Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
18-06-2009 - 20:09:50
xaro Написал:
-------------------------------------------------------
> igra4 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > харо смени си ника ,ХАХО
> >
>
> Ти пък си ве ПИСАЧ ли си Играч ли си не те знам
> Нещо не ти изнася от написаното ли Аз ХАХО мога да
> стана а ти нормолен НИКОГА! Продаваш скъпо явно но
> никои не ти се връзва-за съжаление си ПС отнасяи
> се с повече уважение към куповачите-защото гладен
> ще си останеш с това мислене Ако си нямаш работа
> прасни си една чекия и се успокои


С Играч не се заигравай да не ти бие дузпата.

А това ,че си поредния брокер мислещ си че като оспами полвината форуми ще промени нещо е ясно.Да ви имам и креативното мислине.
Дай ми кво търсиш във Варна на лични и ще се обадя на две три места, да те видя що за купувач си.Естествено комисионната ще платиш на мен. winking smiley
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
18-06-2009 - 20:23:35
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> xaro Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > igra4 Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > харо смени си ника ,ХАХО
> > >
> >
> > Ти пък си ве ПИСАЧ ли си Играч ли си не те
> знам
> > Нещо не ти изнася от написаното ли Аз ХАХО
> мога да
> > стана а ти нормолен НИКОГА! Продаваш скъпо
> явно но
> > никои не ти се връзва-за съжаление си ПС
> отнасяи
> > се с повече уважение към куповачите-защото
> гладен
> > ще си останеш с това мислене Ако си нямаш
> работа
> > прасни си една чекия и се успокои
>
>
> С Играч не се заигравай да не ти бие дузпата.
>
> А това ,че си поредния брокер мислещ си че като
> оспами полвината форуми ще промени нещо е ясно.Да
> ви имам и креативното мислине.
> Дай ми кво търсиш във Варна на лични и ще се обадя
> на две три места, да те видя що за купувач
> си.Естествено комисионната ще платиш на мен.

Що даваш определения като не си чел внимателно То си пише каде и кво търся и на каква цена Ако имаш нещо реало на тези цени пиши ми твоето не се губи стига да ми се върже на мен Варна завършено живяно поддържано в добро състояние дневна и спалня г-ра може и панел ул Пирин Руско у-ще Електрон под 35евро
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 08:54:53
xaro Написал:
> Що даваш определения като не си чел внимателно То
> си пише каде и кво търся и на каква цена Ако имаш
> нещо реало на тези цени пиши ми твоето не се губи
> стига да ми се върже на мен Варна завършено живяно
> поддържано в добро състояние дневна и спалня г-ра
> може и панел ул Пирин Руско у-ще Електрон под
> 35евро
>

Чета форума от може би година и не съм писал досега. За съжаление във всички форуми, които следя (съм следил) забелязвам че винаги се установява статуквото на 20на примерно човека, които са го обърнали на чат канал и трудно можеш да намериш по-интересните мнения... нормално... Факта че все пак има такива ме кара да го чета.
По темата, нищо против хората от форума, но просто ли личи че повечето от тях никога не са били на пазара...
Та може би ще е интересно да споделя няколко реални впечатления за София от преди месец до три седмици (към момента не мога да коментирам ако има промени).
2стаен ново строителство в дървеница - обявена цена 67кЕ, след като го свалиха на 64кЕ се продаде (предполагам с пазарлък някакъв).
Сутдентски - 2ва броя, двустайни - офертна цена 67кЕ - стояха с месеци, в момента в които ги свалиха на 64 (без комисионната предполагам 62) се продадаха и 2та за 2 седмици.
Слатина - ЕПК 3 стайно, но с външни стени, последно на 76кЕ го мъчихме и се отказахме, уж имаше и други клиенти, но там беше точката на пресичане.
Друго ново в студенстки - зад фантастико последно имаше 1 с А16 2стаен със скосявания - беше на 74кЕ. Недовършените мисля бяха на около 800. Зад Баба-Яга - много свободни апартаманети а А16 на Строителство К - по 1000е/м2. Зад Манджа-стрийт мисля има по 750 но на далеч от завършване (може и да се лъжа). Тези последните са офертни цени .
На Крит голяма сграда до УНСС беше на 550е/м2, ама едвам я започваха, като гледам строежа им в Малдост срещу Хепито как върви, там сложете поне още 3 години.
Борово - много добра на външен вид и локация с А16 - 1250 е/м2.
Интересни оферти имаше в Цариградски - по 68кЕ - 3стаен 75м2 чисти- завършване края на годината, обаче като се има предвид че формата на комплекса е като 'Е" познайте къде бяха точно... sad smiley
Мога още много да напиша, изводите и коментарите за вас. Моите впечатления са, че доброто място, изложение, етаж, качество, и особено комбинацията между тях струва не малко дори и сега.
Основното намаление на цените е при незавършеното строителство.
За старото нямам думи - много го харесвам, но от 20-30 огледа които съм напрвил, имаше 3 апратамента, които си струваха, масата са непродаваеми дупки. (1ия беше скъп, другия съжалявам че го пропуснах, само че на жената и идваше високо 13тия етаж, за третия писах по горе) Между другото ми беше интересно да разбера, че е възможно една стая да има 3 външни стени smiling smiley Това тотално шокира детските ми представи по тригонометрия smiling smiley
Особено в последните месеци бях с нагласата, че цените и продавачите ще са по 'меки' но не мога да твърдя че беше така. Процентно добрите (етаж, изложение, локация) оферти са пренебрежително малка част от пазара и като такива си имат своята цена. Които му предстои покупка, сега или в бъдеще и иска да си свери часовника, да ходи на вън сега времето е хубаво, от форума и нета реалността е изкривена sad smiley
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 09:32:57
Да не ме набедите за брокер (по тази тема мога много да пиша, но мисля тук е писано достатъчни и няма да я засягам) или заинтересован... smiling smiley
Моля ако няма има други впечатления от конкретни нива и конкретни оферти, моля нека сподели? Струваше толкова, продаде се за толкова...

Примерно като закачка, аз твърдя че (поне до скоро) в Младост, Мусагеница, Слатина нямаше читаво ЕПК за 1000е/м2 в което да влезеш и да живееш. 2 стайните ЕПКта с кухнята 'успоредна' на хола и 1 спалня са около 64м2, е твърдя че такива добри след ремонт за по 64кЕ поне до скоро просто нямаше... Дори не лукс, а просто да стават за живеене.
По същи начин твърдя че в читав квартал 3 стайна тухла с А16 за 70-75кЕ също няма... (без 1ви, последни етажи и 100% северни изложения например).
Ще се радвам ако бъда оборен с конкретни примери,
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 09:41:13
sashe Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Мога още много да напиша, изводите и коментарите
> за вас. Моите впечатления са, че доброто място,
> изложение, етаж, качество, и особено комбинацията
> между тях струва не малко дори и сега.
> Основното намаление на цените е при незавършеното
> строителство.

> Особено в последните месеци бях с нагласата, че
> цените и продавачите ще са по 'меки' но не мога да
> твърдя че беше така. Процентно добрите (етаж,
> изложение, локация) оферти са пренебрежително
> малка част от пазара и като такива си имат своята
> цена. Които му предстои покупка, сега или в бъдеще
> и иска да си свери часовника, да ходи на вън сега
> времето е хубаво, от форума и нета реалността е
> изкривена
И аз това им разправям на тия които пишат тук и чета само думи нито една конкретика Не познавам добре София но това което си написал напълно се покрива с реалност във Варна-няма съчетание с хубаво и ефтино Все пак жилище не се купува всеки ден не желая да си давам парите за кво да е!
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 09:43:45
Quote

sashe Написал:
-------------------------------------------------------

> Особено в последните месеци бях с нагласата, че
> цените и продавачите ще са по 'меки' но не мога да
> твърдя че беше така. Процентно добрите (етаж,
> изложение, локация) оферти са пренебрежително
> малка част от пазара и като такива си имат своята
> цена. Които му предстои покупка, сега или в бъдеще
> и иска да си свери часовника, да ходи на вън сега
> времето е хубаво, от форума и нета реалността е
> изкривена
.......................................................
не отнемай на глупака и последното,което има - правото да мечтае , че и на неговата улица ще светне !
-----------
има няколко дебили , които като нищо ще открият философския камък , трябват им още няколко публикации и са готови

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Tod
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 21:01:16
Цитат: "не отнемай на глупака и последното,което има - правото да мечтае , че и на неговата улица ще светне !"

Това с пълна сила се отнася за всички глупци които си мислят че техния имот е златен и струва майка им и баща им и на всичкото отгоре е единствен на пазара.

Пазар голям - избор огромен - но добра новина - става все по-голям, по-огромен и по евтин.


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 21:04:11
avatar
Абе Тод, що не си вдигнеш задника и да отидеш да се разходиш до службата по вписвания в София.
Та да млъкнеш малко.
За теб ако няма сделка пазара не ти е виновен.
Не е и задължително да притежаваш.
Търси на друго място виновния.
Tod
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 21:08:27
Абе собственика - ти какво копи / пейст на едно и също във всяко мнение ли?
Толкова ли се изчерпа?
Боли ли те.

Пак казвам - продали са само тези които са свалили на продаваеми цени.

И това е за този момент защото утре и на толкова няма да могата да продадат.
Т.е. успели са да слезат на продаваема цена и са усъществили продажба.

Всички други се влачат със стадото и си дремят с имотчетата.
Ако и ти си от тях - по добре иди си поплачи може и да ти мине, но с отричане на очевадното не би постигнал нищо освен съжаление от околните и шизофреничност която може да се задълбочи.


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!
19-06-2009 - 21:34:45

Пазар си има и си е имало, но цените на сделките не са офертните. Истинските цени се определят от този, който наистина е решил да продава, т.е излязъл е на пазара, а не този , който хвърля срекмето в мътната вода, като оня бракониер от Евлоги Георгиев, който искаше 350 000 евро за апартамент с изглед към открития отходен канал на София. За тези пари се купува обширен апартамент в Мюнхен!
Мои познати преди 6-7 месеца отказаха да продадат наследствен апартамент на 2000/ евро кв. м в т.н. топ район,(много наследници, много индианец, много вожд, много мозък) сега го мъчат на 1100 от доста време и пак не става.. Т.е в този район спада е около 45 %, защото 2000-те хиляди си ги даваха. Това е реалната ситуация.
Та цените на Женски пазар ги определя лелката на сергията с марулите, защото не мисли да си ги връща в къщи. Точно това е направил цитирания горе собственик , който е продал в Младост, защото е решил да замине за Щатите без гарсониерата.
Едно бабе, моя далечна роднина, живее в Килиите над Княжево. Когато цените там удариха 30 долара/ кв м. тя възкликна: "Божкее , теа луди ли са, за тоя пущиняк толкова пари"
По-късно, като удариха 60-80 евро/кв.м само простенваше : "боже, боже"
Като я питах защо не продаде къщата, тя казваше че не може да живее в града защото не може да се качва на трамвайте. А всеки ден слиза и се качва 150 м денивелация ((вертикално) до бакалията на "Цар Борис" и обратно. Т.е така както го виждам положението от сянката на бирхалето, все още няма реален пазар, защото хората с намерение да продават(лелките с марулите) на пазара са единици.
Реалният пазар ще се получи когато излязат изкуствено задържанитежилища от спекулантите - строители и "инвеститори" - ипотекари. Но това ще стане само когато усетят нежния допир на банкерските кожени мартенички (израза е на Пунди) на една педя под кръста....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход