Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 13:50:38
avatar
koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Съпричастност към работодателя...
>
> Мисля, че тази глупост изчерпа силите ми докрай.
> Благодаря за вниманието на всички, но мен повече
> не ме бройте като сериозен участник в този форум

Разбираемо,но не бива така. Сега ще наскачат КаКами и иванов и злъчно ще ти пожелаят туй-онуй на изпроводяк. Не че съм съпричастен winking smiley , но форумът няма да стане по-интересен и полезен, ако го няма например спорът ви/думата може и да не е точна/ с ivo_1.

А и не си те представям като "несериозен участник във форума", какъвто съм например аз smiling smiley

Упс, извинявам се на камелия.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-12 13:52 от чи-чов-ци.
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 14:05:32
Коганев,
Чети бе момче, чети! Ама не форумите и агитационните материали на СДС/ДСБ.
Всички познаваме икономиста от БСП Иван Ангелов. А помним ли, че той 2-3 г. преди 1989 г. пишеше статии в Поглед/който не беше нелегален вестник, следователно статиите бяха с подкрепата на ЦК/, че икономическият модел трябва да се смени и това, което предлагаше беше японски тип капитализъм. И всички отворковци, десни и тъмносини сега пишман капиталисти ревнаха, че социализма е неподедим и даже недоносчето Костов прописа в защита на соц.ценностие в Раб.дело. Да си се запитвал от къде се пръкнаха ВТО/Външно-търговски организации/, за пример се даваше Япония.
Производството на мляко и яйца беше изградено на американски модел - пример -"Селското стопонство във САЩ" - изд. 1962 или 1963 г. Отиди в библиотеката, вземи стари вестници и чети. Кой каза на трибуната на конференция на БКП в НДК: "Комунизмът е едно недоносче и трябва да го сменим? Не е Костов, споко, той го защитаваше.

А конкретно за Япония.
Защо Тошо беше най-големият враг на Горбачов? Защото казваше, че България иска да стане Япония на Балканите и се чудеше как да се измъкне от СССР.
Tod
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 14:05:50
Какво означава позитивна новина.

Познавам хора които искат да купят, но не са прости и изчакват - за тях нормализирането на цените - не е лоша новина, а в реда на нещата.

Негативни новини са за тези които се поддадоха на три годишните мантри за постоянен "позитивен" ръст на цените и се набутаха в абсурдните нива.

Негативно може да стане ако се стигне до това до което е стигнала Латвия:
[paper.standartnews.com]

А това не е ли в резултат от няколкогодишното повтаряне на "позитивни новини".



clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 14:17:34
avatar
чи-чов-ци Написал:
-------------------------------------------------------

> Разбираемо,но не бива така. Сега ще наскачат
> КаКами и иванов и злъчно ще ти пожелаят туй-онуй
> на изпроводяк. Не че съм съпричастен , но
> форумът няма да стане по-интересен и полезен, ако
> го няма например спорът ви/думата може и да не е
> точна/ с ivo_1.
>
> А и не си те представям като "несериозен участник
> във форума", какъвто съм например аз
>
> Упс, извинявам се на камелия.

За какво да наскачам? Затова, че не търпи някой да не е на неговото мнение? Или че щом не може да даде смислен отговор, заема позата на отегчения от простотията на плебеите нобил?

koganev Написал:
-------------------------------------------------------
> Съпричастност към работодателя...
>
> Мисля, че тази глупост изчерпа силите ми докрай.
> Благодаря за вниманието на всички, но мен повече
> не ме бройте като сериозен участник в този форум

Tod
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 14:44:42
Ето ви позитивна новина: [imoti.investor.bg]

Да си купиш къща с кредитна карта

...къща с три спални и две бани във Форт Уошингтън, Мериленд - зелено предградие на американската столица, която през януари 2007 е продадена за 350 хил. долара, днес се предлага срещу 74 900 долара...

Това не са ли добри новини?
Особено за този който си го купи. Освен ако до година не е паднала цената на 30 000 долара :]


clap: Който не е продал - все още не е закъснял. Който продаде СЕГА - догодина ще си купи ДВА! *ok*

*book* Ето ви всеприетите ценообразуващи формули:

1. Средна заплата - квадратен метър.
Ако средната заплата за региона е 250 евро, то един апартамент с реални 100кв трябва да е 25 000 евро.

2. 8-10 годишен наем.
Ако средният наем на 100кв е 250 евро, то за 9 години ще генерира 27 000 евро. Махаме ремонти и паузи между наематели - слиза под 25 000.

Това са формули за нормални апартаменти с инфраструктура, отстояния, разположение, напълно завършени и за реални квадратури.
Важи за времена без пренасищане на пазара, без кризи и дефлации - при пренасищане, кризи и дефлации цените са много по-надолу от тези!
Всичко останало е лудост и следствие от лудостта!
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 15:55:06
Орешарски очаква да влезнем в ЕRМ II през 2010 г.


[money.ibox.bg]

В нормалните страни май се носеше отговорност за подвеждащи изказвания на хора от ранга на тоз мунчо. clap:
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 17:10:00
От Русия с кеш.Руските купувачи остават единствената надежда за пазара на ваканционни имоти

[www.capital.bg]
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 17:37:47
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Казах му го, но ползата е никаква. Такава е
> нагласата на 99% от работодателите тук. И много им
> е криво, че КТ пречи да уволняват както те си
> искат. И през ум не им минава, че те са тези,
> които поставят условията, създават начина на
> работа, изискванията за качество и всичко, което
> се сетиш. И че, ако те са некадърни да поставят
> железни правила и да следят за спазването им,
> вместо да гледат само отчетите в Ексел, все
> наемните ще са им виновни.
> Защо през деня по форумите гъмжи от народ? Защото
> не са им уплътнили работното време, или просто
> няма санкция за несвършена в срок работа. Няма
> санкция не защото КТ не разрешава............

Ками, smiling smiley
Откъде почна и как стигна до наемите.... :] :]
Примерът който даваш, в случая донякъде потвърждава твърдението на Коганев, че при покриване на някакъв минумум, оттам нататък материално мотивиране не играе - резултатът е един и същ. Разбира се, това се отнася само до определена група от хора, затова и казвам донякъде.
Въпросният собственик, може би ти е пропуснал да ти каже, че има почивка, също, че има и процент към оборота. И точно тук - материалната мотивация - % от оборота, много, много не играе роля, поне в последните години.
Колкото до носенето/хамалуването, питай го - колко хамалува и самия той. Ами и по татово време продавачките са си носили стоката от камиона до склада на магазина.
Казваш, няма санкция за несвършена работа при железни правила - охххх -само това мога да кажа, че е дълга тема.
За освобождаването на работника - ами ако той е добър работник и не е за изпускане, защо трябва да го освобождава?!?
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 19:56:18
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> Ками,
> Откъде почна и как стигна до наемите....
> Примерът който даваш, в случая донякъде
> потвърждава твърдението на Коганев, че при
> покриване на някакъв минумум, оттам нататък
> материално мотивиране не играе - резултатът е един
> и същ. Разбира се, това се отнася само до
> определена група от хора, затова и казвам
> донякъде.
> Въпросният собственик, може би ти е пропуснал да
> ти каже, че има почивка, също, че има и процент
> към оборота. И точно тук - материалната мотивация
> - % от оборота, много, много не играе роля, поне в
> последните години.
> Колкото до носенето/хамалуването, питай го - колко
> хамалува и самия той. Ами и по татово време
> продавачките са си носили стоката от камиона до
> склада на магазина.
> Казваш, няма санкция за несвършена работа при
> железни правила - охххх -само това мога да кажа,
> че е дълга тема.
> За освобождаването на работника - ами ако той е
> добър работник и не е за изпускане, защо трябва да
> го освобождава?!?

За да довърша- % от оборота покрива разликата между 350 и 500лв. И почивка има- в рамките на седмицата- 2 дни, но не знаеш предварително кои ще са, при това- никога не са на куп. За това, че се работи в почивни дни и празници- не получаваш нищо отгоре. Затова, че работиш по 10 часа- също. Това, заедно с несвойствените задачи- да влачиш тежестите и да сглобяваш мебелите, дали е нормално там, където Коганев смята че ще се развива добре? Дали там някой ще му позволи да действа така?
Защо да питам работодателя дали хамалува и по колко часа работи? Той си го решава, защото накрая печалбата при него отива. И е в пъти повече от заплатата на наетия, което е и правилно. Не е правилно другото- да нарушават КТ непрекъснато и да ощетяват наетите.
В края на краищата- не всички могат да бъдат работодатели. Много не ги бива за тази работа. Но, продължават да съществуват като такива с цената на пълното потъпкване на нормативни актове.
Наскоро, един американски професор по дизайн питаше, защо много малко хора тук работят на две места. Не му се вярваше, че подписваш договор за 8 часа, работиш 10, ама вместо да получиш двойно за извънредния труд, не ти плащат и стотинка.
Re: Преглед на печата 2
12-06-2009 - 20:43:58

Ками,
Като те чета, явно, това е описанието на някоя от продавачките. *yes*
С диплома - с виШе. Те, у нас са под път и над път, с лопата да ги ринеш. С претенции за характера на работата - срамна, непрестижна, несвойствена... Добре са формите на CV. Накараш ли ги да си напишат автобиографията собственоръчно, с диплома- българска филология, педагогика... eye popping smiley O, чудо! Почва с "аФто биография", задължително е "деЦки"...Влизаш в магазина и те пита: "Ко си търсити." (Точка, не въпросителна.)
Не знам, Ками, ако си на мястото на собственика, не ти давам и повече от месец, и съвсем друго ще пишеш...*yes*
Но...ако е добра, няма причина да търси да я освобождава от работа, нали?! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход