Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 06:25:47
avatar
Оунърс, ако се върнеш назад в постовете ми ще видиш, че във всеки един от тях призовавам държавата да си оправи бакиите в този сектор и да го регулира. Крайно време е вече, щото на народа му писнА от подобни простотии. Да се облекчи цялата процедура, да има централизирана система, в която да се вписват всички сделки, дела, искове и пр. с даден имот и общините да престанат да издават всякакви "официални" документи, скици, удостоверения за наследници и пр. на честната дума на гражданите. Да си проверяват всичко обстойно от същата тази централизирана система и мерките срещу неправомерно издавани документи да бъдат драконовски. Не 100-200 лв. глоби или измислени дисциплинарни наказания, а направо затвор за извършителите, независимо, че вече може да не работят в системата и сериозни суми, които да се изплащат на пострадалите. Само така може да се въведе ред в тая държава. С драконовски мерки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 06:29 от Geronimo_Mcph.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 08:26:19
Хайде и аз да споделя малко опит с 'брокери'.
Съвсем наскоро станах собственик на къща в близост до София. Сагата по закупуване беше епична. 4 месеца продължи сделката и то защото в предварителния договор настоях да се фиксира съвсем точно какво трябва да направи продавача допълнително, за да се случи сделката. За тези 4 месеца брокерите се появиха точно 3 пъти. Първият път при огледа на къщата, вторият път при подписване на предварителния договор и третия път при изповядване на сделката. За тези 4 месеца, аз и жена ми магистрала направихме до офиса на продавача (същият се намира на 20 км от София). Предварителният договор се наложи ние да го подготвим (разбирай - да платим на адвокат), защото брокерите ни показаха една смешка, която само възпитанието ми не позволи да я запаля ритуално. Същите тези брокери, ни убеждаваха да подпишем записна заповед за 10000 евро в полза на продавача, поради не знам какви причини..... и няколко други подобни простотии. В края на сагата, след изповядване на сделката, брокерите си поискаха комисионната. На въпроса ми какво точно са свършили от нещата описани в договора между тях и нас, ни беше обяснено, че са ни завели на оглед. Опитах се да им обясня точка по точка какво е трябвало да направят и какво съм изгубил аз (пари и време) поради това, че те не са си свършили работата (разбирайте, опитвам се да преговарям за по ниска цена) и smiling smiley)) започнаха да ме заплашват с бой, съд и т.н. Изсмях им се и отказах да им платя и стотинка.
/забравих да поясня, че нямах подписан договор с брокера/

Поуката за мен в тази история е : Дами и господа, наемете си адвокат, който да присъства с вас на всяка среща с продавача и/или брокера. Парите които ще платите на адвоката ще се изплатят в пъти, да не говорим за времето и нервите.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 08:37 от собственик.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 08:45:28
avatar
Quote
Geronimo_Mcph
Оунърс, ако се върнеш назад в постовете ми ще видиш, че във всеки един от тях призовавам държавата да си оправи бакиите в този сектор и да го регулира. Крайно време е вече, щото на народа му писнА от подобни простотии. Да се облекчи цялата процедура, да има централизирана система, в която да се вписват всички сделки, дела, искове и пр. с даден имот и общините да престанат да издават всякакви "официални" документи, скици, удостоверения за наследници и пр. на честната дума на гражданите. Да си проверяват всичко обстойно от същата тази централизирана система и мерките срещу неправомерно издавани документи да бъдат драконовски. Не 100-200 лв. глоби или измислени дисциплинарни наказания, а направо затвор за извършителите, независимо, че вече може да не работят в системата и сериозни суми, които да се изплащат на пострадалите. Само така може да се въведе ред в тая държава. С драконовски мерки.


Червенокожи братко, на държавата хич не и пука от призиви.А и тези смешници са проверили професионално, там където всички проверяват.
Сега може би ти става ясно, каква огромна несигурност има при придобиване на имот.И не е до проверки а до проучване.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 09:28:55
Quote
собственик
...
На въпроса ми какво точно са свършили от нещата описани в договора между тях и нас, ни беше обяснено, че са ни завели на оглед. Опитах се да им обясня точка по точка какво е трябвало да направят и какво съм изгубил аз (пари и време) поради това, че те не са си свършили работата (разбирайте, опитвам се да преговарям за по ниска цена) и smiling smiley)) започнаха да ме заплашват с бой, съд и т.н. Изсмях им се и отказах да им платя и стотинка.
/забравих да поясня, че нямах подписан договор с брокера/...

И аз да споделя:
Казвам, че си поредния лъжльо в този форум! Глупав при това.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 09:49:24
Quote
goro
Quote
собственик
...
На въпроса ми какво точно са свършили от нещата описани в договора между тях и нас, ни беше обяснено, че са ни завели на оглед. Опитах се да им обясня точка по точка какво е трябвало да направят и какво съм изгубил аз (пари и време) поради това, че те не са си свършили работата (разбирайте, опитвам се да преговарям за по ниска цена) и smiling smiley)) започнаха да ме заплашват с бой, съд и т.н. Изсмях им се и отказах да им платя и стотинка.
/забравих да поясня, че нямах подписан договор с брокера/...

И аз да споделя:
Казвам, че си поредния лъжльо в този форум! Глупав при това.

Кое точно смяташ, че е лъжа ? Нещата които си подчертал, ли ? Възможно ли е да съм глупав, защото не се поддавам на заплахите на трошляци, които се кичат с титлата 'брокер' и предпочитам да плащам за реално извършена работа ? Възможно ли е да си полуидиот ? Защото само един полуидиот би се опитвал да обиди абсолютно непознат човек ?
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 09:52:08
Geronimo_Mcph , ама ти наистина си се взел много насериозно бе мишенце! Кой ти каза, че можеш да говориш от името на народа - "на народа му писна" казваш, ти другарю Че, явно си безработен неудачник и за хиляден път ще кажа - тук си намерил отдушник да си избиваш комплексите, няма лошо , ако от това се чувстваш по - добре, ама май не е така, оставаш си освен неудачник и елементарник.
%
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 09:53:08
avatar
Quote
goro
[И аз да споделя:
Казвам, че си поредния лъжльо в този форум! Глупав при това.

goro,

Ами ако наистина има договор, но той само не е подписан, дали няма да се окажеш ти поредният глупак?

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
%
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 10:01:19
avatar
Quote
собственик
Хайде и аз да споделя малко опит с 'брокери'.
Съвсем наскоро станах собственик на къща в близост до София. Сагата по закупуване беше епична. 4 месеца продължи сделката и то защото в предварителния договор настоях да се фиксира съвсем точно какво трябва да направи продавача допълнително, за да се случи сделката. За тези 4 месеца брокерите се появиха точно 3 пъти. Първият път при огледа на къщата, вторият път при подписване на предварителния договор и третия път при изповядване на сделката. За тези 4 месеца, аз и жена ми магистрала направихме до офиса на продавача (същият се намира на 20 км от София). Предварителният договор се наложи ние да го подготвим (разбирай - да платим на адвокат), защото брокерите ни показаха една смешка, която само възпитанието ми не позволи да я запаля ритуално. Същите тези брокери, ни убеждаваха да подпишем записна заповед за 10000 евро в полза на продавача, поради не знам какви причини..... и няколко други подобни простотии. В края на сагата, след изповядване на сделката, брокерите си поискаха комисионната. На въпроса ми какво точно са свършили от нещата описани в договора между тях и нас, ни беше обяснено, че са ни завели на оглед. Опитах се да им обясня точка по точка какво е трябвало да направят и какво съм изгубил аз (пари и време) поради това, че те не са си свършили работата (разбирайте, опитвам се да преговарям за по ниска цена) и smiling smiley)) започнаха да ме заплашват с бой, съд и т.н. Изсмях им се и отказах да им платя и стотинка.
/забравих да поясня, че нямах подписан договор с брокера/

Поуката за мен в тази история е : Дами и господа, наемете си адвокат, който да присъства с вас на всяка среща с продавача и/или брокера. Парите които ще платите на адвоката ще се изплатят в пъти, да не говорим за времето и нервите.


Моите почитания собственико,

Съвсем правилно сте постъпил като сте прескочили бльокерите от сделката. Но не е трябвало да им се смеете при заплахите с бой и съд, а да им размажете тъпите и нагли мутри за наглостта да искат комисион само за извършен оглед. Наистина е трябвало така да ги подредите, че и майките им да не могат да ги познаят.

====================================================================
А портрета ми от аватара строго ви следи. Кой съм аз, че да се съмнявам в себе си? ====================================================================
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 11:49:38
Quote
собственик
Quote
goro
Quote
собственик
...
На въпроса ми какво точно са свършили от нещата описани в договора между тях и нас, ни беше обяснено, че са ни завели на оглед. Опитах се да им обясня точка по точка какво е трябвало да направят и какво съм изгубил аз (пари и време) поради това, че те не са си свършили работата (разбирайте, опитвам се да преговарям за по ниска цена) и smiling smiley)) започнаха да ме заплашват с бой, съд и т.н. Изсмях им се и отказах да им платя и стотинка.
/забравих да поясня, че нямах подписан договор с брокера/...

И аз да споделя:
Казвам, че си поредния лъжльо в този форум! Глупав при това.

Кое точно смяташ, че е лъжа ? Нещата които си подчертал, ли ? Възможно ли е да съм глупав, защото не се поддавам на заплахите на трошляци, които се кичат с титлата 'брокер' и предпочитам да плащам за реално извършена работа ? Възможно ли е да си полуидиот ? Защото само един полуидиот би се опитвал да обиди абсолютно непознат човек ?

Точно подчертаното. Не може хем да имаш договор, хем той да не е подписан. Затова казвам, че си дребен лъжец!


А бе, на мен въобще не ми я ясно, как правите бизнес в България?
Някой може ли да ми го обясни?
В цял свят думата е много важно нещо.
В цял свят, ако не си държиш на думата си, за една две години излизаш от какъвто и да е бизнес!

Какъв е общия случай:
1. Значи, намерил се е един брокер, който е дал информация на някого си за нещо! (Не засягам проблема, какво му струва тази информация на него!)
2. Брокерът дава информация на някого, само защото отсрещната страна е поела ангажимента да заплати!(Няма брокер който да ти каже - ей там е имота, ей този е собственика, ако искаш ми плати!)
3. Този някой си свършва работата, но забравя за ангажимента, който е поел!
4. И накрая почва да твърди даже, че това е нормално!, почва да смята каква работа е свършила отсрещната страна и прочие...

Навсякъде по белия свят, подобно поведение те изхвърля извън пазара. (в бизнеса информацията и думата са изключително ценни!!! - на тях се базират успешните сделки!)

Навсякъде по белия свят това се нарича ИЗМАМА, и се преследва от закона.

Ако не ми вярвате, опитайте в някоя друга страна, ще ви покажат много неща, без договор, после се опитайте да не платите!

п.п.
И накрая започва да се хвали, как не платил. Спомням си Бай Ганю: Имал си бол пари - платил си... И се намират и още допълнително Ганьовци %, да ръкопляскат!!!
Разбирам, защо страната ни е на това дередже.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 11:53 от goro.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
09-12-2009 - 12:52:12
Quote
goro
Quote
собственик
Quote
goro
Quote
собственик
...
На въпроса ми какво точно са свършили от нещата описани в договора между тях и нас, ни беше обяснено, че са ни завели на оглед. Опитах се да им обясня точка по точка какво е трябвало да направят и какво съм изгубил аз (пари и време) поради това, че те не са си свършили работата (разбирайте, опитвам се да преговарям за по ниска цена) и smiling smiley)) започнаха да ме заплашват с бой, съд и т.н. Изсмях им се и отказах да им платя и стотинка.
/забравих да поясня, че нямах подписан договор с брокера/...

И аз да споделя:
Казвам, че си поредния лъжльо в този форум! Глупав при това.

Кое точно смяташ, че е лъжа ? Нещата които си подчертал, ли ? Възможно ли е да съм глупав, защото не се поддавам на заплахите на трошляци, които се кичат с титлата 'брокер' и предпочитам да плащам за реално извършена работа ? Възможно ли е да си полуидиот ? Защото само един полуидиот би се опитвал да обиди абсолютно непознат човек ?

Точно подчертаното. Не може хем да имаш договор, хем той да не е подписан. Затова казвам, че си дребен лъжец!


А бе, на мен въобще не ми я ясно, как правите бизнес в България?
Някой може ли да ми го обясни?
В цял свят думата е много важно нещо.
В цял свят, ако не си държиш на думата си, за една две години излизаш от какъвто и да е бизнес!

Какъв е общия случай:
1. Значи, намерил се е един брокер, който е дал информация на някого си за нещо! (Не засягам проблема, какво му струва тази информация на него!)
2. Брокерът дава информация на някого, само защото отсрещната страна е поела ангажимента да заплати!(Няма брокер който да ти каже - ей там е имота, ей този е собственика, ако искаш ми плати!)
3. Този някой си свършва работата, но забравя за ангажимента, който е поел!
4. И накрая почва да твърди даже, че това е нормално!, почва да смята каква работа е свършила отсрещната страна и прочие...

Навсякъде по белия свят, подобно поведение те изхвърля извън пазара. (в бизнеса информацията и думата са изключително ценни!!! - на тях се базират успешните сделки!)

Навсякъде по белия свят това се нарича ИЗМАМА, и се преследва от закона.

Ако не ми вярвате, опитайте в някоя друга страна, ще ви покажат много неща, без договор, после се опитайте да не платите!

п.п.
И накрая започва да се хвали, как не платил. Спомням си Бай Ганю: Имал си бол пари - платил си... И се намират и още допълнително Ганьовци %, да ръкопляскат!!!
Разбирам, защо страната ни е на това дередже.

Много си прав и много наивен. Да, дадох си думата, че ще му платя на брокера за извършената работа. Проблемът драги ми сънароднико, че въпросният 'брокер' не свърши НИЩО. Освен, че не свърши нищо, работеше на практика срещу моите интереси, които ... всеки брокер се кълне в децата си, че прави (защитава интересите на купувача).
Поради това, че брокерът не подготви предварителен договор ( това е негово задължение) защитаващ и моите интереси, се принудих да платя на адвокат не малко пари. Това, че брокера се появи три пъти, ме принуди да изхарча безмислено много пари (за бензин най малкото), да похабя време (моят работен човекоден не струва жълти стинки, при заплатата която вземам) ми дава основание да твърдя, че брокерът НЕ Е свършил задълженията си и ме е вкарал в разходи, част от които най малко ще бъдат за негова сметка. Това драги ми тъпако се нарича, НЕИЗПЪЛНЕНИЕ на договорни взаимотношения и по цял свят, във връзка с това се ДЪЛЖАТ ОБЕЗЩЕТЕНИЯ от виновната страна !!!!

Личното ми мнение е, че аз като купувач, трябваше да отида 3 пъти на среща с продавача.
1 среща - оглед
2 среща - предварителен договор
3 среща изповядване на сделката и предаване на документите

За определението, че съм бил 'лъжец' на дребно... имаш ли смелостта да ми кажеш f2f ? Аман от форумни герои. Помисли малко! Нямам подписан договор с брокера, понеже не съм подписал договор!!!!! Брокерът ми предостави вариант на договор (откраднат от Явлена между другото)! Брокерът настояваше да му платя в момента на подписване на предварителния договор, нещо което категорично отказах да направя. Отказах дори да платя стоп капаро, преди да бъде извършена оценка на лицензиран от банката ми оценител. Когато ми се лигавиха, че ще продадат имота, ако не платя стоп капаро, им обясних, че това е тяхно право и са съвсем свободни да го направят без никакви последствия от моя страна!!! О'чудо - не успяха да го продадат на друг. .... сагата, както казах беше епична smiling smiley

P.S. Забравих да спомена, че след като платих стоп капарото, брокерът продължи още един месец да продава имота, тоест, обявата за продажба на въпросния имот стоеше в 2 сайта, един от които е imoti.net.

На такива брокери, като 'моите', с закон трябва да им забранят да правят бизнес. Само като си спомня, как ме убеждаваше да подпиша нотариално заверена записна заповед, че дължа на продавача 10000 /десет хиляди/ евро, срещу уговорката, че като изповядаме сделката, тази записна заповед ще бъде скъсана, ме хващат бесовете отново smiling smiley)

Та, драги ми смехурко, не се 'хваля', че не съм платил на брокера. За мен неплащането на брокер, който освен, че не си е свършил задълженията, ще ме заплашва с бой мен и семейството ми, заслужаваше много по бърза и брутална реакция от моя страна, имайки предвид, че жена ми е бременна. Това, че не му се случи случка е само благодарение на съпругата ми.



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-12-09 13:17 от собственик.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход