Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани

Публикувано от камелия 
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 00:35:16
avatar
Колега Михов, нали знаеш-за борда или добро , или нищо!Не знаем къде са отишли парите от намалелите депозити в банките.
Срещу вляко депозирано левче банките създават до 9 пъти повече пари чрез отпускене на кредити, и до 19 пъти повече ако е във валута според МЗР в България.
Проверих, всъшност сумата на намалелите депозити е 363 милиона лева или левова равностойност на валута(не знаем точно).
Остави М0,М1, М2, М3 и М4(за УК).Мене са ме учили на ОИТ в ТВУ-то.Та щом са намалели депозитите трябва да се възстанови баланса-Да се привлекат нови депозити чрез повишени лихви по депозитите(май не става, че от бая време са високи, ама пак намаляват депозитите), или да намалят отпуснатите кредити-чрез неотпускане на нови такива и чрез изплащане на отпуснатите вече-банките стимулират кредитополучателите да правят това пак чрез повишаващи се лихви по кредитите-това което става в момента и ще продължава да става, докато се възстанови баланса депозити -кредити да не е повече от 1:9 съответно 1:19 за валута.Ако е по-малко съотношението-Ок, банката е благонадеждна.
Ако е повече виждаш какво става-лихви в пъти по-високи от тези в европейските държави и разлика между левови и еврови лихви(странно, нали?).И така , докато един ден от Balance Sheet-a на някоя банка се види, че on the left side there is nothing right, and on the right side there is nothing left. winking smiley Пу-пу-пу, дано да не става!
Така, че докато не почнат да се повишават депозитите в банките нови кредити не очаквай, с всичките му последствия.Ама това не е лошо, взети са вече повече,отколкото е трябвало и са похарчени глупаво.Пак е време за възстановяване на равновесието.
Пък и нали вече идва на власт МВФ в България, а в последния си доклад от март месец казват така:
1.България трябва да преориентира икономиката си от банкови услуги и строителство към експортно ориентирано производство.
2.Курса на лева към еврото е надценен между 15 и 20 %..
От 1 и 2 следва началото на поста ми.
Требва да разбирате как функционират банките, че да нямате угризения като ги обирате след време казваше другарката по ОИТ в ТВУ-то преди за ни забие некой тупаник с много майчински чувства.Ех, какви времена бяха!
Аиде,лека и успешна седмица на всички!
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 10:17:20
Аз пак не разбирам, какво толкова ви интересуват банките. Камелия казва, че е сметнала приблизителното съществуване на 43 000 ипотеки за последните n-на брой години. Значи, ако се възстанови отпускането на кредити от миналата година, ще имаме 50 000 нови ипотеки за следващите 5 години? Урааааа ами че това са има няма 10 000 продажби за страната на година, цели 833 на месец. Страхотно, че това за София, която държи около 15% от продажбите е 55 продадени имота. Урааааа. хайде да сметнем, че косвено инвестиционните кредити ще донесат още толкова. 110 Имота на месец в София урааааааа. Месечно с по 110 имота ще НАБЪБНАТ ПРОДАЖБИТЕ.
Значи в момента при почти замряло кредитиране в София се продават по 1200 имота. Пускат кредитите и почват да се продават по 1310 имота супер страхотно, невероятно, скок във продажбите. ЪП ЪП ЪП ихаааааа ЪП де ЪП. Кой не скача е червен.
Мдааа, а миналата и по-миналата година в София на месец се реализираха по 3-5хиляди имота. Брей че то и 2005-та една слабичка година пак са се продавали по 3 000 имота месечно.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-07-13 10:21 от kopan.
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 10:52:05
avatar
kopan Написал:
-------------------------------------------------------
....

+100

Направо ги закопа, kopan :] :] :]
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 17:36:00
:] :]

Не знам, какво може да покаже такова едно изследване.
Преструктурираните кредити (не само ипотечните) са бомба със закъснител. За да се стигне в момента до това, означава, че кредитополучателите, още в началото не са си направили добре сметката. Приходите са намалели и те отиват към преструктуриране. Следствие, първите месеци, им е леко с месечните вноски. Те, обаче, продължават да поддържат същите разходи. А приходите продължават да намаляват...
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 18:03:44
avatar
kopan объркал си сметките!

Като прочетеш това:

Жан-Клод Трише припомни на банките да не забравят своето основно задължение да предоставят кредити. by пунди

ще осъзнаеш, че в следващите 5 години ще има не 50000 а 5 милиона нови ипотечни кредити и така сделките в София на месец ще се увеличат с 5500!
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 18:21:24
kopan Написал:
> Значи в момента при почти замряло кредитиране в София се продават по 1200 имота. Пускат кредитите
> и почват да се продават по 1310 имота супер страхотно, невероятно, скок във продажбите. ЪП ЪП ЪП ихаааааа ...

... и като вземем пред вид резултатите от анкетата http://forum.imoti.net/read.php?6,208559,page=1 :

"Колко жилища притежавате?"
- едно: 15.52 %, две: 32.76 %, три: 12.07 %, четири: 8.62 %, повече от четири: 12.07 %
- живея под наем: 18.97 %

се позамисляме малко eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 22:33:07

Анкета: Колко са потенциалните купувачи на жилищни имоти (в imoti.net)
Изпратено от: barbaron (IP съхранено)
Дата: May 30, 2009 12:12PM

Собственици на жилището си [www.lesiteimmo.com] :
Германия: 45 %, България: 91 %, Англия: 70 %, Франция: 56 %, Италия: 68 %, Испания: 82 %
В анкетата става дума за броя на имоти общо за семейството.
Това е един много важен фактор за цените на жилищните имоти.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

В останалите държави не са по-малко жилищата, просто са по-малко собствениците.

Т.е. ако тук трябва да се получи подобна картина собствеността ще преминава от ръцете на дребни собственици в ръцете на едри собственици.
Движение на пазара на имоти. *xxx*






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-13 22:34 от optimistko.
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 22:44:47
avatar
optimistko Написал:
-------------------------------------------------------
> > Анкета: Колко са потенциалните купувачи на
> жилищни имоти (в imoti.net)
> Изпратено от: barbaron (IP съхранено)
> Дата: May 30, 2009 12:12PM
>
> Собственици на жилището си :
> Германия: 45 %, България: 91 %, Англия: 70 %,
> Франция: 56 %, Италия: 68 %, Испания: 82 %
> В анкетата става дума за броя на имоти общо за
> семейството.
> Това е един много важен фактор за цените на
> жилищните имоти.
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> -------------
>
> В останалите държави не са по-малко жилищата,
> просто са по-малко собствениците.
>
> Т.е. ако тук трябва да се получи подобна картина
> собствеността ще преминава от ръцете на дребни
> собственици в ръцете на едри собственици.
> Движение на пазара на имоти.
>
>


Това крепи цените и аз това им казвам на хората от много години във форума, но истината никога не се харесва, защото е нелицеприятна... Аз не държа цените да са такива каквито са в момента - има на къде да падат още, но то пък нали сме си нация на крайностите - едните искат да станат милионери за ден, а другите искат да купят жилище в центъра за 10000 евро... Нито едните ще ги огрее, нито другите smiling smiley И когато и продавачите и купувачите разберат, че трябва да стигне до нещо разумно ще започнат да се случват нещата.*tired*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 23:31:01
Преди година само за имоти се говорише.Сега кво стаа бееееее.Нещо работата понамирисва.Я кото дойдох от село и продадох офцете и купих на 1200 евра сега не можем да продадем.Искам си офцете бееееее.Да ви пикам на имотхите бееее.Искам си офцетееее беееееее.Поне ще джуркам мляко с мента беееееее.Банката ми зе 1000 офффци беее.Да ви еба имотите бееее.Тука има много насрани беееее.За насраните ще ви кажем как да се гръмнете беееее.Те първа ще се кефим на цените на имотите беееее.Ще завъждам фците бееееее.Като дойде ЧСИ викате бееее.Ако го нема само бе ,а не бееееееееееее.Прочетете си мненията в последните 10 дни бееее.Аз ги прочетох б.....

Да ме бантете беееее.Койта е писал последния месец да си прочете постовете и да си помисли.Даже и да пресмисли кво иска от живота.Форума не е като от преди година.Върнете се назад и помислене.

Истинското огледало на нашия живот ,е нашия начин на мислене .Бееее.

Винаги съм строил на почти една и съща цена странното е че се продаваше на доста различни.

От утре ще се наслаждавам на глупости от едно от 140те нови IP приятно бееееееееее и нови цени на имоти.Бееееееееееее.
Re: На днешна дата, при 42 909 ипотеки, само 1% необслужвани
13-07-2009 - 23:40:18
kalashnikof Написал:
-------------------------------------------------------
> Преди година само за имоти се говорише.Сега кво
> стаа бееееее.Нещо работата понамирисва.Я кото
> дойдох от село и продадох офцете и купих на 1200
> евра сега не можем да продадем.Искам си офцете
> бееееее.Да ви пикам на имотхите бееее.Искам си
> офцетееее беееееее.Поне ще джуркам мляко с мента
> беееееее.Банката ми зе 1000 офффци беее.Да ви еба
> имотите бееее.Тука има много насрани беееее.За
> насраните ще ви кажем как да се гръмнете беееее.Те
> първа ще се кефим на цените на имотите беееее.Ще
> завъждам фците бееееее.Като дойде ЧСИ викате
> бееее.Ако го нема само бе ,а не
> бееееееееееее.Прочетете си мненията в последните
> 10 дни бееее.Аз ги прочетох б.....
>
> Да ме бантете беееее.Койта е писал последния месец
> да си прочете постовете и да си помисли.Даже и да
> пресмисли кво иска от живота.Форума не е като от
> преди година.Върнете се назад и помислене.
>
> Истинското огледало на нашия живот ,е нашия начин
> на мислене .Бееее.
>
> Винаги съм строил на почти една и съща цена
> странното е че се продаваше на доста различни.
>
> От утре ще се наслаждавам на глупости от едно от
> 140те нови IP приятно бееееееееее и нови цени на
> имоти.Бееееееееееее.


Абе и аз си мислех, че народът бил стадо.....

Ама чак и да блее...

Дали не прекалих *beer*...или пък ги смесих *drink1* *drink2* *drink1* *xxx* *xxx* *xxx* *drink1* *drink2* *beer* *xxx* *xxx* *xxx*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход