Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 14:53:49
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Рецесията може да е спасението за България.
> Трябва да се направят само две неща, но да се
> направят както хората.
> Първо - икономическа свобода!!! Има си институти,
> които измерват този показател и България е ...
> някъде около 65 място. Трябва да се преместим с 50
> места нагоре, като премахнем около 200 лиценза и
> още толкова разрешителни режима.
> Второ - тотална реорганизация на пазара на труда.
> В момента действа Кодекс на труда, който е написан
> от психопати. Да се изгори ритуално и да се напише
> нов, който да е в интерес на БИЗНЕСА, а не на
> работника... Нямаме нужда от законови актове,
> които имат задачата да провеждат мирна Велика
> Октомврийска Социалистическа Революция.
>
> Само тези две неща ще издърпат България като
> ластик напред. Световният бизнес търси място за
> спасение.
>
> Рецесята отнема всяка възможност на бъдещото
> правителство да се прави на ударено. Ако имаме
> късмет и метеорит заличи от главите на хората
> цялата кейнсианска идиотия, то шансовете ни никак
> не са лоши. Данъците са ниски, казармата отпадна,
> държавата ще не ще трябва да харчи малко, а
> валутният борд държи клишетата на парите под ключ.
> И на този фон на където и да се обърнеш, все има
> нещо за правене. Просто България е тотално
> недовършена...
> Няколко месеца тежки изпитания - това е цената. Но
> алтернативата е дълга агония... и после още
> по-тежки изпитания.
>
> Лечението на рецесията е лечебен глад!!! Ние
> страдаме от заболане, причинено от преяждане за
> дълги периоди от време и с непосилни за
> храносмилателната ни система продукти. По-добре
> две седмици глад, отколкото да се тъпчем с
> болкоуспокояващи (скъпи) и да постигнем единствено
> ... херургическа намеса за отсраняване на
> неизлечими органи...


За лицензите и разрешителните режими, си прав.
Но за лечебният глад- спомни си приказката за оня, дето тъкмо научил магарето си да не яде и то хвърлило топа.
Ако главният виновник за пропадането на дейността ти е КТ, който не разрешава работниците да ти станат крепостни, то разбирам защо си отчаян. Но, разбирам и защо не се опитваш да излезеш навън да станеш работодател............

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 14:54:15
Не падай духом... Това, че не се вижда краят, не означава, че сме в безкрая. Аз не знам рецепта, нито пък предлагам пенкилер - просто имам идея, която може да се осъществи под натиска на рецесията.
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 14:59:46
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Не падай духом... Това, че не се вижда краят, не
> означава, че сме в безкрая. Аз не знам рецепта,
> нито пък предлагам пенкилер - просто имам идея,
> която може да се осъществи под натиска на
> рецесията.


Аз не мисля, че някой от нас е паднал духом, освен турбопундиками, просто нямам очаквания за подобрение....
Ако се замислиш сега бг-ейците чакаме ЕС да ни оправи и затова вярваме на ЕС повече отколкото на нашите правителства :] :] :]
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 15:09:28
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
....
> Ако главният виновник за пропадането на дейността
> ти е КТ, който не разрешава работниците да ти
> станат крепостни, то разбирам защо си отчаян. Но,
> разбирам и защо не се опитваш да излезеш навън да
> станеш работодател............


Дейността ми не е пропаднала нито с един процент. Моите служители и работници са си по работните места - не съм съкратил нито един човек, въпреки огрмния натиск върху мен за съкращаване на разходи. Заплатите им са с 10-12% по-високи от миналогодишните по това време. Единствено моята заплата не е по-висока. Абсолютно всички закони и наредби ги спазвам и проверките от инспекцията по труда минават и си заминават с няколко предписания и толкоз. Предписанята също ги спазвам и в срок.
Не разбирам защо непременно трябва да търсиш обидата. Ако съм искал работниците ми да са крепостни - като две и две е... Не виждаш ли колко хора са като роби на работните си места? Нали е много хубав КТ? Защо е така? Защото КТ ПЪДИ НОРМАЛНИТЕ БИЗНЕСМЕНИ, както ще изпъди и мен. А като няма нормални бизнесмени, ще има крепостни ... милиони крепостни.
Нямам никави притеснения да изляза навън в законова държава като предприемач. Просто не мога да бъда на две места едновременно. Ако имате късмет и ме изгоните, ще си бачкам някъде из северна Европа, пък да видим какъв зар ще ми дойде...

Ками, кажи нещо за злобата и омразата... Там ти е силата. Не се напъвай да коментираш бизнеса, че ти от незаконни сделки се издържаш - не ти отива просто да се изказваш за бизнес.
kid
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 15:24:51
браво koganev,

радвам се за теб.
Но разбери, че и нас все нещо ни гони, но нищо не можем да направим, затова се примиряваме. Не се сърди на нормите за качество и сигурността на труд, това отличава качествените работодатели от некачествените и е знак за престиж.
Щом ти върви бизнеса от какво се оплакваш? Да спазваш кодекса си е част от работата.
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 16:42:20
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------

> Дейността ми не е пропаднала нито с един процент.
> Моите служители и работници са си по работните
> места - не съм съкратил нито един човек, въпреки
> огрмния натиск върху мен за съкращаване на
> разходи. Заплатите им са с 10-12% по-високи от
> миналогодишните по това време. Единствено моята
> заплата не е по-висока. Абсолютно всички закони и
> наредби ги спазвам и проверките от инспекцията по
> труда минават и си заминават с няколко предписания
> и толкоз. Предписанята също ги спазвам и в срок.
> Не разбирам защо непременно трябва да търсиш
> обидата. Ако съм искал работниците ми да са
> крепостни - като две и две е... Не виждаш ли
> колко хора са като роби на работните си места?
> Нали е много хубав КТ? Защо е така? Защото КТ ПЪДИ
> НОРМАЛНИТЕ БИЗНЕСМЕНИ, както ще изпъди и мен. А
> като няма нормални бизнесмени, ще има крепостни
> ... милиони крепостни.
> Нямам никави притеснения да изляза навън в
> законова държава като предприемач. Просто не мога
> да бъда на две места едновременно. Ако имате
> късмет и ме изгоните, ще си бачкам някъде из
> северна Европа, пък да видим какъв зар ще ми
> дойде...
>
> Ками, кажи нещо за злобата и омразата... Там ти е
> силата. Не се напъвай да коментираш бизнеса, че ти
> от незаконни сделки се издържаш - не ти отива
> просто да се изказваш за бизнес.
>


Нямам какво да кажа за злобата и омразата, но за болезнената докачливост от какво ли не- мога. Няма смисъл, обаче. Личи и се набива в очи отдалече. Както и досадната елементарност- да обвиниш някого във всички грехове, само защото има друго мнение.
Виж си поста само- "Дейността ми не е пропаднала нито с един процент".
КТ хем пъди нормалните бизнесмени,/ а ти твърдиш, че си от тях/, хем дава възможност работниците да са крепостни. Е, извинявай, сигурно искаш да го промениш така, че задължително да стават съдружници на работодателя. Разбира се, при това положение не е необходимо да има никакви прагове при осигуровките- съдружниците не разчитат на пенсия от заплата. Най- добре е въобще да се махнат осигуровките- като иска "съдружникът", да се осигурява за своя сметка. И да се работи без договори- така няма да се губи време при изгонването на наетия. И ще се пести от изплащане на възнаграждението по познатия начин- един месец пробно, а ден преди навършването на месеца- шут. Не знам колко би те устроило това, щом имаш някой отгоре, който те натиска за свиване на разходите...............но не ме и интересува.
Можеш да отидеш в Северна Европа, но първо се запознай с нормативната уредба, че ще останеш неприятно изненадан. И не си търси виновни- всеки отговаря лично за действията си и за бездействията си. smiling smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 17:20:19
Лишенията на българите
11 юни 2009 / News.dir.bg
38% от българите се страхуват, че може да загубят работата си в бъдеще (за период до шест месеца), показват резултатите от експресно проучване на НЦИОМ, проведено между 8 и 11 юни, предаде “Фокус”.
Загубата на трудово възнаграждение и страховете от кризата свиват бюджета на домакинствата само до разходите, нужни за оцеляване.
52% от хората вече са се отказали от лятната си почивка (сред най-бедните този дял е 75%). Младите респонденти и столичани най-малко са склонни да се лишат от пътувания и курорти.
40% от градските жители са отложили ремонта и новите мебели за жилищата си. Най-често това са хора със средни доходи, на възраст между 40 и 49 години.
30% от респондентите признават, че от началото на годината досега не могат да си позволят обичайните преди това покупки на вещи за лична употреба.
През последните шест месеца 30% от хората, които имат кредити, признават, че не могат да обслужват вноските си по тях. Нещо повече – 1% от участвалите в изследването са загубили жилището си, най-вероятно като следствие от невъзможността да обслужват кредитните си задължения. 7,4% от интервюираните се страхуват, че може да останат без покрив над главата си вследствие на кризата.
Повечето компании вече са използвали възможността да изпращат служителите си в неплатен отпуск и за намалено работно време и затова в края на този месец предстоят масови съкращания на служители от частния сектор, каза междувременно пред „Фокус” председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев.


[dnes.dir.bg]
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 17:20:56
koganev Написал:
Защото КТ ПЪДИ
> НОРМАЛНИТЕ БИЗНЕСМЕНИ, както ще изпъди и мен. А
> като няма нормални бизнесмени, ще има крепостни
> ... милиони крепостни.


Здравей koganev ,
мъчи ме едно нездраво любопитство - какво точно от КТ не ти харесва и "пъди нормалните бизнесмени ". Щото този кодекс българските бизнесмени за последните 15-20 години го съкратиха на 1/3 от това което беше.
Можеш да бъдеш напълно конкретен - кой норми /членове/ ти пречат да се разгърнеш по отношение на наемния труд.Може да се получи интересна дискусия .
А за правата на пролетариата и задълженията на работодателите в развитите кап.държави не коментирай .Ще останеш неприятно ,ама много неприятно изненадан ако трябва да работиш по германския , френския , английския или американския закони за наемния труд . winking smiley
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 18:00:48
Да не забравяме темата за какво е...

Бордът ще оцелее само със заем

Quote

Моментът, в който някоя от фиксираните (към еврото) балтийски валути се срине, инвеститорите ще престанат да виждат разлика. От тази гледна точка една сделка с МВФ ще се превърне в необходимост", смята Симеон Дянков, главен икономист в Световната банка
Re: Преглед на печата 2
11-06-2009 - 19:07:57
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход