Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 12:11:59
Силно казано ,преди 2012 год.Всъщност,правилно ,но според както казваш ти -твоето виждане.ПРАВИЛНО ЛИ ГЛЕДАШ ,ОБАЧЕ.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 12:13:53
avatar
Въртоглав Написано:
-------------------------------------------------------
> Силно казано ,преди 2012 год.Всъщност,правилно ,но
> според както казваш ти -твоето виждане.ПРАВИЛНО ЛИ
> ГЛЕДАШ ,ОБАЧЕ.


Искаш Универсалната Истина?
Търсиш Единствено Правилното Решение?
Нужен ти е Единственият Печеливш Ход?

Няма такива.
Няма и да има, освен при шарлатаните, които съществуват благодарение на човешката ленност, глупост и лакомия.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 12:16:36
Въпроса на темата звучи горе долу така:
Имам (мога да взема кредит за) 100К евро.
Харесал съм си един апартамент за тая цена.
Мисля че цените ще паднат с 20% (примерно) до лятото. (какво пишат по форуми недей гледа - няма те да ти плащат заема)
Въпроса е дали да купя сега или да чакам лятото?

Отговора: Ако 20К евро (примерно) + лихвите (които са височки) са ти по-евтини от неудобството да изчакаш - купувай сега.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 12:29:17
Ако 20К евро (примерно) + лихвите (които са височки) са ти по-евтини от неудобството да изчакаш - купувай сега.
Да има нещо вярно .
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 15:53:05
Странно?
Излиза, че изобщо не те интересува развитието на пазара на който посредничиш??!
-----------------
радославчо, понеже знам, че не стопляш от първи път, ще ти обясня отново - интересува ме хората да купуват и продават имоти, защото това ми е работата, това би трябвало да ти отговори на въпроса доколко ме интересува какво се случва на пазара.
------------------------
Тоест, мненията са ти базирани изцяло на ограничеността, които твоята гледна точка ти предлага и не желаеш да я разшириш?
-------------------------
Моята гледна точки радославе се формира от случващото се на пазара на НИ, не от прочетената твоя прогноза, или от прочетеното във вестника. Ти имаш нужда от разширяване, защото твоите прогнози, анализи, съвети, са само на базата на ЕЖК. Но няма да споря с теб, или да се доказвам пред теб, имаш право на мнение, друг е въпросът на какви данни стъпваш за него.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 16:05:05
Защо ти е необходимо нечие чуждо мнение ? Купуваш, или не, зависи от потребностите и възможностите ти, тая изтъркана тъпа песен "Кога да купя, че да не се мина?", се отнася за хора като валсодар, които никога не са купували , няма и да купят, точно за да не се минат и докато си чакат момента, той животът си върви.....
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 17:22:21
И дали ако достигнеш дъното се давиш ,или изплуваш.Валсодар да сподели.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 17:57:15
avatar
Да Дичо, животът си върви.

За едни добре, след като са си направили навреме сметката, а за някои други малко или много по-зле, след като са се доверили на други да им я направят и остатъкът от животът им ще премине в плащането й.

Как мислиш, дали имам да плащам кредити, а? winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-26 17:58 от valsodar.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 18:12:12
Днека нямаш да плащаш ,уте може и да имаш.Може да ги изплатиш.Може и да не успееш(не се препоръчва),кръговрата в живота понякога е неочакван ..
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 18:31:22
Но, забележи една много важна подробност - не претендирам да съм брокер в сферата на недвижимите имоти.
Ако бях такъв, то основната ми задача щеше да е задълбочени познания в сферата на имотните пазари, механизми които ги движат, цикличност, кризи и показатели по които се разпознават отделните флуктоации в цените.

Не съм видял брокер до сега успешно да е демонстрирал такива познания или поне желание да ги придобие, дори напротив - отричане от тяхна страна на очевадни факти и събития.
-----------------
Добре е, че не си брокер, клиентите ни нямат нужда от дървени философи, които да им казват кога цените ще бъдат различни от днес, а от помощ при реализацията на решението си да купят/продадат имотът си. Ти най - после няма ли да схванеш каква е работата на посредника ? Или още смяташ, че ние трябва да отказваме клиентите си да купуват/продават имотите си, защото трябва да чакат по - добри според валсодарчо дни , да им даваме съвети кога е по - добре да се купи/продаде имот ? Със съжаление установявам, че не си мръднал на йота в развитието си, след много време, прекарано тук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход