Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:05:56
Не съм Пунди ,бъркаш ме с някой.Написал съм ,че съм Въртоглав.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:09:57
Като гледам как доста хора си оттеглиха имотите от продажба , защото не искат да свалят повече от цената и ще изчакат пролетта да се огледат и да преценяват, как предлагането не е никак много и намалява всеки ден, очаквам напролет да се появят същите имоти на нови, по - високи цени, защото така или иначе хората винаги ще имат нужда да купуват имоти, независимо от цените им.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:13:28
avatar
dicho Написано:
-------------------------------------------------------
> Като гледам как доста хора си оттеглиха имотите от
> продажба , защото не искат да свалят повече от
> цената и ще изчакат пролетта да се огледат и да
> преценяват, как предлагането не е никак много и
> намалява всеки ден, очаквам напролет да се появят
> същите имоти на нови, по - високи цени, защото
> така или иначе хората винаги ще имат нужда да
> купуват имоти, независимо от цените им.


Дичо, то само с нужди не става, искат се и възможности за удовлетворяването им.

Така че, напролет срива ще е още по-голям.
Накои ще чакат други, които няма как и от къде да се появят.

Дори напротив, една част от кешовите купувачи окончателно ще се оттеглят от пазарите, поради трудности свързани с кризата и потребност за решаването им с наличният кеш, заделен за луксозни стоки, каквито винаги са били имотите.

По време на криза се върви в посока надолу по пирамидата на потребностите, надявам се, че го знаеш? smiling smiley
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:13:41
avatar
Въртоглав Написано:
-------------------------------------------------------
> Не съм Пунди ,бъркаш ме с някой.Написал съм ,че
> съм Въртоглав.

----------------
тук всички са пундясали и изперушанясали
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:15:22
НЕ всички,но част от присъствашите.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:26:21
Виждам че се оформя отново спор за цените и дъното
Искам да попитам как може да се определи дъно , ако няма реално сделки или ако има те не са достатъчни за да се направи каквато и да е прогноза
Според Куку например дъното ще оформи около 150-200 евро - никои не вярва на тази прогнози защото звучи стряскащо - защото ако има такива цени това би означавало че всичко останало е наистина много много зле
Веднага може да се направи някаква аналогия какво стана със СОФИКС и то за период по кратък от една година
Декември се очертава да има сделки заради забраната да се плащат в брои НИ , какво обаче ще стане от 1 януари когато тази и куп други забрани влязът в сила
Това допълнително ще стагнира пазара
В този форум коментират много неща - от цената на петрола до цената на дъвките в еди-коя си държава
на мен ми се иска малко да се обърне внимание на новия бюджет, на туристическите сезони (летен , зимен) , на пазара на земя (които в момента е блокирал) , на ДДСто за адвокати и тн.....
Днес разбрах че увеличават данъка въху хазарта ( не ме интересува особенно) доводите са че искат да го ограничат .....ами като искате да го ограничите - забранете го навсякъде и пуснете само два три града или две три зони от БГ където е разрешен (тъкмо и контрола ще е по ефективен ) как може такива тикви да има в парламента изобщо не мога да разбера ...
Явно умните хора в БГ не им се занимава с политика
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:36:26
По време на криза се върви в посока надолу по пирамидата на потребностите, надявам се, че го знаеш?
---------------
радослачво, може би искаш да кажеш, "по пирамидата на възможностите да удовлетворяват потребностите си" ? От написаното от теб разбирам, че си преживял не една и две подобни кризи, явно моят опит е недостатъчен. Знаеш, че не си падам по прогнозите, всичко, което пиша е резултат от наблюденията ми /ежедневни/ над купувачи и продавачи, виждам как се активизираха купувачите напоследък и причините са няколко, едната със сигурност е, че не знаят какво ще стане напролет, очакванията им са по - скоро за покачване на цените.И понеже темата е "Да купя, или да изчакам дъното", ще кажа на всеки, който си задава този въпрос - "Купувай тогава, когато имаш нужда от това и възможностите да го направиш". Останалото е бля-бля. От велики прогностици като теб.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 11:58:21
avatar
Quote

dicho Написа:
-------------------------------------------------------
Знаеш, че не си падам по прогнозите,

Странно?
Излиза, че изобщо не те интересува развитието на пазара на който посредничиш??!


Quote

всичко, което пиша е резултат от наблюденията ми /ежедневни/ над купувачи и продавачи, виждам как се активизираха купувачите напоследък и причините са няколко, едната със сигурност е, че не знаят какво ще стане напролет, очакванията им са по - скоро за покачване на цените.


Тоест, мненията са ти базирани изцяло на ограничеността, които твоята гледна точка ти предлага и не желаеш да я разшириш?

Quote

И понеже темата е "Да купя, или да изчакам дъното", ще кажа на всеки, който си задава този
въпрос - "Купувай тогава, когато имаш нужда от това и възможностите да го направиш"

Тук не съм видял някой да спори над това, въпросът е в това, че възможностите ще намаляват все повече и повече поради задълбочаването на кризата у нас и липсата на работеща, експортно ориентирана икономика, която да ни изведе в близко бъдеще от нея

.
Quote

Останалото е бля-бля. От велики прогностици като теб.

И твоето си ми звучи така, но аз и по-тази причина, откак чета този форум съветвам всеки един приятел преди да ползва брокер от АНИ да помисли много добре и да не се поддава на внушенията им за покачващ се тренд на цените, които всички вече видяхме, че са безкрайно погрешни и подвеждащи.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 12:04:07
Валсодаре-Прогнозите са сложно нещо.Ти гарантираш ли,че твоите прогнози са точни.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
26-11-2009 - 12:08:13
avatar
Въртоглав Написано:
-------------------------------------------------------
> Валсодаре-Прогнозите са сложно нещо.Ти гарантираш
> ли,че твоите прогнози са точни.


Да, за моите си цели - ГАРАНТИРАМ.
И ако прогнозата ми е невярна или погрешна, то аз ще си понеса финансовите последици от погрешните ми очаквания за пазара.

Но, забележи една много важна подробност - не претендирам да съм брокер в сферата на недвижимите имоти.
Ако бях такъв, то основната ми задача щеше да е задълбочени познания в сферата на имотните пазари, механизми които ги движат, цикличност, кризи и показатели по които се разпознават отделните флуктоации в цените.

Не съм видял брокер до сега успешно да е демонстрирал такива познания или поне желание да ги придобие, дори напротив - отричане от тяхна страна на очевадни факти и събития.

В момента гарантирам единствено, че спадът в цените на имотите няма да бъде изчерпан преди 2012-та година.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход