Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 12:21:11
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> "....мангал-бакалавър с пиетет към класическата
> музика..."
>
> Фло,
>
> Рискуваш да ти свири "на ухо" Чардаш....и ще ти
> излезе по-скъпо.

На мен ми трябва да мъкне керемиди,но изискванията на обществото са високи,както внушава уважаемия г-н Тепавичаров!
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 12:41:18
Фло, smiling smiley
Защо високи?
Да се спазват елементарни човешки правила и норми на поведение, писани или неписани.
Това е едно от нещата...
Поне, аз така разбирам г-н Тепавичаров...
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 12:48:25


Фло, не отъждествявай непременно арматуристите и бетонджиите с простаци. Твърде възможно е техните "господари" да са простаците в схемата.
Основната вреда от простащината е, че тя е на всички нива. Чакаракатеките са пълни с вишисти. Вип биг и прочие брадъри се гледат от професори с 40 годишен стаж. А аз заключих Нова ТВ, за да не би случайно детето ми да вземе да се загледа...

Простакът е такъв по своя воля и по свой избор. И тъй като той няма аргументи в защита на този свой избор, то не му остава нищо друго, освен да се хили с ехидна, почти истерична усмивка, всеки път, щом чуе истината за себе си.
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 12:56:58
koganev Написал:
> Простакът е такъв по своя воля и по свой избор. И тъй като той няма аргументи в защита на този свой
> избор, то не му остава нищо друго, освен да се хили с ехидна, почти истерична усмивка, всеки път,
> щом чуе истината за себе си.

Не съм сигурен, че Простакът съзнава, че е ПРОСТАК ! Както и Глъпакът - че е ГЛУПАК sad smiley
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 13:20:16
Ако приемете,че биологичното разнообразие представлява ценност,то не би имало причина и културното разнообразие да не се приема по същия начин.Не си спомням някъде да съм употребил в тоя форум думата простак или глупак!
koganev ,нещо не си ме разбрал!Може да не са ми любими някои прояви на масовата култура,но това не означава,че ги мразя и отхвърлям ожесточено-напротив понасям ги без притеснения и с разбиране за необходимоста им и това беше смисъла на думите ми-да не си слагаме конски капаци! *drunk*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-06 13:54 от фло.
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 14:40:21
Muza, бъди реалист! Желанията са си желания...... за мечтите да не говорим....
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 15:40:43

Не бе , Фло, не си ме разбрал, не съм казал общите работници да си тананикат ''Травиата" докато ми редят керемидите (въпреки че в Италия и това става.) Скромното ми желание е само да има някакво ограничение на простотията по ТВ каналите поне до 22 :00 часа, защото едно дете на 7 години не приема татуировките по задника на Азис или изявленията на хасковския мангал Милко Калайджиев че близнаци се правели на "задна прашка" по начина по който ги приема Фло .. Може и да говоря глупости...все пак форум е, позволено е.
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 16:19:51
фло, не разбирам защо като не искам да гледам простащини, това трябва да е "капаци на очите". Когато простащината е над 80% в най-гледаното време, а в останалите 20% пропагандата има значителен превес, аз трябва да избирам - или да ме наричат (простаците) кон с капаци, или да гледам простащини. Що за "нормално" е това?
Културното разнообразие е полезно, но при нас отдавна няма културно разнообразие. Простащината е доминантна във всяка сфера. Стигнахме дотам, че Шампионската лига по футбол е най-непросташкото предаване в родния ефир. Със съжаление установявам, че жена ми е фен на снукъра, а напоследък гледа имачовете на Ман Юн с интерес. Мръсници!!! Да превърнат моята лейди в спортен запалянко... И затова тя сега реве в самолета и всеки път, когато се връща в България, ми заявява, че това е за последен път.

Това, което ти наричаш културно разнообразие, е диктатура на Простащината. В тази ситуация аз не само ще заклеймявам простащината, не само ще забранявам!!!!!!! на децата си да гледат което и да е от просташките тв шоута, но и съвсем сериозно си мисля за културна емиграция. Ще отида в някое НАИСТИНА разнообразно общество, където няма да ми се налага да се срамувам едва ли не, че харесвам Булгаков.
Ти чел(а) ли си нещо на Булгаков?

Глупаците не знаят, че са глупаци, защото те са такива по волята на съдбата. Могат да се смекчат вредите, които нанасят на околните и на себе си, ако бъдат добре възпитани още от малки, но никога няма да станат безвредни съвсем. А простакът се създава, той не е роден простак. Простакът не е глупак и вредите, които нанася на околните, са умишлени. Не са плод на погрешна преценка, а са съвсем обмислени деяния. Тоест глупакът не осъзнава, че чрез действията си нанася вреди, докато простакът планира чрез действията си да нанесе вреди. И докато глупакът може да бъде оправдан, защото не знае, то простакът ТРЯБВА да бъде порицан, защото знае какво върши. Простакът изпреварва отдясно на магистралата с 200 км/ч., убива цяло семейство и после се измъква невредим в тази просташка държава. А глупаците си натискаме парцалите.
Това е разликата.
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 18:24:04
Приятелю, виж дали на дистанционното му работят копчетата за смяна на каналите!
Не вярвам някой да те задължава насила какво да гледаш!
Re: Преглед на печата 2
06-05-2009 - 20:25:26
avatar
Забелязвам, че няма тема, в която в един момент не се говори по нея, а за ценности, култура, емиграция, простащина, ТВ и т.н. Само по себе си това носи достатъчно информация за обществото ни и е признак, че е достигната една кофти граница winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход