Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите падат с по над 8 880 евро на месец! Ударихме 65% надолу! Рекорден спад!

Публикувано от Tod 
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 10:33:56
Другарю, естествено, че всеки си има свои критерии, няма абсолютни неща. Лично за мен сънито е кочина, която изобщо не се вписва в представите ми за почивка. Виж ако бях някой пубер може и да ми хареса. За едно си прав - ако се ходи на почивка по възможност да се избягват българи за обкръжение. Тъжно, но факт sad smiley .
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 10:40:02
Другарю, защо така игнорирате моето предложение... Това е невероятен шанс за Вас. Всички тия, дето Ви се смеят, ще останат с пръст в устата winking smiley Та, повтарям предложението си: сканирайте нотариалния акт от последната си продажба (заличете личните данни все пак), качете файла в нета и дайте линк към него тук. winking smiley
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 11:00:02
avatar
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
Лесно е да кажеш, че 200
> евро са малко за панел, ама кой му ститска да даде
> 25 000 лева (!!!) за двустаен курник. Представете
> си че някой ви предложи, такъв договор, но без
> право да продавате имота. Ще се навиете ли ... ще
> се навиете друг път!


Зависи какви са ти представите за курник. Дали например 65кв.м реална площ, с две големи стаи, кухня и две големи тераси, с градинки около блока, без да си плюете в чиниите със съседа, до училище, детско заведение, транспорт и магазини или ново с реална плащ 45 кв. с едно помещение за всичко и едно стайче за спалня. Без всичко останало, което съм изброила по- горе..........
Що се отнася до продаването- уж говорите за кешовици, които искат да купят на сметка, защото имат нужда, а пак за препродаване мислиш. smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 11:27:30
До Камелия

''Що се отнася до продаването- уж говорите за кешовици, които искат да купят на сметка, защото имат нужда, а пак за препродаване мислиш.''



Ами днеска нуждата ми е да живея в курника ама след 5 години може да са ми нужни бързо пари в брой!!! И какво правим с този курник???

С покупката влизаш в някаква ситуация ама как ще излезеш??? Тъй наречената 'екзит стратеджи'

Айде стига с тия малоумни предложения за панелки. Отделно че нямаш собственост в/у земята. Купувайки го след 80-100 години сградата я няма и.... парцела отново е на общината. Значи просто си предплащаш наема ако е с кеш или направо си го плащаш ако си с ипотека. А, за децата един гол х-й.

Спасението на панелите е само ако банките предлагат ипотека. тогава и аз бих си купил. Без банките няма пазар, а като няма аз на кого да го продам евентуално?....ми що да го купувам изобщо?? само за едното живеене ли? По-добре да си стоя под наем и да не участвам в такова фин. самоубийство.
А за соб. в/у земята тепърва ще се говори.

Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 12:00:55
avatar
krasimirrrr Написал:
-------------------------------------------------------

> Ами днеска нуждата ми е да живея в курника ама
> след 5 години може да са ми нужни бързо пари в
> брой!!! И какво правим с този курник???

Каквото правиш и с другия- когато няма пазар- няма. Я се опитай сега да продадеш каквото и да било бързо.


> Айде стига с тия малоумни предложения за панелки.
> Отделно че нямаш собственост в/у земята. Купувайки
> го след 80-100 години сградата я няма и....
> парцела отново е на общината. Значи просто си
> предплащаш наема ако е с кеш или направо си го
> плащаш ако си с ипотека. А, за децата един гол
> х-й.

Остава ти правото на строеж, което се погасява след 5г. Така че, можеш да го прехвърлиш на някого, да се построи нова сграда. Всичко опира до съгласието на собствениците - така както и ако притежаваш ид.ч. от земята.
Едва ли си се сблъсквал със ситуация, при която едно имотче от 200-500 кв.м. има 5-6 собственика- роднини при това, непостигнали съгласие да го дадат на фирма, за да построи блок. Представи си как ще се стиковат един блок горди собственици на идеални части, ако знаят че могат да си правят сечено до безкрай.

> Спасението на панелите е само ако банките
> предлагат ипотека. тогава и аз бих си купил. Без
> банките няма пазар, а като няма аз на кого да го
> продам евентуално?....ми що да го купувам изобщо??
> само за едното живеене ли? По-добре да си стоя под
> наем и да не участвам в такова фин. самоубийство.
> А за соб. в/у земята тепърва ще се говори.

За всеки вид строителство всичко опира до банките. Ако те не кредитират, пазар просто няма. Това ,че тук- там ще се появи някой с пари в брой, не оправя нещата. Сегашното положение е нагледен пример. А дали цял живот да живееш под наем, или да си купиш жилище "само за едното живеене", всеки сам решава. Щом над 90% от хората предпочитат второто........едва ли твоето мнение е меродавно. Което в никакъв случай не ми дава основание да го определя като малоумно.smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 12:16:06
камелия Написал:
> А дали цял живот да живееш под наем, или да си купиш жилище "само за едното живеене", всеки сам решава.

Общоизвестна истина е, че най-добрата инвестиция е в собствено жилище, купено за цена на м2 развна на едномесечната заплата на домакинството.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 12:16:15
До Камелия

'Щом над 90% от хората предпочитат второто........едва ли твоето мнение е меродавно.'

Съмнявам се 90% да искат да си купят панел. За тухла може и да са 99% и аз съм един от тях.

'Каквото правиш и с другия- когато няма пазар- няма. Я се опитай сега да продадеш каквото и да било бързо.'

От края на май до сега изтървах три тухли ,тук софия .Явно си има пазар на тухлите



Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 12:19:10
Камелия написа:
> За всеки вид строителство всичко опира до банките.
> Ако те не кредитират, пазар просто няма.

Хахаха от 1990 до 2005-та нямаше пазар, защото нямаше кредитиране хахаххахахаха. :] :] :] :] :]
Поради липсата на кредитиране през януари - март 2005-та са били продадени 6000 имота в София, срещу 3600 за същия период 2009-та ....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-09 12:26 от kopan.
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 12:38:32
Камелия, освен за живеене недв. имот е и за инвестиция.

Е , кой с 100 к ще ги даде, знаейки че шанса му да се оттърве от инвестицията си и да кешира обратно е почти нулев???
Re: Имотите падат с по над 8500 евро на месец! Ударихме 60% надолу!
09-06-2009 - 12:56:53
камелия Написал:

> Я се опитай сега да продадеш каквото и да
> било бързо.

Ти какво предлагаш...

Търся запазен Мултиван Т5 автоматик климатроник на не повече от 150 000 км. и на не повече от 5 години. сервизна книжка - задължително. Ако е добро състояние - 20 000 евро веднага давам. ВЕДНАГА!!!

По-бързо от това здраве му кажи.
Иначе трябва да се ходи до Германия, да се правят едни безсънни шофирания из Европа...

Дай колата!!! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход