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Май наистина не се разбираме. Или просто не си се
> интересувал как стоят нещата навън?
> Един вход иска поддръжка, ремонти на общите части,
> чистене и т. н. Това, че някой не искал да се
> грижи за собствеността си, ако го кажеш на
> властите в белите държави, как ще реагират? Ще ти
> кажат- добре, прави каквото искаш?
> И пак не ми отговори- ако те спрат и констатират,
> че им подаваш фалшиви данни за местоживеенето си,
> какво правят? Потупват те по рамото, или те
> санкционират?
> Няма срамно да кажеш, че не знаеш, щото не си
> нарушавал изискванията. Но е хубаво да имаме
> представа дали наистина демокрацията е хаос, както
> се опитват да внушават някои, или е дисциплина и
> спазване на правилата..........
>

Започвам сериозно да се дразня... Навън (от БГ) е много общо понятие. Демокрацията също. Едно е в Гърция (питай Горо), друго е във Франция, трето в Германия, четвърто в САЩ, пето в Канада и т.н. Като цяло хаос както в БГ, няма в развитите държави. Има си правила, които се спазват от мнозинството от населението. Къде по-строги, къде по-малко строги, но се спазват.

За собственността - в Канада, ако живееш в апартамент и си собственник, си плащаш такса поддръжка и не се занимаваш изобщо с това. Ако си под наем, си плащаш наема и пак не се занимаваш. Властите също е много общо понятие. Кои власти? Градските, провинциалните, федералните, полицията, имиграционните, съдебните?

Няма кой да те спре и да констатира, че живееш на фалшив адрес. Ако те спре полиция и ти друсне глоба, тя ти се пише на теб, където и да си смениш адреса, това не е важно в случая, хората си сменят много по-често адресите, отколкото в БГ, пазара на труда е динамичен, но досиетата, кредитна история, данъци, глоби, неплатени сметки и всичко друго си върви с тях. Адреса е променлива, докато другото е константа.

Еднозначен отговор за да спреш да ме питаш - НЕ ЗНАМ има ли санкция ако не си смениш адреса на шофьорската книжка, предполагам, че има, без да знам за такава. Предполагам, че и в БГ по закон сигурно трябва да си сменяш личната карта, ако си сменяш адреса, но и това не знам.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход