Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 20:31:24
Имам намерение да закупя имот.Но като чета темите от форума оставам с впечатлението
че цените още ще падат.Даже преди няколко дни бях на оглед на един имот и брокера ми намали с 20 % цената веднага след огледа.Мисля да изчакам още.Какво ще ме посъветват форумните гурута.Thanks! smiling smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 20:41:27
avatar
Само един въпрос - по какво ще разпознаеш дъното?
Анонимен потребител
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 20:43:50
Ако нещо ти харесва и имаш парите какъв е смисъла да чакаш?
Ако нещо не ти харесва - струва ли си да го купуваш на каквато и да е цена?
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 20:50:16
Много е трудно да се уцели дъното, както и върха - чист късмет. Мой приятел продаде около година преди върха, но пак е сравнително на плюс от днешна гледна точка. Друга пък изпусна с малко върха пролетта миналата година и апартамента стана практически непродаваем кой знае за колко време. Сега е пазар на купувача - обикаляй спокойно, ако нещо наистина ти хареса и имаш парите какво те спира? Не се опитвай да спекулираш според мен, после може и да съжаляваш.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 21:03:47
avatar
Съгласен съм с Боби, уцелването на пика на пазара си е по-скоро в сферата на късмета и ... въпрос на вътрешен усет, от колкото на някакви ясно видими странични индикации на пазара.

Е, кога имаше за продаване, наритах домошарието да продава през м.Май миналата година, а сега, кога си иде време да се купува и се контролирам да не прибързвам.
В крайна сметка важна е удовлетвореноста, от това за което си даваш парите и тази удовлетвореност да е трайна с времето, а не мимолетна под влиянието на усещането че не си се минал или си минал някой друг.

Наместо да се чака някакво дъно, което е неясно далеч във времето (според мен, поне след две години) и е зависимо от прекалено много макроикономически фактори, (неясни и промеливи величини с времето) то е по-добре, човек да си даде ясна сметка какво точно търси, на каква цена и когато откритото го удовлетворява напълно - просто да си го вземе. winking smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 21:50:03
къде ги намирате тези евтинии?Аз от един месец обикалям и всеки си държи цената.Скъпичко е ама съм решил да купувам,защото ако и лихвите паднат ще стане страшно........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-02 21:50 от trader.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 21:54:40
avatar
И кое ще му е страшното, когато паднат лихвите че не разбрах?
Нещо по-конкретно ще може ли?

Сульо и Пульо ще получата от новите Па-Па-Па кредити ли?
И от де парички за тях, ако смея да запитам?

Или вече не сме във валутен борд и на банките им е дадено правото да си отпечатат толкова пари, колкото си сметнат сами за нужно??!
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 22:00:41
avatar
И аз не мога да разбера защо ще става страшно, ако паднели лихвите. По-скоро ще стане страшно ако не паднат.... в условията на дълбока рецесия високите лихви означават смърт за бизнеса.....
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 22:04:48
Ами от просто, по-просто е...
Първо депозити-ако печелиш повече от наем и капитализация-няма да държиш парите на депозит в банка, а ще търсиш да ги инвестираш-така че да работят за теб...
За кредитите- ще стимулират и потреблението, включително и в недвижими имоти..

Това ще повиши апетита на пазара на недвижими имоти-предполагам това е искал да каже трайдър по-горе...




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-02 22:05 от Naskata.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
02-11-2009 - 22:08:13
А иначе по темата.
Според мен дъното, няма да е стойност на кв.м. (примерно 400-500 евро на кв.м.), а времеви период-напр. от 01.02.-01.04.

Бон шанс ! *rose*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход