Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 17:16:58
avatar
Quote
Дядо Мечо
OwnerBG, сега те разбрах.
Вече минаха 6г. от първата ми сделка. Все още нямам проблеми. Вероятно защото събрах и проверих всички документи, както би направл и ти.
Освен това, аз лично теб не те подценявам. Истина е, че имотната сделка иска много нерви, тичане, висене по опашки и т.н. и ако човек не го бъркат парите - да плати и да не се разправя.
Просто съм наясно, че не е нужно да плащам, след като съм се примирил с хабенето на нерви и другите простотии.
А и казах вече, че за мен 5-10000лв. са много пари и когато някои ми ги иска само щото бил брокер на някого си- ми доста се дразня. Пък като вземе и да се прави на велик и да ме замеря с мутри се дразня още повече, заобикалям го и си върша работата директно с НЕГОВИЯ клиент.
Мисля, че в случая съм напълно прав.
Дано си ме разбрал.
*drink1*




Събрал си документите до които имаш достъп.Със записи най много до 1930г.
Ама темата е прекалено дълга и достатъчно безинтересна за всички които не ги е нагазила мечката.
Щото нали на мен не може да ми се случи.
Никугиш.
Айде със здраве и сладък шаран с големи люспи.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 17:39:41
avatar
Quote
Дядо Мечо

Камелия, като ще ме цитираш, цитираи ме коректно:

Quote
Дядо Мечо
И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни.

Quote
камелия
[ Отговор ]


Некоректен си, дано не си такъв и в реала, въпреки че се съмнявам.............
1. Работя винаги с договор.
2. Има фирми, официално регистрирани, с предмет на дейност- събиране на вземания. Наемат се най- официално и законно, за да накарат длъжника да си плати.
3. Всеки, който реши да се държи като мутра, може да очаква адекватен отговор от измамената страна.
Третото го написах специално за Лукас, който обясняваше как : 1. Щом няма подписан договор, може винаги да прескочи фирмата. 2. Плаща на брокера на ръка, като по този начин двамата мамят АНИ.

Ето твоите цитати. Ето моя отговор.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 17:44:39
OwnerBG , брат, моля те, недеи така! Какъв достъп, какви 5 лева? Тук не говорим за държавни таини! Архивите до които имаш достъп ти имам и аз, и всеки друг. Освен ако има таини архиви само за брокери.
За шарана благодаря, да ти е сладък и на теб. Пък и винцето също.
*drink1*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 17:47:48
Quote
Дядо Мечо
Хм! Някакъв си, дето изобщо не искам да си имам работа с него, се опитва да ме работи, ама накрая го изработвам аз. Е що аз да съм некоректен?
*drink1*
Послепис:
Камелия, като ще ме цитираш, цитираи ме коректно:
Камелия, не си ме разбрала. Случая които ти описах е следния:
Пускам обява.
Звъни ми телефона.
Казват ми имаме интерес, питат АНИ ли съм, казвам не, описвам имота, уговаряме оглед.
Другата страна идва с брокер. Брокера ми иска комисионна.
И сега аз си мисля- абе защо да е в реда на нещата брокер да се опитва да ме работи, пък аз като изработя същия брокер да ми се държи тон по телефона, да ми се обяснява как ще се возя в багажник и да се крещи нечленоразделно и истерично като питам сега ли да сляза и да се кача в багажника.
И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни.

Та питах ти какво мислиш по тоя случаи?

*drink1*
По скоро това са моите цитати. Все си мисля, че има някаква разлика.
*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-06 17:49 от Дядо Мечо.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
07-12-2009 - 02:34:37
avatar
Quote
Дядо Мечо
OwnerBG , брат, моля те, недеи така! Какъв достъп, какви 5 лева? Тук не говорим за държавни таини! Архивите до които имаш достъп ти имам и аз, и всеки друг. Освен ако има таини архиви само за брокери.
За шарана благодаря, да ти е сладък и на теб. Пък и винцето също.
*drink1*
\\
*drunk**drink1*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
07-12-2009 - 11:51:33
Отново поредица от умни мисли.Как да прескоча брокера ,как нищо не се върши и как аз съм най-велик.Двойно Агенство и други глупости.Ако продавач предложи на брокер да му продава ,защо да дължи купувача.?Ами защото и той ползва услугите на брокера ,за това!!!!!!!Ако не ги ползва, не плаща !!!Друг е въпроса,че брокера трябва да предупреди ,че услугата не е безплатна.!!!.Тоест евентуалният купувач предварително да знае ,че дължи и да има право на избор.Да плаща или да не плаща!!А и темате не беше ли с друга насоченост?Достигна ли се дъното или не ?Ще го чакаме ли това дъно,ще купуваме ли т.н.ИЛИ май не се сетих..брокерите са виновни ,че още има или няма дъно..
Re: Да купя или да изчакам дъното....
07-12-2009 - 16:25:49
Quote
Въртоглав
Отново поредица от умни мисли.Как да прескоча брокера ,как нищо не се върши и как аз съм най-велик.Двойно Агенство и други глупости.Ако продавач предложи на брокер да му продава ,защо да дължи купувача.?Ами защото и той ползва услугите на брокера ,за това!!!!!!!Ако не ги ползва, не плаща !!!Друг е въпроса,че брокера трябва да предупреди ,че услугата не е безплатна.!!!.Тоест евентуалният купувач предварително да знае ,че дължи и да има право на избор.Да плаща или да не плаща!!А и темате не беше ли с друга насоченост?Достигна ли се дъното или не ?Ще го чакаме ли това дъно,ще купуваме ли т.н.ИЛИ май не се сетих..брокерите са виновни ,че още има или няма дъно..

И аз ще питам - за кви 5 лева говорим?
Брокерът винаги идва неканен. Държи се нагло и от горните постове се вижда, че заплашва с мутри - или дай пари 'щот съм брокер, или ще ядеш дървото.

Как да прескоча брокера ,как нищо не се върши и как аз съм най-велик.
- Защо е необходимо някой да е много велик за да си свърши сам работата?
- На кого продавачът и купувачът трябва да доказват, че са "велики", на някъкъв си неканен нагъл брокер ли? И защо? Защо трябва да обясняваме на брокерите "че искаме да ги прескочим", т.е. че те са напълно ненужни паразити, които се навират навсякъде, където става въпрос за пари.


Липсата на брокер в сделката опростява договарянето на всички подробности по нея. Освен това отпада необходимостта някой "специалист" да те обеждава, че това което ти търсиш не добра идея, я по-добре да купиш това което ти се предлага, нищо че е в по-лош район и по-скъпо. Просто се довери на "специалиста" и купувай.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
07-12-2009 - 16:44:18
avatar
Quote
Бай Пешо
Брокерът винаги идва неканен. Държи се нагло и от горните постове се вижда, че заплашва с мутри - или дай пари 'щот съм брокер, или ще ядеш дървото.
Quote
Бай Пешо
Липсата на брокер в сделката опростява договарянето на всички подробности по нея. Освен това отпада необходимостта някой "специалист" да те обеждава, че това което ти търсиш не добра идея, я по-добре да купиш това което ти се предлага, нищо че е в по-лош район и по-скъпо. Просто се довери на "специалиста" и купувай.

Виждаш ли колко къси са краката на лъжата ти? Два поста ти трябваха, за да си кажеш, че хем си се обърнал към брокер, търсейки имот, хем той те е съветвал какво е по- добре да купиш, защото като специалист има поглед върху пазара...........
Чудех се аз, защо въпреки обясненията, все мутри ти се привиждат, а то какво било!
Шубе, че като си изработил хората, ще потърсят начин да ти посмачкат фасона......... *black eye*
Никой не ти е виновен, бай Пешо- писах ти аз, че каквото повикало, такова се обадило, ама не вярваш.
Трепери сега и плюй " наглите" брокери.....
Re: Да купя или да изчакам дъното....
07-12-2009 - 21:17:04
Quote
камелия
Quote
Бай Пешо
Брокерът винаги идва неканен. Държи се нагло и от горните постове се вижда, че заплашва с мутри - или дай пари 'щот съм брокер, или ще ядеш дървото.
Quote
Бай Пешо
Липсата на брокер в сделката опростява договарянето на всички подробности по нея. Освен това отпада необходимостта някой "специалист" да те обеждава, че това което ти търсиш не добра идея, я по-добре да купиш това което ти се предлага, нищо че е в по-лош район и по-скъпо. Просто се довери на "специалиста" и купувай.

Виждаш ли колко къси са краката на лъжата ти? Два поста ти трябваха, за да си кажеш, че хем си се обърнал към брокер, търсейки имот, хем той те е съветвал какво е по- добре да купиш, защото като специалист има поглед върху пазара...........
Чудех се аз, защо въпреки обясненията, все мутри ти се привиждат, а то какво било!
Шубе, че като си изработил хората, ще потърсят начин да ти посмачкат фасона......... *black eye*
Никой не ти е виновен, бай Пешо- писах ти аз, че каквото повикало, такова се обадило, ама не вярваш.
Трепери сега и плюй " наглите" брокери.....

Нещата съвсем се усложниха. Или аз оглупях от вчерашния шаран?
Виж сега Камелия, моля те светни ме кои какви хора е изработил?
*drink1*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
07-12-2009 - 23:59:24
Quote
Дядо Мечо
Quote
камелия
Quote
Бай Пешо
Брокерът винаги идва неканен. Държи се нагло и от горните постове се вижда, че заплашва с мутри - или дай пари 'щот съм брокер, или ще ядеш дървото.
Quote
Бай Пешо
Липсата на брокер в сделката опростява договарянето на всички подробности по нея. Освен това отпада необходимостта някой "специалист" да те обеждава, че това което ти търсиш не добра идея, я по-добре да купиш това което ти се предлага, нищо че е в по-лош район и по-скъпо. Просто се довери на "специалиста" и купувай.

Виждаш ли колко къси са краката на лъжата ти? Два поста ти трябваха, за да си кажеш, че хем си се обърнал към брокер, търсейки имот, хем той те е съветвал какво е по- добре да купиш, защото като специалист има поглед върху пазара...........
Чудех се аз, защо въпреки обясненията, все мутри ти се привиждат, а то какво било!
Шубе, че като си изработил хората, ще потърсят начин да ти посмачкат фасона......... *black eye*
Никой не ти е виновен, бай Пешо- писах ти аз, че каквото повикало, такова се обадило, ама не вярваш.
Трепери сега и плюй " наглите" брокери.....

Ками, ти ме разстреля*yes*. Това за мутрите точно ти го писа като заплаха в постовете си само преди няколко дни. Точно заради твоите заплахи писах горните редове. Симпатяга си но имаш лоша памет. А и много развинтено въображение - ставаш за дедектив. А за това, че ще купувам - ще купувам. Но когато този момент наближи /а това ще стане когато НИ стигнат дъното, т.е не по-рано от година/ не бих се занимавал с брокери. Има толкова много информация за предлагани имоти, че щом се драскаш за професионалист - знаеш. Пишиш в гугала 2-3 ключови думи и стой та гледай..... То не е като в зората на тази търговия. Сега наистина сте напълно излишни. Не че не ме е жал за Вас, но само заради едното милосърдие, да Ви търся - няма да стане.
Аиде със здраве, и умната!
*drunk*
Р.S. Ако ти е останало малко шаранче от снощи си го хапни, че днес шараните вече свършиха.*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход