Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени-доказване на средства-имоти

Публикувано от ivo_1 
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 00:58:51
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > бедността е проявление на несвободните хора,
> .................................
> > Цената на труда е не колко му трябва на човек
>
> > за да живее а колко е ценен труда му
>
> Жорес,
> ама ти съвсем по философски бисери я подкара!
>
> Когато цената на труда на човека не стига за да
> живее има 3 варианта!
> - Умира.
> - Става крадец.
> - Вади ръждясалата манлихера на дядо си и оценява
> философските бисери по достойнство!
> В едно съм сигурен! Умирането, като вариант,
> обикновено е последно!
>
> п.п.
> Та както казваше Мефистофел:
> "Теорията друже мой е суха. Зеленее дървото на
> живота!"
> Бих добавил само: - и много недоучени глави!

"До миналата година строителните работници бяха кът нямаше и бяха скъпи /високо ценени/ сега цената на труда им е на 1/3 от мин. година и има много безработни за разлика от миналата година.
Изварщението в теорията ти е следното, когато пазара е във възход и позволява и изисква високо възнаграждение за определн труд всико е ок. Когато пазара се скапе и предприемача не може и няма от къде да плати на работника той е лош, започва да се изисква намеса на държавата и т.н."

Поумувай на практика, защо пропускаш онагледената част от поста ми

winking smiley

Относно трите посочени опции бих добавил още една и я поставям на първо място, взема се в ръце и започва да се грижи за себе си, чрез полагане на допълнителен труд, образование един вид малко ъпгрейд. Петата опция е чака някой да го нахрани, ти май си падаш по нея, свежо градивна мисъл влагаш...

Така, като чета и разсъждавам върху поста ти прави впечатление, че първата ти позиция е избор на смърт пред всичко останло. Втория е прекрачване на границата за нормално човешко социално поведение - престъпление. С третото вече почваш да требиш за да оцелееш!!!
Дори не споменваш опцията за достойна борба с живота, честно и справедливо да се стремиш да развиеш, и дадеш най - доброто в себе си!!!
И това, което излагаш ти е нормалния и неизбежен ход на нещата!!!, а това което подкрепям аз е суха теория?




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-11-16 01:35 от jores.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 09:35:51
jores Написал:
-------------------------------------------------------
>
> "До миналата година строителните работници бяха
> кът нямаше и бяха скъпи /високо ценени/ сега
> цената на труда им е на 1/3 от мин. година и има
> много безработни за разлика от миналата година.
> Изварщението в теорията ти е следното, когато
> пазара е във възход и позволява и изисква високо
> възнаграждение за определн труд всико е ок. Когато
> пазара се скапе и предприемача не може и няма от
> къде да плати на работника той е лош, започва да
> се изисква намеса на държавата и т.н."
>
> Поумувай на практика, защо пропускаш онагледената
> част от поста ми
>
>
> Относно трите посочени опции бих добавил още една
> и я поставям на първо място, взема се в ръце и
> започва да се грижи за себе си, чрез полагане на
> допълнителен труд, образование един вид малко
> ъпгрейд. Петата опция е чака някой да го нахрани,
> ти май си падаш по нея, свежо градивна мисъл
> влагаш...
>
> Така, като чета и разсъждавам върху поста ти прави
> впечатление, че първата ти позиция е избор на
> смърт пред всичко останло. Втория е прекрачване на
> границата за нормално човешко социално поведение -
> престъпление. С третото вече почваш да требиш за
> да оцелееш!!!
> Дори не споменваш опцията за достойна борба с
> живота, честно и справедливо да се стремиш да
> развиеш, и дадеш най - доброто в себе си!!!
> И това, което излагаш ти е нормалния и неизбежен
> ход на нещата!!!, а това което подкрепям аз е суха
> теория?

> targ.bg
>
>
>
> Редактирано 3 пъти, последният път 11/16/09
> 01:35AM от jores.


Пропускам онагледената част от поста ти, защото тя е още по абсурдна! Да не използвам друга дума!
Това, че някои категории работници в строителството са стигнали минималното за европа възнаграждение за един кратък период от време, плащайки го най-често с допълнителна работа и мизерия и спане по фургони, при това при ценово равнище на стоките от първа необходимост в Бг в много случаи по високо от средно европейското изглежда предизвиква в теб дребноинтелигентска завист. (Съдейки по-това не мога да не стигна до извода, че не изкарваш повече, или поне не много повече. Така де, мама му и плочкаджия, той ще изкарва 1500 лева на месец, пък аз адвокатина, дето съм (недо)учил само 1000!) Разсъжденията ти показват неразбиране на сложността на проблема, а предложенията ти, чисто теоретични и архаични постановки са отдавна изпитани в живота в други общества и показали своята неефективност не само за обществото, ами и за индивида като цяло!!!!

Що се касае до кой тип оцеляване съм избрал аз и към кой принадлежа - просто за сведение за да не си правиш погрешни изводи. Три десетилетия вече не само не чакам нищо от държавата, но и от който и да е. През повечето време, за разлика от празнодумците тук, ако трябва да се изразя с речника им, съм "хранил (давал заплати на)" работници (че и инжинерини и адвокатини и архитектони, и счетовидителини). Слагам "хранил (давал заплати на)" в кавички - далече съм от тази мисъл - хората си изкарват парите - използвам израза на хлапаците спастрили 2лева в резултат на стечение на обстоятелствата и въобразяващи си, че се дължи на способностите им!

Жив и здрав!
Надявам се един ден като изкараш толкова пари, колкото заплати съм платил да разбереш за какво говоря! (Остава повече свободно време - да четеш, да пътуваш и да мислиш!)
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 09:41:20
Scyther Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Та както казваше Мефистофел:
> > "Теорията друже мой е суха. Зеленее дървото
> на
> > живота!"
>
> Колко време зеленее дървото и колко време е сухо?

Scyther!
Гьоте се е занимавал задълбочено с проблема! В икономическите институти, че и правните, знам, че не се учи! На времето се учеше отгоре отгоре в средния курс - на възраст, на която не би могло да се осмисли сериозно.
smiling smiley
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 10:00:30

"Пропускам онагледената част от поста ти, защото тя е още по абсурдна! Да не използвам друга дума!
Това, че някои категории работници в строителството са стигнали минималното за европа възнаграждение за един кратък период от време, плащайки го най-често с допълнителна работа и мизерия и спане по фургони, при това при ценово равнище на стоките от първа необходимост в Бг в много случаи по високо от средно европейското изглежда предизвиква в теб дребноинтелигентска завист. (Съдейки по-това не мога да не стигна до извода, че не изкарваш повече, или поне не много повече. Така де, мама му и плочкаджия, той ще изкарва 1500 лева на месец, пък аз адвокатина, дето съм (недо)учил само 1000!) Разсъжденията ти показват неразбиране на сложността на проблема, а предложенията ти, чисто теоретични и архаични постановки са отдавна изпитани в живота в други общества и показали своята неефективност не само за обществото, ами и за индивида като цяло!!!! "

Не знам защо реши, че аз искам те да получават по - малко, напротив и никъде в мисълта ми не съм дал основания, че някой трябва да взима повече или по - малко!
Това си го измисли пред абсолютната немощ да изкривиш фактите.

Неефективността я наблюдаваме в момента, абсолютната невъзможност на смесената икономика да се справи с бедността, в основата на проблема е тотално изкривеното разбиране, наложено от прикрити леви убеждения, че като вземеш от един и дадеш на друг ПОМАГАШ.

Не помагаш а вредиш и на двете страни, едните осакатяваш присвоявайки несправедлива част от труда им, за да покриеш неспособността си да изградиш система в която вторите да разчитат само на себе си и собствените си умения - ПРИВИКВАНЕ към издръжка на ръба на глада.

Както и да префразираш думите ми фактите говорят, държава, която под предтекст СОЦИАЛЕН, ОБЩЕСТВЕН, КОЛЕКТИВИСТКИ взима от един и дава на друг е ВРАГ на нормалния човек осъзнаващ естсетвото на същесвуването си. Същата създава паразити и за сметка на останалите си ги издържа.

"Що се касае до кой тип оцеляване съм избрал аз и към кой принадлежа - просто за сведение за да не си правиш погрешни изводи. Три десетилетия вече не само не чакам нищо от държавата, но и от който и да е. През повечето време, за разлика от празнодумците тук, ако трябва да се изразя с речника им, съм "хранил (давал заплати на)" работници (че и инжинерини и адвокатини и архитектони, и счетовидителини). Слагам "хранил (давал заплати на)" в кавички - далече съм от тази мисъл - хората си изкарват парите - използвам израза на хлапаците спастрили 2лева в резултат на стечение на обстоятелствата и въобразяващи си, че се дължи на способностите им! "

Ти си противоречиш, твърдиш, че живееш по нормален начин в смисъл грижиш се за себе си, но в същото време си готов да взимат насилствено от теб за да издържат паразити, като с всеки вложен лев по този начин само задълбочават проблема и паразитите стават повече.

Аз не съм социопат, но не съм и мазохист, не мога да приема, че системата е справедлива по никакъв начин, нито ще си затварям очите.

И един въпрос нещо против способните хора ли имаш?
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 10:17:57
Жорес,
Никъде не си противореча! Никъде не съм казал, че искам да ми вземат част от доходите за да хранят паразити! Но смятам, че е правилно да се взема повече от изкарващия повече от необходимото за нормален живот, по много причини! Намам време сега за да се обосновавам по-подробно.
Противопоставям се на твоето идеализиране на пазара!
Пазара не е панацея!
Пазара не е идеален!
Пазара не е универсален измерител на полезността на един индивид!
Пазара днес може да оцени един продукт по един начин и след 20 години по друг!!!

Мога да ти дам милиони примери!
Започвайки от масата недооценени от пазара художници (един пазар с нищожно участие на държавата), чиито картини днес струват милиони - до Дизел (изобретателя на съответния двигател, така любим в България) умрял в мизерия!
Пазарът в САЩ (най-свободния в развитите страни или поне така казват), не оцени транзистора (полупроводниковия елемент, не радиото), но го оцени създателя на Сони (една държава с много по консервативни порядки).
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 10:35:11
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Това си го измисли пред абсолютната немощ да
> изкривиш фактите.
.....
>
> Не помагаш а вредиш и на двете страни, едните
> осакатяваш присвоявайки несправедлива част от
> труда им, за да покриеш неспособността си да
> изградиш система в която вторите да разчитат само
> на себе си и собствените си умения - ПРИВИКВАНЕ
> към издръжка на ръба на глада.
>
> Както и да префразираш думите ми фактите говорят,
> държава, която под предтекст СОЦИАЛЕН, ОБЩЕСТВЕН,
> КОЛЕКТИВИСТКИ взима от един и дава на друг е ВРАГ
> на нормалния човек осъзнаващ естсетвото на
> същесвуването си. Същата създава паразити и за
> сметка на останалите си ги издържа.
.........
>
> И един въпрос нещо против способните хора ли
> имаш?

Само да допълня!

Тъй като, нашия спор започна от за или против плоския данък, не само не ме опровергават фактите, ами и доказват думите ми!

Нито Франция, нито САЩ, нито Британия са по зле от България! И въпреки прогресивното данъчно облагане способните хора там получават много по-високо възнаграждение от събратята им в България с плоския данък!!!Най-богатите им представители са на светлинни години пред най-богатите в бг! И причината е една!
Не многото, а липсата на държава и държавност в бг!!!


И...
Нямам нищо против способните хора! Но имам против възможността за използването на определени реалности да се нарича способност! Особено неетичното използване! Иначе, би следвало да признаеш "богатите" мутри за по-способни от теб!
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 10:35:30
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Жорес,
> Никъде не си противореча! Никъде не съм казал, че
> искам да ми вземат част от доходите за да хранят
> паразити! Но смятам, че е правилно да се взема
> повече от изкарващия повече от необходимото за
> нормален живот, по много причини! Намам време сега
> за да се обосновавам по-подробно.
> Противопоставям се на твоето идеализиране на
> пазара!
> Пазара не е панацея!
> Пазара не е идеален!
> Пазара не е универсален измерител на полезността
> на един индивид!
> Пазара днес може да оцени един продукт по един
> начин и след 20 години по друг!!!
> Мога да ти дам милиони примери!
> Започвайки от масата недооценени от пазара
> художници (един пазар с нищожно участие на
> държавата), чиито картини днес струват милиони -
> до Дизел (изобретателя на съответния двигател,
> така любим в България) умрял в мизерия!
> Пазарът в САЩ (най-свободния в развитите страни
> или поне така казват), не оцени транзистора
> (полупроводниковия елемент, не радиото), но го
> оцени създателя на Сони (една държава с много по
> консервативни порядки).

От изкарващи я повече винаги се взима повече, отново изкривено понятие.
Кажи, че желаеш от този, който изкарва повече да се взима, колкото е необходимо за да се издържа този, който неизкарва.
В смесената икономика няма, как по друг начин да бъде, иначе умните регулатори няма как да оправдят същесвтуването си и изчиствайки съвестта си с лозунги, като СЪСТРАДАНИЕ, НЕОБХОДИМОСТ, ОБЩЕСТВЕН ИНТЕРЕС и подобен род клишета да оправдаят неспрведливостта на системата.

Всички данни говорят, че колкото по свободна икономически е една държава, колкото населението и е по - свободно толкова по продуктивно е то, съответно държавата е по - богата.

Всички изброени от теб примери са нормални, към момента на събитието продуктите са стрували НИЩО. И не може да се разсъждава в посока - на всеки човъркащ или драскащ нещо да се дава да не би да се окаже, че един ден пазара ще го оцени и да не бъде ощетен.
Ей, социализма прикрито съществува и дебне, окопава се и вече дори да говориш за свободен пазар било панацея и идеализиране.
Що тоя страх бре не е ли човека най - развитото същество, не е ли доказал, че може, що това желание да имаш господар без чиято повеля не можеш да мръднеш.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 10:40:00
"И...
Нямам нищо против способните хора! Но имам против възможността за използването на определени реалности да се нарича способност! Особено неетичното използване! Иначе, би следвало да признаеш "богатите" мутри за по-способни от теб!"

Престъпността би трябвало да е основно занимание на правителствата - има я навсякъде, в по - свободните държави по - малко, в по - несвободните повече.
Престъпността не същесвува благодарение на свободния пазар, тя е естествена част от смесената икономика /връзката бизнес/държава/ има я защото всяка смесена икономика изисква тази връзка, всяко бандитско правителство прави правилата такива, че бизнеса да де зависим от благоволението му. Толко за мутрите и съществуванието и способностите им.
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 10:47:11
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Така, като чета и разсъждавам върху поста ти прави
> впечатление, че първата ти позиция е избор на
> смърт пред всичко останло. Втория е прекрачване на
> границата за нормално човешко социално поведение -
> престъпление. С третото вече почваш да требиш за
> да оцелееш!!!
> Дори не споменваш опцията за достойна борба с
> живота, честно и справедливо да се стремиш да
> развиеш, и дадеш най - доброто в себе си!!!
> И това, което излагаш ти е нормалния и неизбежен
> ход на нещата!!!, а това което подкрепям аз е суха
> теория?

Борба с живота, казваш. Само че " живота" е относително понятие. Представи си, че всички, които си наел в годините на възход с високи заплати, те притиснат в ъгъла и те заставят пак да им осигуриш обема работа и пак да им плащаш същите пари. Защото, те своята част от договора изпълняват. Ти си този, който не се справяш. Ти си некадърния и неъпгрейдвания. Искаш държавата да не се меси и да не преразпределя. Добре, в такъв случай, като решиш да уволниш някой поради некъдърността ти да му осигуряваш работа и заплащане, той трябва да има правото да запорира всичко, което имаш, за да си осигури солидно обезщетение за претърпените щети. Само че, този вариант никога не е съществувал. Затова са се включвали през столетията другите- изброени в поста на goro.
Дали в " белите " страни не са го разбрали, за да се стремят към социална политика?
Не е лошо да прочетеш историята на работническите борби и да разбереш защо и как се е стигнало до осем часов работен ден, минимални надници, социално осигуряване и социални помощи.
Нищо не започва от нас и нищо не завършва с нас. smiling smiley
Re: Цени-доказване на средства-имоти
16-11-2009 - 10:51:06
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> Ей, социализма прикрито съществува и дебне,
> окопава се и вече дори да говориш за свободен
> пазар било панацея и идеализиране.
> Що тоя страх бре не е ли човека най - развитото
> същество, не е ли доказал, че може, що това
> желание да имаш господар без чиято повеля не можеш
> да мръднеш.

Жорка,
никакъв страх нямам момче, нито господар, нито началник! Но отдавна съм излязъл от джунглата! (Едва ли би разбрал какво казвам, след като всяко излизане от джунглата го бъркаш със социализъм!)

Спирам да ти отговарям, защото смятам, че нито образованието ти, нито житейския ти опит ти позволяват да се ориентираш реално в дискутираната проблематика. Засега! Но, тъй като смятам, че имаш потенциал (малцина са младежите дето се доближават до дискутиране на свръхчовека по ницше, по свой път), дай боже да го развиеш, можем да поговорим пак след 10 години!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход