Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купих апартамент-ето цена на реална сделка

Публикувано от tao 
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
12-10-2009 - 16:34:57
avatar
tao Написал:
-------------------------------------------------------
> Нямам мазе.
> Мазе няма.
>
> Ще обобщя за да бъде съвсем точна сметката:
>
> По документи:
> 1. По нот-акт: 119,02+8,40+1.501ид.ч // Втори
> нот-акт за гараж:19м2+0.181ид.ч
>
> Мерено:
> 119м2-светла площ, 22м2 - тераси, 30м2-гараж,
> около 8м2 -таван, 17м2-ОЧ по КП на сградата.
>
> Разминаване: -0,2 в светла площ, +11м2 в гараж,
> -малко в таван ( сантиметри)., 22м2 тераси никъде
> ги нема ( или са вкарани в общите части??)
>
> Цена:
> - 115к евро имота+гаража,

Или: обща квадратура с обитаем таван- 127, 42 кв.м.
Виждаш как вървят гаражите в района, вадиш сумата от общата и става ясно колко ти е излязло жилището. Пък, който иска, да пресмята квадратния метър........... smiling smiley
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
12-10-2009 - 17:29:22
avatar
Тао,честит нов дом, много здраве и щастие да видите в него! Към квартала имам слабост, там съм израстнал, хубаво място за живеене. Честито!
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
12-10-2009 - 19:33:16
Тао честито, абе пускаше ти едни проучващи и провокативни теми - викам си има нещо не седи мирно туй момче .И аз търся ама няма - нещо на централния поток в моя град дори с лице 3-4 метра - аз не ща апартамент искам инвестиция която да ми докарва пари веднага и цял живот - да капе там . Ах само да намеря такова место. *ok*
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
12-10-2009 - 21:43:50
Тао , честито......
Щом и кватала бил хубав........
Верно че изчезнаха някои стожери на мисълта дето тръбяха "400-500 евто топ локейшън(вече ми се повръща от масовата употреба на купешки фрази в България) , или които препоръчваха живеене под наем......

Филматопло , отдаването под наем често е толкова нерви че вместо да седиш и да капе почваш да пиеш успокоителни....но дано ти потръгне и да нямаш ядове....

Иначе за "желязното дърво" мисля че знам за кое става въпрос...гледах го в един магазин(в чужбина) но ми се видя доста скъпо.....
аз лично много харесвам бамбука.....и беше поне 2 пъти по-евтин от "желязното"
tao
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
12-10-2009 - 23:04:38
Филматопло,
Не се отказвай има много хляб в твоята идея , в нашето семейство така се получи и имотеца се отблагодари 100-кратно.
Преди 20г баща ми купи един апартамент в центъра на моя роден град, направи го на магазин и го даде под наем. Държи нисък наем, а магазинчето е лъскаво направено и отремонтирано и в последствие. За 20г е сменил 3-ма наематели. Основно, като им се разраства бизнеса и се местят на по-голямо. ( това е 64м2)
Пенсията +наема и се чувства ок. Ако не беше магазинчето щеше да му е доста нанагорно.

ЖороВарна,
Намерих го! Има промоция за това дръво те биле много видове най якото било родезийски тик и ипе ( бразилски орех) наистина са скъпи с поставянето идват на 140лв/м2-160лв.м2. Препоръчаха ми жожо-нещо-си, било бразилска череша идва на около 90лв/м2 заедно с поставянето, продължавам да ровя.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-12 23:11 от tao.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 00:02:36
[forum.imoti.net]

Vij tam e dobre opisano za "jelezen" parket ako imach vaprosi - pichi na lichni.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 09:00:39
ЗА да не спорите излишно за квадратните метри - максимално допустимата квадратура на жилище преди 1989г. е била 120кв.м. Което значи, че ако е по-голяма е нямало как да се напише в нотариалния акт и е възможно собствениците дори да не знаят, че е по-голямо. Има жилища в България, на които умишлено е занижена квадратурата.
Обаче това няма никакво значение в случая - оказа се, че всъщност цялата идея не е била "колко трябва да струва жилище в София" или "разумно ли е да се инвестира". А " да не вземе да се минем". И сега забележете, че следва втора серия - "хайде да дадем купища пари за ремонт, защото имаме". Отново питам - къде отидоха сметките за това дали е изгодно да се живее под наем или не е?
И тао накрая да ти кажа, че въпреки голямото самочувствие което имаш по нищо не се различаваш от масата хора у нас. Българинът за да да купи трябва да го оставят да си мисли, че продавачът се минава, за да го накараш да работи трябва да го оставят да гепиш от фирмата по един или друг начин. Сега моето момче ще отидеш на изложението в работно време ще ти продадат неща, които струват 10 лв. за 30лв, като те омаят, че са ти направили отстъпка от 20%.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 09:26:26
avatar
Тао,
би ли споделил как финансира сделката - ползва ли кредит, ако да - от коя банка и при какви условия. Може и на ЛС smiling smiley
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:02:39
Тао, заедно с ремонта, който те чака, цената на квадратен метър ще отскочи стабилно над 1000 евро. При положение , че съвсем скоро имотите в широкия център ще паднат под 500 / това ти го знаеш много по-добре от мен!/ - минавката ти е огромна....
Да не говорим за пропуснатата възможност с тези пари да купиш владайския имот - изпусна цели 23 къщи на 10 минути път от центъра на София, барабар с парцела, въдуха, селяните и кравите им!
Мина се, друже.......
Така е, като се водиш по женски акъл!
Иначе - честита покупка!
За чехъла, извини ме, няма да ти честитя winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-13 10:09 от ivorad.
Re: Купих апартамент-ето цена на реална сделка
13-10-2009 - 10:03:45
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
>Сега моето момче ще отидеш на изложението в
> работно време ще ти продадат неща, които струват
> 10 лв. за 30лв, като те омаят, че са ти направили
> отстъпка от 20%.

По-лошо е: обикновенно се продава нещо струващо 10лв за около 100-120, за да може да се направи една страхотната отстъпка от 20%. На такива изложения съм виждал теракот, който по-магазините струва по 25лв да се продава по 120-150 и нагоре... Китайски моноблокове да минават за Испански и ако нормално струват по 90лв в Практикер на изложението да се продават по 900.

ПП Тао, мини виж какво се предлага на изложението, но мини и по магазините да огледаш. На Видима, мисля че и двата бивши магазина на Пиротска и на Симеон още си бачкат. За плочки можеш да минеш по Сливница - там май има най-много концентрация на магазини. Може би са се нагъчкали над 20. Абе всъщност, недей минава - прати жената да се разхожда, че да няма после скандали в семейството smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley Лек ден.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход