Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 18:44:23
avatar
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Гледай довечера BTV в 19,30-"BTV Репортерите"

Да позная ли? Ще излязат от някоя АНИ или от браншова организация на строителите и ще почнат да обясняват, че сме стигнали дъното, работят на загуба и от тука нататък няма накъде да падат цените на НИ. Ще кажат че банките пак почват да дават заеми и наемите пак ще се покачат...

Ама това го слушаме/четем от половин година. И напук на това цените си падат. И не мога да разбера как така в цял свят цените падаха в продължение на 1-2 години, а тук ни обясняват, че за няколко месеца всичко ще ни се размине и после пак нагоре. Не разбраха ли, че не сме по-специални и няма имотно перпетуум мобиле. Икономиката ни отива от зле към по-зле (безработица, спад на БВП, спад на приходите в бюджета и т.н. и т.н.) и при това положение имотите просто няма как да цъфтят и да вържат!


Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 19:26:42
Колега. Що “разказа филма” предварително! Сега нема да ми е интересно..
Таман се бех настроил да гледам Бтв



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-03 19:27 от popa.
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 19:34:41
Ееееее най сетне им го казаха и по битивито.
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 19:51:50
Поне по морето кашата е пълна - местните предприемачи така се издъниха че ум дати зайде. Един купи гора за вилно селище-само я загради :} , пак същия купи др земя и построи строителна борса бес клиенти :} , пак същия започна комплекс с уж 4 сгради - направи първата почти бес продажби :} , друг купи земя за вилно селище за мильон лева - дори не е заградено местото :} др предприемач построи 2 сгради и стоят на гр строеж като талъсъмски няма продажби :} .Кога ще се оправят според вас - май няма да има екскурзии до Тайланд :] - ще връщат джиповете на лизинг , пък каките кво ще едът. :cry:
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 19:55:24
Гледам го в момента и ми прави впечатление, че липсва КАКВАТО И ДА Е икономическа аргументация, независимо кой какво твърди. И някои страхотни глупости, като понижение от 300% !? Егати - това ще рече, че или този е идиот, или ги раздават с пачки апартаментите... Понеже второто не ми се вярва, остава да е първото. Но тогава пък идва въпросът ... "защо идиоти се изказват по телевизията?"

До тук все едно чета поръчкова статийка в ежедневник... Същите заклинания и същата лексика, пълна с паразитни думички. При съдебните изпълнители трябвало да се плаща кеш... Брокерите си мислят, че щом не ползваш заем, значи плащаш кеш... Те различават два вида плащания - банков кредит и кеш. Не искам да знам какво им е в главите на тези хора. Горките... То бива да не знаеш едно-друго, ама нищо да не знеш не бива.

А! То май тва беше... Едни хора казаха, че 20-30% и толкова ще е падането...

Ами това е. Да затваряме пазара. Който има пари да търчи да купува, щото те 20-30% вече ги подминаха и скоро ще започне поскъпването.

Има ли в София 2200Е наистина? В смисъл сделка, а не мераци...
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 19:57:02
granit Написал:
> Ееееее най сетне им го казаха и по битивито.

Кажи бе, Гранит, какво казаха, че съм седнал далече от екрана и нищо не се чува smiling smiley
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 20:01:22
Казаха, че не е лесно да си на тяхно място... Хем да лъжат, хем за без пари. Не са свикнали така.
Всъщност не е важно какво казаха, а каво показаха. Едни ужаси... едни замазки и едни скелети...
Начи накратко - купувачи няма, цените няма да падат, но все пак ще падат. На някои НИ ще падат много - до цели 30%, а на други по-малко - до около 20%. А в София има сделка на 2200 на нещо, ама не казват на какво. Преидентството галиба...
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 20:08:44
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> granit Написал:
> > Ееееее най сетне им го казаха и по битивито.
>
> Кажи бе, Гранит, какво казаха, че съм седнал
> далече от екрана и нищо не се чува


след малко ще го пусна като препратка и ще можеш да го гледаш
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 20:15:40




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-07 09:19 от Julius.
Re: Преглед на печата 2
03-05-2009 - 20:22:01
avatar
В общи линии (без да се правя на голям пророк) стана това което очаквах. В началото всички признаха, че в последните години сектора се е развивал страшно бързо. Споменати бяха главните двигатели на растежа - англичани и банковото проникване. Накрая някои не дадоха категорична прогноза, но все пак казаха, че цените пак ще тръгнат нагоре (това всеки може да го каже), други направо казаха че сме на дъното и от тука насетне само ще се покачват. Имаше особено един умник, дето направо каза, че цените ще спрат да падат през юни и ще почват да се покачват през септември! Как го сметна...
Най-разумно се изказа един финансов експерт (може и друга професия да е имал, не съм сигурен). Каза, че най-важен е въпроса кой ще направи българите по-богати. И с не много розовите переспективи за бъдещото правителство очакванията му бяха за година-две ходене по мъките, преди да започне възстановяване на пазара.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход