Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 15:42:20
avatar
In 2006, 370 people were killed on Switzerland's roads

Не са 6. А ако и там караха москвичи, трабанти, голф2 и 20 годишни кошници сигурно щяха да са близо до нас winking smiley
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 15:44:14
То си е твоя работа дали изповядваш или не. И в двата случай никой няма право да те съди. Просто богохулстването е просташка проява.

Аз не изучавам религиите и няма да кажа дали изповядвам някоя, нито пък ще отрека някоя, но съм прочел за християнството почти всички (всички, до които съм се докопал) книги в художествената литература. Подчертавам - художествената литература. За мен човешката мисъл в свободна форма е най-достоверният източник на знания. Подчертавам отново - за мен. Различните (от догмата) гледни точки, заради които авторите са били отлъчвани от Църквата, за мен са неизмеримо богатство. Пак подчертавам - за мен.

Иначе - за мен - човек да изучава Христос и Вярата в Христос е все едно квасните гъбички да изучават винопроизводство. Вероятно е съзидателно хоби... и предполага, че субектът на изучаването неминуемо съществува. Доста хора биха се опълчили с/у изучаването на нещо, което е безпредметно (по Енгелс)...
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 15:56:15
Защо не се вижда броят на имотите в сайта? clap:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-07 15:56 от poli_pocket.
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 15:56:39
Когато Лафонтен започнал да пише прочутите си басни, много хора открито се замислили дали наистина животните могат да прават такива неща...
Буквалното четене е голяма работа.

Тодор Колев преди седмица в едно радиопредаване спомена, че 6 човека са загинали в катастрофи в СН през 2006, така бил чул от дипломат някакъв си... Не съм проверявал, но благодаря. Е тази цифра (370) изглежда шокираща на фона на нашата (дайте точна статистика, да не се поправям). И - да, там не карат москвич, но да - причината да не карат москвичи е важна.


Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 16:14:06




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-08 11:43 от Julius.
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 16:23:35
avatar
Е, досадно нещо е буквалистиката, ама и да се манипулира с "еди какво си станало" не е хубаво - от 6 до 370 има 62 пъти разлика. В България числото е от порядъка на 1000 за 1 година.

Приемането на разни числа за чиста монета води до откровени глупости. Само да дам един пример от отдавна-не-бях-чел-по-комична-претендираща-за-нАучна-СТАТИЯ пусната от Julius:

"Изчислено е, че годишно върху Земята падат 5 до 15 тона космически прах. Това значи, че за 4,5 милиарда години натрупаният слой от метеоритен космически прах трябва да има дебелина от 20 до 60 метра. Пласт с такава дебелина обаче не се установява никъде."

Любими са ми такива. О тук се прави извода, че "Земята не може да бъде на 4.5 милиарда години" МУХАХАХАХА.

1. ако предположим, че авторите могат правилно да смятат обем на сфера и все пак изводът им "трябва да има дебелина от 20 до 60 метра" е верен, по-скоро следва да се каже че изходното им твърдение "изчислено " е грешно.

2. но всъщност авторите изобщо си нямат понятие от математика, защото ако все пак приемем за вярно "изчислено е = 15 тона", излиза че дебелината не е 20-60 метра, а някакви милиметри.

Обаче тъпакът читател, като им усвоява брътвежите, нормално приема написана глупост за чиста монета, а със запнала уста се съгласява, че тези велики нАучни доводи и сметки водят до извода "Земята не може да бъде на 4.5 милиарда години".

Пръц.
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 16:28:30
avatar
Julius, а ти да не би да вярваш, че брадат зелен дядо е сътворил живота? А кой е сътворил брадатия зелен дядо - някой брадат оранжев дядо ли?
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 16:33:52
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> Julius, а ти да не би да вярваш, че брадат зелен
> дядо е сътворил живота? А кой е сътворил брадатия
> зелен дядо - някой брадат оранжев дядо ли?


Брадат, зелен, със слънчеви очила и пушещ!



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-05-08 11:44 от Julius.
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 16:43:03
avatar
Ти си триеш писаниците, така че нямам намерение да връщам назад smiling smiley докато го направя и току виж изчезнал smiling smiley Ако не съм те разбрал правилно, извинявам се, ама и това не мога да проверя защото одеве вече липсваше. Но ми се стори, че беше казал, еволюционистите да ти ядат д-то, нещо от сорта smiling smiley Ако се уповаваш на коментираната статия, нямам думи.
Re: Преглед на печата 2
07-05-2009 - 16:45:33
Ко щеш!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-07 19:17 от Julius.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход