Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да купя или да изчакам дъното....

Публикувано от alienza 
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 05:15:49
avatar
Чисто технически от месец и половина се наблюдава(ше) точно това (поне при офертните цени). Но предвид ситуацията ме съмнява да е дъно, а дългоочаквания bulltrap, който всички се питаха 1 година кога е минал. А ако пък това е така, чисто психологически е ясно какво ще стане с цените след него. Съвсем аналогично следваме Латвия с 1 година закъснение.

Обаче цените, за които говорите с асен, мога да се обзаложа, че никога няма да ги има, освен ако не падне бордът, не фалират банки и няма предсрочни избори или някакъв глобален международен конфликт.


kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> след това се стига плато и започва
> (изключително бавно) растеж или флуктуации
> надолу-нагоре с по 1-2 процента
. дъното е ясно
> забележимо и който има пари ще се възползва.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 09:38:31
alienza ...дъната и т.н. на един пазар се определят от поведението на участниците там.А не обратното.Т.е. хората с покупките и продажбите си определят на къде ще върви пазара.Ако всички стоят и чакат-пазар просто няма.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 10:34:24
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако нещо ти харесва и имаш парите какъв е смисъла
> да чакаш?
> Ако нещо не ти харесва - струва ли си да го
> купуваш на каквато и да е цена?



Докъде я докарахме, Тинки!? Да ме цитираш, давайки съвет за покупка!
Значи, все пак, всичките ми обяснения през годините, не са отишли напразно...... *ok*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 14:52:25
Какво е това дъно.!!??То сме на дъното.!!За цените на имотите .Няма да има ФИКСИРАНА ЦЕНА -район кв.м!!!"Ойде коню у ряката"Добрият имот си струва и за наем и за продажба..Добрият имот е този ,който се хареса на купувачИТЕ, а не на един купувач!!!Аз сега очаквам разлики в цените като предлагане ..Мечтите на "топ продавачите"за над 1600е са мит!Говоря за апартаменти!!Имам клиент,който свали днес цената с 60000е.Преди 5 месеца отказваше да мръдне и с хиляда надолу!!За друг апартамент за съжаление трайно задържащ се на пазара ,без да има промяна в цената -ИЗВЕДНЪЖ интерес!! И то на същата ВИСОКА стара цена !!От една две седмици запитванията и огледите за покупки при мен се засилват.Обратното пък е с наемите -имам интересни ,които стоят?!!Та накратко ,ако ти хареса и ценЪта не е "пожелателна "Действай ,без да се правиш прекалено на "гявол"..

Април ,май ще се продават И КУПУВАТ ИМОТИ активно ..НА ТАМ ОТИВАТ НЕЩАТА .. *beer*
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 15:07:33
Април, май ... коя година? :]
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 15:32:06
Ами следващата .Защо?
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 15:33:38
Еми ... тя наближава, ще се види скоро.
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 16:47:03
Има хора,чакат дъно от 1993 год.Наричат ги сривлювци... :} :]
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 16:55:08
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> Има хора,чакат дъно от 1993 год.Наричат ги
> сривлювци...


... и сривли :]
Re: Да купя или да изчакам дъното....
03-11-2009 - 17:09:29
Днеска "наритах" един сривльо от офиса...Дава 40000е за тухла около Руски паметник и Лозенец ,долната част. Над 80кв.м :} :} Да го е...а у сривльото :] :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход