Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?

Публикувано от dmb 
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
07-09-2009 - 17:48:01
Аха.
Както споменах, съм средностатистически гражданин.
Ако спестявам от данъци и осигуровки няма как да успея да се сдобия с имот.

А защо питаш? Ти така ли спестяваш?

пп. Между другото, баба ми и дядо ми също имаха имот.
Моите родители също имат.
Не съм реститут, обикновен собственик.
Та така. Аз, понеже не разбирам от борси, не ламтя да удвоя паричното изражение на имота си сега, веднага, карам на дребно.

Все пак, трябва да има къде да живеят под наем провинциалистите, идващи да учат и работят в София.
Докато София е столица все ще има хляб за имотНите.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
07-09-2009 - 18:43:22
avatar
Това долу не е вярно. Теорема 18 за НИ: Ако средностатистически българин инвестира определена сума X в имоти, то той ще възстанови инвестицията за два пъти по Коефициента на Тъпота повече време от средностатистически германец. Относно Коефициента на Тъпота - справка една друга тема.

Та ако беше такъв, нямаше да имаш никакъв повод за гордост и да споделяш това във форума. Т.е. ти не си "средностатистически българин" а си "голям късметлия" smiling smiley

optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък инвестирам в имоти.
> Нямам проблем с цените им, тъй като не съм купил
> имот с цел да го препродавам, а да го давам под
> наем.
> Имотът и мястото са такива, че ми се е получило.
> Изпаднал ми е някой лев, не съм достатъчно
> образован, интелигентен и вещ, за да направя от 5
> лева - 50 лева, та затова си кютам със собственост
> и рента.
> С малки суми, но често.
>
> Та такива ми ти работи, аз съм представителна
> извадка на средностатистическия българин.

>


Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
07-09-2009 - 19:15:44
Додо,
Момиче ли си или момче? За да знам дали да се обръщам към теб с "Глупи" или "Руса красавице"?

Средно статистическият германец блъска като изоглавен цял живот за да си купи едно жилище и през ум не му минава за повече. Както е почти в целия свят. В България може да си купиш жилище и за даване под наем, по прости причини: имаш имот, който си продал, работил си в чужбина, имаш печеливш бизнес и др. Освен това, порди по-ниските заплати в България може да се печели и от наем на 1-2 апортамента, на запад това не става, не се изплащат разправиите, за да изкараш от две гарсониери в среден немски град една минимална работна заплата и то преди облагането. След години, когато заплатите станат но 3-4 хил лв., а наемите по 1000-1200 и ти натресят всякакви такси, и тук няма да се котира да даваш под наем 1-2-3 апартамента, освен ако не си пенсионер и имаш време.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
07-09-2009 - 20:00:34
avatar
Това първото изречение на пленума на БКП ли го казаха, защото освен за пропаганда срещу загнилия капитализъм, за друго не става. Май живееш във времето преди падането на стената. С Камелия може да си организирате вечеринки, ще имате много общи теми за разговор.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
08-09-2009 - 10:25:30
От цялата информация, която се разпространява изглежда, че очакванията са тази зима имотите да стигнат моментно дъно (нивото от 2005 - 06) и след това да започнат бавно да изправят пак нагоре.

Така излиза.

Съгласен съм, че цената на строителството е прекалено висока за качеството, но съм съгласен също, че в София винаги ще се намери кой да купува.

Все пак, не разбрах 64к за 75 кв.м. (РЗП 66) в Левски (ул. Витиня, не Левски Г) добра цена ли е или не?

Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
08-09-2009 - 10:56:59
Пусни скица да го видим.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
08-09-2009 - 11:25:55
Нямам скица, харесах го на място.

Представлява:

Хол - 16 кв.м светло с рулетка
Стая - 13 кв.м. светло
Стая - 9 кв.м. светло
Тъмен бокс - 6 кв.м. светло
Баня - 4 кв.м светло
Коридор - 5 кв.м светло
Тераса - 3 кв.м светло

Няма мъзе, нито гараж.

Разположението е просто - влизаш в коридор и от там се влиза във всяка една стая.

Това което ме притеснява е, че сега довършват за Акт 15, не се знае кога ще се пребори за РП, с тия трафопостове и други "детайли"...

Освен това, смотолеви нещо за прехвърляне на земята от собствениците на парцела след завършване на сградата, което не схванах защо се прави.
1.9
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
08-09-2009 - 11:33:56
Я изчакай да видиш дали и кога ще получи Акт 16, а и колко апартамента в блока ще бъдат заселени. Няма нужда да се коментират неуредени отношения със собствениците на терена. Може и други такива да има. Къде бързаш? Има толкова оферти за София, че дори половината да станат на сделки пак ще има достатъчно.
Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
08-09-2009 - 11:54:56
Кофти е, че съм дал 300 евро капаро, но по-добре 300 отколкото 60 000.

Re: Възможна ли е цена 300-400 лв. на квадрат?
08-09-2009 - 12:33:14
Ако приемеш съвет от брокер с 19 г. опит - не купувай , преди "разрешение за ползване", често даже след издаването на акт 15 следват неприятности, главно с Енергийните дружества, нямат електромери, не заплащат навреме трафопоста, не пускат тока. Вярно, че след "разрешение за ползване" цената ще е по - висока, но тогава имаш сигурност. А въпроса със земята най - често се решава така - в едномесечен срок след издаване на "разрешение за ползване" на всеки собственик на имот в сградата се прехвърля полагащите му се ид. части от земята.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход