Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 10:06:34
познат адвокат вещ в имотни казуси.
-------------------
Колко такива адвокати познаваш ? Аз пък смятам, че на купувача му е необходим брокер, защото на него това му е работата. Нима адвоката ще прави проучване, ще ходи по огледи, такова животно нЕма ?!
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 11:53:49
Quote
dicho
познат адвокат вещ в имотни казуси.
-------------------
Колко такива адвокати познаваш ? Аз пък смятам, че на купувача му е необходим брокер, защото на него това му е работата. Нима адвоката ще прави проучване, ще ходи по огледи, такова животно нЕма ?!

Е аиде сега! Бе остави ме да си троша главата! Пък и що да не икономисам някои лев? Досега при нито една сделка в която съм участвал (три на брои) не съм платил комисионна. Верно е, че доста тичане и висене пада, а и нерви отиват, ама за мен 7-8000лв. са много пари. Все пак аз съм единствения немилионер в тоя форум.:cry:
Камелия, не си ме разбрала. Случая които ти описах е следния:
Пускам обява.
Звъни ми телефона.
Казват ми имаме интерес, питат АНИ ли съм, казвам не, описвам имота, уговаряме оглед.
Другата страна идва с брокер. Брокера ми иска комисионна.
И сега аз си мисля- абе защо да е в реда на нещата брокер да се опитва да ме работи, пък аз като изработя същия брокер да ми се държи тон по телефона, да ми се обяснява как ще се возя в багажник и да се крещи нечленоразделно и истерично като питам сега ли да сляза и да се кача в багажника.
И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни. *black eye*
*drink1*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 12:07:38
avatar
Quote
Дядо Мечо

И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни. *black eye*
*drink1*

Некоректен си, дано не си такъв и в реала, въпреки че се съмнявам.............
1. Работя винаги с договор.
2. Има фирми, официално регистрирани, с предмет на дейност- събиране на вземания. Наемат се най- официално и законно, за да накарат длъжника да си плати.
3. Всеки, който реши да се държи като мутра, може да очаква адекватен отговор от измамената страна.
Третото го написах специално за Лукас, който обясняваше как : 1. Щом няма подписан договор, може винаги да прескочи фирмата. 2. Плаща на брокера на ръка, като по този начин двамата мамят АНИ.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 14:13:40
Хм! Някакъв си, дето изобщо не искам да си имам работа с него, се опитва да ме работи, ама накрая го изработвам аз. Е що аз да съм некоректен?
*drink1*
Послепис:
Камелия, като ще ме цитираш, цитираи ме коректно:
Камелия, не си ме разбрала. Случая които ти описах е следния:
Пускам обява.
Звъни ми телефона.
Казват ми имаме интерес, питат АНИ ли съм, казвам не, описвам имота, уговаряме оглед.
Другата страна идва с брокер. Брокера ми иска комисионна.
И сега аз си мисля- абе защо да е в реда на нещата брокер да се опитва да ме работи, пък аз като изработя същия брокер да ми се държи тон по телефона, да ми се обяснява как ще се возя в багажник и да се крещи нечленоразделно и истерично като питам сега ли да сляза и да се кача в багажника.
И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни.

Та питах ти какво мислиш по тоя случаи?
*drink1*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-12-06 14:27 от Дядо Мечо.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 14:35:49
avatar
Quote
Дядо Мечо
Хм! Някакъв си, дето изобщо не искам да си имам работа с него, се опитва да ме работи, ама накрая го изработвам аз. Е що аз да съм некоректен?
*drink1*
Послепис:
Камелия, като ще ме цитираш, цитираи ме коректно:
Камелия, не си ме разбрала. Случая които ти описах е следния:
Пускам обява.
Звъни ми телефона.
Казват ми имаме интерес, питат АНИ ли съм, казвам не, описвам имота, уговаряме оглед.
Другата страна идва с брокер. Брокера ми иска комисионна.
И сега аз си мисля- абе защо да е в реда на нещата брокер да се опитва да ме работи, пък аз като изработя същия брокер да ми се държи тон по телефона, да ми се обяснява как ще се возя в багажник и да се крещи нечленоразделно и истерично като питам сега ли да сляза и да се кача в багажника.
И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни.
*drink1*







Имаш си техника на поведение.Действай си с нея.но недей да твърдиш че е единственно правилна.Дай боже да не те изненада някоя призовка след професионалната? проверка.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-12-06 14:37 от OwnerBG.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 14:36:44
Quote
камелия
Quote
lucas
ами доста твой колеги развеждат клиентите си без договори smiling smiley
да не кажа 70-80%
така че,ако на мен ми хареса даден апартамент и нямам договор с теб,и ако се държиш нагло и селско,определено ще те прескоча
мое мнение

Всеки отговаря за себе си.
И тъй като питаше за мутрите- обикновено се изпращат при такива като теб- решили че могат да прескачат, защото нямат договор. Тогава им излиза двойно- плащат си задължението към фирмата и още толкова- на мутрите.
Как ще протече " конструктивното убеждаване", не се наемам да гадая.........

И след описаната от мен случка, как да приема този твои пост?
*drink1*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 14:42:44
Quote
OwnerBG
Quote
Дядо Мечо
Хм! Някакъв си, дето изобщо не искам да си имам работа с него, се опитва да ме работи, ама накрая го изработвам аз. Е що аз да съм некоректен?
*drink1*
Послепис:
Камелия, като ще ме цитираш, цитираи ме коректно:
Камелия, не си ме разбрала. Случая които ти описах е следния:
Пускам обява.
Звъни ми телефона.
Казват ми имаме интерес, питат АНИ ли съм, казвам не, описвам имота, уговаряме оглед.
Другата страна идва с брокер. Брокера ми иска комисионна.
И сега аз си мисля- абе защо да е в реда на нещата брокер да се опитва да ме работи, пък аз като изработя същия брокер да ми се държи тон по телефона, да ми се обяснява как ще се возя в багажник и да се крещи нечленоразделно и истерично като питам сега ли да сляза и да се кача в багажника.
И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни.
*drink1*







Имаш си техника на поведение.Действай си с нея.но недей да твърдиш че е единственно правилна.Дай боже да не те изненада някоя призовка след професионалната? проверка.

Едва ли моята техника е единственно правилна. Просто е моя.
А призовката ще е от брокер с които нямам нищо общо и чиито услуги не съм искал да ползвам ли?
*drink1*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 15:22:43
avatar
Quote
Дядо Мечо
Quote
OwnerBG
Quote
Дядо Мечо
Хм! Някакъв си, дето изобщо не искам да си имам работа с него, се опитва да ме работи, ама накрая го изработвам аз. Е що аз да съм некоректен?
*drink1*
Послепис:
Камелия, като ще ме цитираш, цитираи ме коректно:
Камелия, не си ме разбрала. Случая които ти описах е следния:
Пускам обява.
Звъни ми телефона.
Казват ми имаме интерес, питат АНИ ли съм, казвам не, описвам имота, уговаряме оглед.
Другата страна идва с брокер. Брокера ми иска комисионна.
И сега аз си мисля- абе защо да е в реда на нещата брокер да се опитва да ме работи, пък аз като изработя същия брокер да ми се държи тон по телефона, да ми се обяснява как ще се возя в багажник и да се крещи нечленоразделно и истерично като питам сега ли да сляза и да се кача в багажника.
И пак ще кажа- явно съм бил късметлия. Това да беше Камелия още да се возя на тъмно и да плащам комисионни.
*drink1*







Имаш си техника на поведение.Действай си с нея.но недей да твърдиш че е единственно правилна.Дай боже да не те изненада някоя призовка след професионалната? проверка.

Едва ли моята техника е единственно правилна. Просто е моя.
А призовката ще е от брокер с които нямам нищо общо и чиито услуги не съм искал да ползвам ли?
*drink1*


Истински се забавлявам когато някой твърди че е проверил всичко по имота си и е сигурен че няма проблеми или че няма да има.
С какво плати.
С хартийки.
Какво получи.
Хартийки.
Зад тези хартийки има закони които ги правят сигурни.
И които се променят със задна дата.
И идват призовките.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 15:26:20
В какво точно се изразява некоректността в този случай?
Re: Да купя или да изчакам дъното....
06-12-2009 - 15:51:47
OwnerBG, сега те разбрах.
Вече минаха 6г. от първата ми сделка. Все още нямам проблеми. Вероятно защото събрах и проверих всички документи, както би направл и ти.
Освен това, аз лично теб не те подценявам. Истина е, че имотната сделка иска много нерви, тичане, висене по опашки и т.н. и ако човек не го бъркат парите - да плати и да не се разправя.
Просто съм наясно, че не е нужно да плащам, след като съм се примирил с хабенето на нерви и другите простотии.
А и казах вече, че за мен 5-10000лв. са много пари и когато някои ми ги иска само щото бил брокер на някого си- ми доста се дразня. Пък като вземе и да се прави на велик и да ме замеря с мутри се дразня още повече, заобикалям го и си върша работата директно с НЕГОВИЯ клиент.
Мисля, че в случая съм напълно прав.
Дано си ме разбрал.
*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход