Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
27-10-2010 - 03:27:21
Камелия,

Не е това причината пазара на имоти да се срине в САЩ - цените бяха и са още много завишени от разни оценители и разбирачи, затова има намалени цени на имоти в момента, които са и реалните такива за САЩ. Как ще си обясниш цена на кьща днес 280 000 долара а след 2 месеца цената на сьщата кьща е 230 000 долара? нещо, което си струва парите няма да му падне цената с 50 000 долара за 2-3 месеца.

Другото, което е че хората льжеха за доходите си и банките вьобще не ги проверяваха само и само да ги прецакат с кредит.

Трето - цените продьлжават да падат в САЩ - факт е още, че ФЕД няма интерес те да паднат, защото ще загуби адски много пари ( дал е гаранции ФЕД за тия ипотеки).
Както и нашето правителство няма интерес цените да падат, защото всичките са в един кюп - банки, инвеститори, посредници ( всички брокита и навьрзаните с тях протежета, оценители, медии и сякви умове каквито се сетиш. И тези са всички срещу един - познай кой е - ти и аз . да те прецакат

ай сьс здраве
bah
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
27-10-2010 - 08:26:42
avatar
Quote
dokolenko
Както и нашето правителство няма интерес цените да падат, защото всичките са в един кюп - банки, инвеститори, посредници ( всички брокита и навьрзаните с тях протежета, оценители, медии и сякви умове каквито се сетиш. И тези са всички срещу един - познай кой е - ти и аз . да те прецакат.

Без да съм брокер, заявявам, че за брокитата грешиш - тях не ги интересуват ценовите нива, а броя на сделките им.
Те дори имат интерес цените да паднат рязко и пазара да тръгне както преди (с много сделки).
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 10:53:11
нормалната логика те кара да мислиш така, но брокерите имат косвено влияние вьрху цените- замисли се.как- ами като посредници манипулират цените, не обясняват на продавача реалната цена, която може да вземе. казват си- тоя ше вземе кредит - боли ме оная работа, дай да приключа сделката и т.н
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 11:54:57
avatar
Quote
dokolenko
нормалната логика те кара да мислиш така, но брокерите имат косвено влияние вьрху цените- замисли се.как- ами като посредници манипулират цените, не обясняват на продавача реалната цена, която може да вземе. казват си- тоя ше вземе кредит - боли ме оная работа, дай да приключа сделката и т.н

Доколенков, явно мисленето не ти е най- силната страна, то и затова ти е такъв ника.........:]
Ти, като работиш нещо, какво ще предпочетеш- да ти се плати изработеното, или да се провали на финала и останеш на сухо?
А помисли, пък пак пиши..
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 11:57:29
dokolenko, откъде знаеш това - "не обясняват на продавача реалната цена," ? Аз като брокер ще ти кажа, че това е поредната простотия, написана тук.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 12:22:24
dicho, ти тьп ли си или какво?! как ще продаваш апартамент само защото собственика иска 100 000 евро и няма кой да му каже, че тая кочина не струва толкова и че цената е висока,а? Или на теб не ти пука май.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 12:24:09
По повод "реалната цена" като ученик в самото начало на демокрацията продавах 2-3 лета на "кооперативен" пазар. Та там съм видял, че нещо струва толкова, колкото:

1. Определи най-големият тарикат на пазара, т.е този който е с най-много сергии и продава най-професионално. Продавачите не се интересувахме, че си купил кило домат на 10 ст. от бабичките в съседното село. Дори ги чакаш да изнемощеят до обед на слънцето и пазарлъка става малко след обяд, тъй като сутринта те продават на 40 ст., а ти искаш да изкяриш колкото може повече. Като застъпиш сергията виждаш, че пазарът е определил, че 1 кило домат струва 1 лв днес. Ако някой смъкне под 90 ст, другите го бият буквално. smiling smiley

2. Майсторски договори купувача. Пример: кило домат сутринта струва 1 лв, но преди да си тръгнеш и на 50 ст. продаваш каквото е останало преди брак, защото така и така ще го хвърлиш. Не го обявяваш на 50 ст., но тарикатите от квартала знаеха какъв е пазарлъкат вечер и тогава идваха да оберат каквото могат, затова даваш им 2 кг на цената на 1 кг и всички щастливи от сделката smiling smiley

3. Идва още по-голям тарикат на пазара с 10 ТИР-а турски домат, пуска го на 50 ст. с 4-5 момчета в черно да обикалят из пазара за респект и другите искат-не искат смъкват...

Та, така - всички прилики и разлики с други пазари са напълно реални smiling smiley
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 12:32:40
имаш право, когато става вьпрос за пазар на ...домати.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 12:41:01
Тъп си ти доколенко, точно като ника си, аз съм брокер, който знае какво да каже на продавача и на купувача. Намери си работа, направи нещо за себе си най - сетне, стига писа простотии тук. Щото представа нямаш.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
04-01-2011 - 13:05:50
Quote
bah
Quote
dokolenko
Както и нашето правителство няма интерес цените да падат, защото всичките са в един кюп - банки, инвеститори, посредници ( всички брокита и навьрзаните с тях протежета, оценители, медии и сякви умове каквито се сетиш. И тези са всички срещу един - познай кой е - ти и аз . да те прецакат.

Без да съм брокер, заявявам, че за брокитата грешиш - тях не ги интересуват ценовите нива, а броя на сделките им.
Те дори имат интерес цените да паднат рязко и пазара да тръгне както преди (с много сделки).

ако беше така, нямаше да ръчкат с остена клиентите - купувайте, защото утре цената ще е по-висока и няма да можете. Нямаше и да ги убеждават - купи сега на зелено за Х а след 2 години като стане готово ще го продадеш за 2Х.
Това си е класическа пирамида, в която последните са най-големите балъци.
Всякакви обяснения, как брокерите не са ъпери по подразбиране са пълни ПРОСТОТИИ!!!
Просто няма как да убедиш клиент да купи днес ако му кажеш, че имота утре ще е по-евтин от днес!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход