Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 10:11:43
avatar
То, точно в тази връзка една огромна част от хората, които излизат на пазара няма да потърсят помощ от АНИ, защото просто са осъзнали, че такава няма и да получат.

Няма да питам, защо в такъв случай не работите на твърда такса, а гоните процент от сделка - убедих се, че там линията с вас дава все на заето.

Дичо, знаеш ли какво ми направи особенно силно впечатление преди месец-два?
В сайта на агенция за недвижими имоти в САЩ, агента поема личен ангажимент да ти помогне да направиш възможно най-успешната сделка, гонейки изцяло твоят финансов интерес, дори и е готов да те разубеди от нея, ако тя не е в твой интерес.

Нещо, което тук все още го няма, но.. то тука го няма все още и сривът на американският пазар.
След година ще ги стигнем техните нива от 2008-а winking smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 10:34:01
брокерът бил намалил цената с 20% - майкоооо абе хора вие наред ли сте със сивото вещество. Къв е тоя брокер, че да намаля цената? Той ли е купувал имота, той ли го продава? Някакъв цървул от на майната си дошъл и ще намаля цени. Брокерът само води клиента до имота, като по този начин спестява времето на продавача, за което последния заплаща определена сума, а също брокерът извършва и някой чисто технически дейности, улесняващи процеса на сключване на сделката. Цената може да се коригира само от собственика. Това да ви е ясно. Останалото са евтини манипулации. Това, което е свалил най-вероятно е било част от това, което сам, без знанието на собственика, си е сложил като горница. Пазарът е спокоен, имоти много, правилата са ясни, не се набутвайте с паразити, които да храните излишно. Купувайте само ако имате належаща нужда от имот. Спекулативните сделки умряха на този етап. Това е просто и ясно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-27 11:03 от tino76.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 10:55:43
То, точно в тази връзка една огромна част от хората, които излизат на пазара няма да потърсят помощ от АНИ, защото просто са осъзнали, че такава няма и да получат.
----------------------------
Питам се само ТИ как го разбра ? От безбройните си ежедневни контакти с тях ? От многото години трудов стаж в сферата на имотите ? валсодарчо, пиле шарено, що ти бъркаме в очите не мога да разбера ? Дали на тениската ти не е ликът на другаря Че ? Хората присъстващи на пазара на НИ, са РЕАЛНИ купувачи и РЕАЛНИ продавачи, останалите като теб са сеирджии.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 11:02:15
Брокерът , бидейки посредник в покупко - продажбата, има основна заслуга за това, двете страни да се договорят за параметрите на сделката, т.е. - цена, срокове и т.н. . Ама ти явно не го знаеш, тино76.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 11:09:13
дичо аз съм писал какво прави един брокер по сделката. Няма да обяснявам като на малки деца по 5 пъти.
Брокерът, в присъствието и на двете страни, и ако представлява и двете страни т.е. няма друг брокер може да се помъчи да дава аргументи и контрааргументи срещу абсурдно високи предложения от страна на продавача или аналогично абсурдно ниски такива от страна на купувача, като по този начин цели постигането на една оптмална цена, от която да са доволни и двете страни. Но да намали с 20% в отсъствието на продавача веднага след огледа - е извинявай ама не става така - това са адски много пари и за мен значи или той си е завишил цената или цената просто не е била правилно определена от продавача, за което пак брокерът е виновен. Надявам се Дичо разбираш, че това са различни неща.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-27 11:11 от tino76.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 11:42:32
Тино, ето ти едно обяснение.Зависи кой какво разбира под намаляване и качване на цена.Първо в моментната ситуация брокер да товари цена и ли комисион върху цената на собственика трябва да е ДОКАЗАН УМОПОМРАЧЕН ПСИХАР.Цената се оферира от собственика (и това е негово право)Ако е отнесена към Агенция ,то тази агенция е добре да го консултира за цените по принцип .И ако цената е висока да му го каже .Ако собственика вдене ТОЙ САМ НАМАЛЯВА -решението си го взима той.С колко процента 10-20-50 негов проблем!!Ако не намали или си изтегли офертата, пак той си знае.Ако цената е безумна независимо преди или по време на криза и Ани го отхвърли пак си е нейно решение.Може да е правилно,а може и да не е .Аз лично нямам време да се занимавам с глупости и категорично отказвам да посреднича на сделки ,които са неосъществими.
Има и други варианти .Селски номера и от собственик и от Агенции.Собственика звъни на 5 АНИ и обявява различни цени за да продаде по бързо.Пълен ..хахо.Но си е негово право!!!.Ако ани нямат мозък у главата и се навият да работят по предложението без Договор се почва едно чудо неописуемо.Те също сменят цени БЕЗ ДА ПИТАТ даже и се почват едни огледи ,едни чудесии и да са живи и здрави тези КУПУВАЧИ, които ходят на огледи .
А лично аз съм имал случай да ПРЕДЛОЖА намаление на цена с близо 60000е .Собственика се е съгласявал.Защото това е било ПАЗАРНАТА ЦЕНА за да се осъществи сделката.Казвам и акцентирам на ПРЕДЛОЖА,защото крайното решение го взима собственика.И добавям по предложение на брокера.Но като чуя "умни мисли ",че брокерите вдигат цените на имотите и товарят комисионни отгоре се дразня.Защото не е така .Разбира се изключвам изключенията,които по никакъв начин не влияят на пазара като цяло.Просто вредят на себе си и "цакат" единични сделки.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 11:58:25
Въртоглав Написано:
-------------------------------------------------------
> Тино, ето ти едно обяснение.Зависи кой какво
> разбира под намаляване и качване на цена.Първо в
> моментната ситуация брокер да товари цена и ли
> комисион върху цената на собственика трябва да е
> ДОКАЗАН УМОПОМРАЧЕН ПСИХАР.


ха-ха ха !имам прясна случка.
Ще изпратя поста ти на една доста голяма и известна АНИ.
Натресоха се на лична обява за наем и след съгласие на собственика да оферират от тяхно име - познай какво направиха . При определена цена 350 лв - оферират на цена 220 евро.
Другият парадокс е , че на обявата "клъвна" АНИ която си търси офис . Те обаче искат да наемат за 300 лв.
Да се смее ли човек или да плаче.
Разни брокери -разни идеали.
Все пак се вижда ,че знаят как да "договарят" и "оферират" според "интереса клати феса". - и основно не клиентския а личния им интерес.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 12:13:39
Въртоглав защо изобщо си мислиш, че имам нужда от твоите смешни брокерски обяснения? Вече ми е дошло до гуша да слушам обяснения от първо лице единствено число - аз направих, аз препоръчах онова, аз посъветвах еди кой си. На кого му пука еди кой си какво е направил. Не може брокерчето самоволно веднага след огледа да смъква цената с 20% - еми той апартамента струва 60000е ама може и за 48000е да го получите. защотооо?
Като си се съгласил да го показваш на 60000е еми ще защитиш тази цена - ще разтягаш лукуми, от девет баира вода ще донесеш ако трябва хванал си се на хорото, но не може виждайки, че клиента се изплъзва заради калпавите ти способности да брокер да кажеш еми може за 48000.

Присъствал съм на стотици преговори и сделки.Сядат сериозните участници по сделката, казва си какво им харесва и какво не, казва се цената, правят се опити да се коригира, ако стане стане ако не няма сделка. А там някаква парцалива брокерка или брокер че присъстват - седят си в ъгъла и си чакат заработката, освен ако не са вещи в преговорите и не знаят как да въздействат и на двете страни, но при сериозни сделки за много пари, на които може да присъстват по 2-3 адвоката и нотариус това е мал шанс да стане. Така е в София. По селата може и да е иначе. Не знам. Пак ще повторя - в България брокерите са просто разводачи на клиентите за да не си губят времето продавачите. Брокерите ходят в пек, студ, сняг, дъжд за да не го правят клиентите им. За това им се плаща. И да се разбере, че тука има трудно "вдяващи" хора - огледът не е сделка. Даже не е близо до сделката. Затова на огледа пазарлъци за цена не се правят. Това е обявен имот и се предполага че цената е определена според пазарните тенденции. Ако се хареса имота тогава страните се срещат и се започват преговорите. А и тези простотии, че брокерите не товарели цените аре моляти се - сделка за парцел в Обзор за 400000е ни се изплъзна щото брокерката си завишила цената с 20% освен комисиона и от 3%. Не знаете явно какви колеги има.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-27 12:17 от tino76.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 13:10:05
Тино написал-
Въртоглав защо изобщо си мислиш, че имам нужда от твоите смешни брокерски обяснения? Вече ми е дошло до гуша да слушам обяснения от първо лице единствено число - аз направих, аз препоръчах онова, аз посъветвах еди кой си. На кого му пука еди кой си какво е направил. Не може брокерчето самоволно веднага след огледа да смъква цената с 20% - еми той апартамента струва 60000е ама може и за 48000е да го получите. защотооо?
Като си се съгласил да го показваш на 60000е еми ще защитиш тази цена - ще разтягаш лукуми, от девет баира вода ще донесеш ако трябва хванал си се на хорото, но не може виждайки, че клиента се изплъзва заради калпавите ти способности да брокер да кажеш еми може за 48000.

Присъствал съм на стотици преговори и сделки.Сядат сериозните участници по сделката, казва си какво им харесва и какво не, казва се цената, правят се опити да се коригира, ако стане стане ако не няма сделка. А там някаква парцалива брокерка или брокер че присъстват - седят си в ъгъла и си чакат заработката, освен ако не са вещи в преговорите и не знаят как да въздействат и на двете страни, но при сериозни сделки за много пари, на които може да присъстват по 2-3 адвоката и нотариус това е мал шанс да стане. Така е в София. По селата може и да е иначе. Не знам. Пак ще повторя - в България брокерите са просто разводачи на клиентите за да не си губят времето продавачите. Брокерите ходят в пек, студ, сняг, дъжд за да не го правят клиентите им. За това им се плаща. И да се разбере, че тука има трудно "вдяващи" хора - огледът не е сделка. Даже не е близо до сделката. Затова на огледа пазарлъци за цена не се правят. Това е обявен имот и се предполага че цената е определена според пазарните тенденции. Ако се хареса имота тогава страните се срещат и се започват преговорите. А и тези простотии, че брокерите не товарели цените аре моляти се - сделка за парцел в Обзор за 400000е ни се изплъзна щото брокерката си завишила цената с 20% освен комисиона и от 3%. Не знаете явно какви колеги има.

Отново не вдяваш,какво ти се обяснява ,както се казва проблема си е лично твой.А СЕГА ТИ ОБЯСНЯВАМ,КАТО ЗА ТЕБЕ ,ПО-ПРОСТИЧКО ЗА ДА ВДЕНЕШ. Никой не ти казва ,че САМОВОЛНО трябва да се намаляват цени.НАПРОТИВ ,обяснил съм ти ,че НЕ ТРЯБВА да е самоволно."Като си се хванал на 60 000е -ще защитаваш тази цена" .Разбира се,че ще я защитавам,ако се хвана и има ясен подписан договор за това!!!И ако цената е ПАЗАРНА (най-общо казано),ако е различно не се хващам, ,ама въобще !!!"Огледа не е сделка -бих добавил ,че не е сделка с купувача ,но е договорка с АНИ -дали продавача и АНИ имат общ интерес!! Виж това ми харесва -"ако брокера или брокерката са парцаливи-ще стоят и ще чакат заработка",с едно пояснение МОЖЕ И ДА НЕ Я ДОЧАКАТ!!Но както ти си написал ,АКО СА ВЕЩИ В ПРЕГОВОРИТЕ и въздействат на страните е другата схема, за НЕЯ ТИ ОБЯСНЯВАМ!Пояснявам като за тебе ,ако ти си присъствал на 100 сделки имаш да изпълняваш поне още 900 за да ме настигнеш.В тази връзка пояснявам ИМА ОФЕРТНА ЦЕНА - В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ Е ВИСОКА и е ПО ЖЕЛАНИЕ НА СОБСТВЕНИКА ,ИМА намалена офертна цена -на която тръгват огледите и трета цена на която става сделката .А относно брокерката в Обзор -как да ти кажа ,пак се връщаме на това което съм написал -не оказват прко влияние на пазара,а "цакат"отделни сделки.В случай ,като твоя.Ти защо не изгони тази брокерка след като си спец в сделките.В такъв случай,се прави следното, плащаш си да не пречи(неприятна ситуация), договаряш се със собственика и сваляш цената,разбира се ако тя е била причината да се пр...ат нещата .Да има такива" колеги " и винаги ще ги има за съжаление.Но защо пък има клиенти ,които им се връзват ,пък и специалисти при това?
Re: Да купя или да изчакам дъното....
27-11-2009 - 13:35:22
Трудно, трудно се обяснява на тъпи хора.
Първо казах стотици, а не сто както и да е smiling smiley
После - на никой ама абсолютно на никой не му дреме имаш ли нямаш ли договор клиента. Темата за пазарните цени е дъвкана милион пъти. Щом си обявил един имот на определена цена това за теб към момента е пазарната цена, защото се предполага, че брокерите като "професионалисти" сте я коментирали преди да публикувате обявата, съобразили сте се търсенето и предлагането и каквито и други там методи да си имате за определяне на така бленуваната "реална" цена и едва тогава сте сложили имота в сайта си или в някоя медия. Това е цената на собственика, окончателната цена. Вие никакво право нямате от тук нататък да се месите при определянето и. Чакате си купувача и си защитавате дадената ви цена.А не да сваляте както ви хареса, за сметка на собственика само и само да има сделка, щото нали на вас това ви е целта иначе ще умрете от глад.
А и да напомня - какво ти си правил лично Въртоглав ни най малко не ме интересува. Запази си опита за внуците. И стига си се обяснявал - на никой не му дреме за професионалните ти драми.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-27 13:39 от tino76.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход