Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво точно правят брокерите на НИ ?

Публикувано от drakkar 
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:28:05
avatar
Турбозол,
въпросите ми са конкретно към теб:

* каква отговорност поемаш, за да си заслужиш комисионната ?
* каква гаранция даваш за извършената от теб услуга ?
* с какво образование си ? - инвестирал ли си в "себе си" - тоя въпрос го задавам, за да направя сравнение между брокер и лекар примерно. Лекар се става с 6 години яко учене и непрекъснато усъвършенстване след това. В противен случай си аут от бранша. За отговорността, която поема един хирург изобщо няма да говоря.
* опиши как протича един твой "работен" ден
* смяташ ли че заслужаваш парите, които взимаш от страните по сделката ? - чисто морален въпрос

Поздрави,
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:38:42
Въпроса ми е каква точно услуга предоставят посредниците на НИ, за да вземат 3-6 % от стойността на сделката ?
--------------------
Посредниците помагат на продавачите да си продадат имота на приемлива за тях цена и помагат на купувачите да намерят търсеният от тях имот на приемлива за тях цена.
--------------------
Според мен са излишна брънка във веригата,
----------------------
Ако са излишни, защо ги има в цял свят ?
-------------------------
която не само не помага на страните по сделката да я осъществят, ами съветват продавачите да искат нереално високи цени, с което реално убиват пазара.
-----------------------
Това може да твърди само човек, който няма никаква, ама никаква представа от пазара на НИ !
---------------------
Та какво точно прави брокера, за да си заслужи комисионнтата ?
------------------
Посредничи, прочети първит ред от написаното от мен.
---------------
Моля упражняващите тази професия да изброят нещата, които правят и ме убедят защо непременно трябва сделката да мине през АНИ ?
-------------------------------
Че кой е седнал да те убеждава точно теб, имаш избор - не ни ползвай.
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:42:25
Бльоки, тук съм smiling smiley
Както винаги, Дичу е най-добре запознат с пазара на НИ в БГ
Да уточним - 90% от БГ бльокита са излишни във веригата smiling smiley
Бау smiling smiley
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:44:36

Сега, като се замисля, АНИ-та в този им (действащият) начин на работа не само не са необходими, а и са в ущърб на всички потенциални сделки. Така е, това е истината, която осъзнавам все повече и повече. Този контрол, дет си мислят че имат и се опитват да налагат трябва да им се намали, отнеме дори.

Например, аз преди време направих запитване за една къща и то точно в този сайт беше. Ами вече 3ти месец си чакам отговора хаха. Вярвам че запитванията към даден имот тук от администрацията насочват/препращат директно в агенцията предлагаща го. Щом топката е при тях и не са ми подали... значи не могат да играят – това е! Сега имам още две запитвания за други къщи и дори не вярвам че някой ще ми отговори. Ами какво значи това? Значи, че тука поне 1/3 от обявите са бошлаф – или просто позьорщина, или тъпа реклама, или пък жалки опити за наклон на пазара на някъде – или просто необяснима незаинтересованост. Вярвам че ако имах телефона директно на продавача много отдавна щяхме да свършим работата. АНИ-тата явно само спъват нормалното движение на пазара – факт е. - Излишна бюрокрация, туткане и явно много лични интереси и подмолни игрички.

Знам само че ако продавачите знаеха как им ебавате офертите, някои и бой щеше да яде...

Ако някои от порталите направи раздел граждански/частни обяви, съм убеден че в много кратки срокове калабалъка там ще стане по-голям и ще наблюдаваме освен реални оферти, то и реални цени...
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:47:53
Шльоки, аз участвам в този пазар от много години, а ти ? За 19 години по един дяволък на година да съм научил, пак знам повече от теб. Поплювко. Измислихте си поредната темичка да си плюете на воля, вместо да си потърсите работа някъде ?!
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:50:15
Svetlio , в този портал има такъв раздел, ама ти и това не знаеш. Като частно лице можеш да си рекламираш на воля където си поискаш, никой не те кара да имаш общо с АНИ, що се пънеш ?!
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:52:07
avatar
Дичо,
ако обичаш отговори на въпросите, които съм отправил към Турбозол. Така ще ме убедиш да ползвам АНИ / или ще ме откажеш. От теб зависи...
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 15:52:10
Svetlio Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако някои от порталите направи раздел
> граждански/частни обяви, съм убеден че в много
> кратки срокове калабалъка там ще стане по-голям и
> ще наблюдаваме освен реални оферти, то и реални
> цени...

Уви, веднага ще се набутат бльокита като частни лица и ще наспамят всичко. Селският тарикатлък е неизкореним smiling smiley

Има обаче друг начин - който дори е в полза на брокерите

Ако искаш да продаваш НИ - трябва да го регистрираш в единен държавен регистър. Обявяваш му там цената, описваш квадратура, местоположение и т.н. При желание посочваш и 1 (!!!) посредник, който да те представлява пред клиентите (купувачите). Който иска (дори и държавата) има право да купи имота на посочената в регистъра цена.
Така и АНИ-тата са спокойни, че други ани-та няма да им гепят сделките, а и държавата ще си прибере данък върху цялата сделка.

Толкоз smiling smiley

Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 16:00:07
Нещо е замаскиран тоя раздел smiling smiley Като отида на продажби и си направя параметрите на търсенето всичко което проверя ме пращя към разните му агенции... Аз искам да има "търси само в частни оферти" или нещо от сорта.
Иначе, по-принцип не говоря че конкретно само тука са измислените обяви. Измислени са във всичките портали. Са да видим мирела кога ще ми прати отговор примерно, че нали уж са голяма агенция smoking smiley

А за тоя регистер не съм и чувал - действа ли?? Дай линк някакъв да не се потя да го търся.
Re: Какво точно правят брокерите на НИ ?
29-09-2009 - 16:23:16
drakkar, ще ти отговоря, ама не с идеята да ми ставаш клиент, а за да се опитам да направя така, че да смекчиш малко тона, когато разсъждаваш за работата на АНИ-тата и брокерите.
--------------------------
каква отговорност поемаш, за да си заслужиш комисионната ?
--------------------
А ти чия точно отговорност искаш да поема и защо ? Аз не съм страна по договора, в който правата и задълженията на двете страни са упоменати и всеки си носи отговорността. Моята отговорност е ясно разписана в посредническия договор, тя в никакъв случай не може да се смесва с отговорностите по ПД.
------------------------------
* каква гаранция даваш за извършената от теб услуга ?
---------------------------
Гаранцията за моята работа е факта, че моят клиент при подписването на предварителния договор ще ми плати комисион, а той е подписал този договор, защото е преценил, че правата са му защитени.
------------------------
* с какво образование си ? - инвестирал ли си в "себе си" - тоя въпрос го задавам, за да направя сравнение между брокер и лекар примерно. Лекар се става с 6 години яко учене и непрекъснато усъвършенстване след това. В противен случай си аут от бранша. За отговорността, която поема един хирург изобщо няма да говоря.
----------------------
За да бъдеш посредник не са необходими години учене , или определени знания в определена област, необходимо е :
- да умееш да общуваш
- да имаш елементарни познания по материята НИ
- да имаш елементарни познания в правото
- да се радваш на добро възпитание
Едно уточнение - брокерите не подготвят договори, не ги пишат, всяка АНИ си има шеф и юрист, които поемат работата, след като се стигне до подписване на ПД.
---------------------
* опиши как протича един твой "работен" ден
---------
Най - различно - ровене в сайтове и вестници, телефонни разговори, обикаляне по огледи.
------------------
* смяташ ли че заслужаваш парите, които взимаш от страните по сделката ? - чисто морален въпрос
---------------
На този въпрос ще ти отговоря ако ми кажеш Бербатов заслужава ли по 100 000 паунда седмично. Така зададен, въпросът ти е некоректен.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход