Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво точно правят брокерите на НИ ?

Публикувано от drakkar 
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 01:15:34
Додо,
после го погледнах и видях, че не съм те разбрал!

Но няма да ти се извинявам!
Да има и малко пипер в манджата без да прекаляваме!
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 01:23:12
gorje,

много хубаво си направил, чи си го постнал това. И колкото повече тези неща излизат на бял свят с имена и факти толкова по-добре!
Най-малкото е, че ще бъде полезно за други хора.
И дано, човека се оправи!
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 07:05:54
Най-трудното нещо за един продавач е да си намери клиент. Фактически това е най-важната работа на брокера. Как го прави - не ме интересува. Ако ми намери клиент - нямам нищо против да му платя полагащия му се процент. Естествено, той е посредник, много важна брънка във веригата и заслужава това.

Да намериш клиент - никак не е лесно.

Ако тук има брокери и могат да приемат оферта - моля. Че ще получат своята комисионна - се разбира от само себе си.

И тъй като брокерите правят услуга и на двете страни-купувач и продавач, правилно е да получат по 3% и от двете страни.

P.S. Разбира се, това не означава, че брокерите не могат да се прескочат. Който може ... Брокерът ти предлага една услуга - ако искаш, ще я ползваш, ако не искаш и ако можеш - не я ползваш, това е. Какъв е проблемът изобщо? Това не означава, че те нямат право на съществуване. Професия като всяка друга, предлагаща някаква услуга. Ако искаш- ще се бръснеш сам, ако искаш - ще отидеш на бръснар.
Това не означава, че бръснарят е кретен и идиот.





Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-09-30 18:07 от general.
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 07:26:40
drakkar Написал:
-------------------------------------------------------
> Въпроса ми е каква точно услуга предоставят
> посредниците на НИ, за да вземат 3-6 % от
> стойността на сделката ?

> Според мен са излишна брънка във веригата, която
> не само не помага на страните по сделката да я
> осъществят, ами съветват продавачите да искат
> нереално високи цени, с което реално убиват
> пазара. Та какво точно прави брокера, за да си
> заслужи комисионнтата ? Моля упражняващите тази
> професия да изброят нещата, които правят и ме
> убедят защо непременно трябва сделката да мине
> през АНИ ?
> 1.
> 2.
> 3.
> ...

--------------------------
чудесен въпрос clap:
ако нямаше такива като ТЕБ - "автори/креатори" на подобни въпроси-кой щеше да прави свирки на брокерите срещу 6 % ???

излишна брънка са само за онези-които нямат 6% за да си купях свирката :}

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 08:02:04
Повечето от брокерите с а хора от кол и въже,а какво правят -по горе пишеше-чешат си междукраковите атрибути clap:
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 08:05:50
ОООППС и щях да забравя-преписват частни обяви от интернет и печатните издания и после ги въртят с години -имах такъв случай-3 години след продажбата се обаждаха за огледи. *write*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-30 08:06 от trader.
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 10:05:16
avatar
brotarius Написал:
-------------------------------------------------------

> Ами няма да кажа, какво точно работя, но това
> което работя за мое щастие не го могат много хора
> и реално продавам know-how, а това винаги е
> по-добре платено. Хората, на които им трябва това
> know-how определят заслужавам ли си
> възнаграждението.


Е, дойдохме си на думата!
Хората, на които им трябва услугата ни, определят дали заслужено получаваме парите си. Като при теб. Разликата в случая, е само една- ние казваме какво работим, с което даваме възможност на ВСИЧКИ да си кажат мнението, нищо че не са ни клиенти.
Ти не смееш да кажеш точно с какво се занимаваш, да не би клиенти, ползвали услугите на гилдиятата ти, както и странични кибици, да си кажат мнението.......... smiling smiley
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 10:27:16
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Похвала за всичко, което правиш. Стои винаги обаче
> последният въпрос (който съм сигурен, че е
> причината за всички подобни теми):
>
> Обажда ти се клиент (който си има примерно
> адвокат).
Посрещаш ли го с въпроса "Вие колега ли
> сте?". Искаш ли му след това комисиона (без реално
> да си му вършил услуги)? Отказваш ли да предлагаш
> имотите на клиентите си продавачи, на такива
> купувачи, които не желаят да им вършиш услуги? Ако
> са три пъти "не", определено клиентите ти са
> щаствливци.
>
>
>
>
> Broki Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Мога да пиша и още, но и това стига
>
>
>

Пресен случай приключен миналата седмица: Продавам имот имам си посредник, който ме обслужва, стигаме до сделка с едни хора, които си биркат соло, мойте хора не ангажират финансово потенциалния купувач, съответно с чиста съвест се работи в моя полза при преговори и т.н.
Разбрахме се за условията и подписахме договор, десетина дни преди изповядването се появяват адвокатос - и трагедията започва, хората ми звънят супер наплашени защото имало проблеми много и страшни, чувам се с баш адвокатоса, който ме прави на мармалад ден преди сделката в 19,30 до 21,00ч се обясняваме по телефона аз съответно казвам, че двете технически грешки в тежестите и скицата ще бъдат коригирани до часа на изповядване, започват заплахи, че съм предоставил неверна информация и ще ме гонят по НК /жена ми нямаше възможност да подпише предварителния договор/, искаха да се правят поправки в АКТА за собственост и т.н.
Вдигам се на другия ден и след като оправям техническите грешки за 1 час минавам през трима нотариуси: Моя, този който ми е писал Акта и техния нотариус всички се блещят и казват "не виждаме причина да не изповядаме сделката". Някои цитати от адвокатката: "Нотариусите за това задържат Н Актове три дена за да се разплатите"
eye popping smiley . "Ама какъв е проблема, да ви пуснат парите по сметка какво като не се ипов. на рела. цен." , " Няма проблем ще направим сметка под условие тогава докато се впише акта", "Адвокатите пишат Актовете нотариусите само заверяват", понеже пренсрочихме деня за изповядване: "Ама няма ли първо да ме попитате дали съм свободна, може да имам дела" и седиме пет човека и мигаме на парцали.

Финала, след изповядване на сделката: "Трябва да ми платите половината от хонорара защото ви обслужвах и писах Акта" eye popping smiley
Това след изповядването :}

Съвет от същата адвокатос: "И когато имате сделка използвайте адвокат да ви пише договорите" :}

Аз съм абсолютно способен да реализирам сделките си сам, но използвам посредник на който плащам само аз не и ответната страна. Що ли го правя се чудя, като ви чета писанията, що ли не фърля 200лв. Ако съм по - балък 500 на некой адвокат вместо х 2 на посредник!!!! да ме "обслужи" .

Във всяка професия има кретени, тези кретени се издържат от слабо грамотни, доверчиви балъци. Мойте купувачи си платиха за да бъдат разкатани от този на който плащат, бяха разкатани за да може да бъде оправдан хонорара, за да се види колко много "компетентна" работа бе свършена, освен с пари платиха и с нерви, много нерви, които за мен нямат цена. Сигурно има и много изгорели от подобни на опсания адвокат посредници.
Моля всички адвокати, които не доят и заблуждават клиентите си поради тяхното незнание да ме извинят за тона.
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 11:05:02
avatar
general Написал:
-------------------------------------------------------
> Най-трудното нещо за един продавач е да си намери
> клиент. Фактически това е най-важната работа на
> брокера. Как го прави - не ме интересува. Ако ми
> намери клиент - нямам нищо против да му платя
> полагащия му се процент. Естествено, той е
> посредник, много важна брънка във веригата и
> заслужава това.
>
> Да намериш клиент - никак не е лесно.
>
> Ако тук има брокери и могат да приемат оферта -
> моля. Че ще получат своята комисионна - се
> разбира от само себе си.
>
> И тъй като брокерите правят услуга и на двете
> страни-купувач и продавач, правилно е да получат
> по 3% и от двете страни.

>
> P.S.[bgcolor=orange] Разбира се, това не означава, че брокерите не
> могат да се прескочат.
[/bgcolor] Който може ... [bgcolor=blue]Брокерът ти
> предлага една услуга - ако искаш, ще я ползваш,
> ако не искаш и ако можеш - не я ползваш, това е.
> Какъв е проблемът изобщо? Това не означава, че те
> нямат право на съществуване. Професия като всяка
> друга, предлагаща някаква услуга. Ако искаш- ще се
> бръснеш сам, ако искаш - ще отидеш на бръснар.[/bgcolor]




Бааааааси май..та ....
аз съм потресен ... имало и мислещи 'ора У форума ...
Браво Генерале, Браво, Чест и почитания


clap:

За 1-вото, коет' си написал и аз говоря от 1 година насам ... т.нар
Теория на поделения комисион, според която и двете страни по
сделката понасят еднаква тежест по обслужване на сделката
спрямо Посредника и не се товари необосновано само едната.
Тази теория е прераснала в практика и се е наложила в почти
цяла Западна Европа, без USA - там естествено Господ Бог са
парите, а за да си ги вземат местните REAL ESTATE agencies
си слагат стандартизиран комисион от 5-7% според зависи от щата
и ЛЪЖАТ нагличко Купувача, че не му вземали нищо. Айде американците
са прости, бъркат Ямайка с България (съвсем сериозно - имах такъв случай там)
ама Адрес нещо сбъркаха у БГ-то, щот сега всички от клиенти до брокери и
адвокати ги плюят, че слагат 5% върху цените, вместо да офертират
на реална продажна цена, както ние правим например, а пък на сделката
ти обявяват, че всъщност не били 5% ами 6%, щото им дължиш и 1%
ДДС, ама що ли не ти го казват априори ами апостериори, а ... сещате ли се ...
Така изцакаха една моя позната, продадоха и къщата и в Нови Искър, първо
и казаха 5% ... най-накрая в офиса им в Надежда и казали 6% щото имало
и ДДС, тя казала, че няма да го плати и ТЕ я направили дива и щастлива. В крайна
сметка жената - Тони Шанова се казва им платила и ми се обади и каза следното ...
'... тия са ебати боклуците'. Справка - за същата работа ние щяхме да и вземем 2,5%.

2-ро: Всеки може да прескочи брокер. Въпросът е докъде са простират моралните дименсии на личността и какъв светоглед има клиента относно заплащането
в бизнеса. Ако той никога не е правил бизнес, не е работил с хора и отрасал в
Люлин или Дивотино Пернишко ... то тогава кЪв комисион, кВИ пет лева. Пиеш
една студена вода ако си просТ, ако не пък си ... завеждаш дело по бързото произвоство
на базата на сключен предходен комисионен договор и си прибираш вземането плюс неустойка в двоен размер, поне така е записано в нашите договори. Все пак вече сме в EU, не можеш да мамиш и лъжеш, да не спазваш Формални договори и после да очакваш,
че няма да те осъдят. Сори, тъпаците свършиха ... макар че и това не е абсолютна
истина ... всъщност си ги има още ... прости, неуки, неграмотни и невъзпитани 'консултанти' ... после искат комисион ... кЪв комисион бе ... Вие не правите разлика между УПИ и дворно неурегулирано място, за което има кадастрална карта ... и викате ама то било УПИ, как Ше е УПИ бе джанъм ... то си е ПИ ... еее вика 'специалиста' 'ма то тогава не моЕ се строи У него' ... Как да не може бе, ти Тиквеник чел ли си ЗУТ-а и по специално чл.58-и. Така че на такъв брокер не давам 5 лева комисион ...

3-то Съгласен ... Когато не искаш дадена услуга просто не Я ползваш. Не е морално да се възползваш от нея и после да прецакваш хората ... все пак Животът е Кръговрат ...

*drink1*
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
30-09-2009 - 12:57:52
Преди време някой тук във форума беше дал интересно мнение ,как се прескача брокер.А ПО ТОЧНО НЕЩО ТАКОВа беше-Отстъпваш десет метра назад ,засилваш се и го прескачаш....Бих добавил,че можеш лошо да се приземиш...,както се казва по Г....З :} *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход