Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!

Публикувано от Abandano 
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 17:32:07
Търново- столица !!!!!!
Резервен вариант Варна *beer*
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 17:39:47
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Търново- столица !!!!!!
> Резервен вариант Варна

Сакън, без Търново! Ще го направят като София за нула време....


Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 17:48:33
Искам да отговоря малко по-подробно и популярно на въпроса на ФилмаТопло за "бичия капан".
Моля колегите, за които това е досадно, да не се сърдят.
Аз уважавам участието на колегата ФилмаТопло в Строителния форум и многобройните му прояви на солидарност и искрено желание да се помогне на питащите.
Приемам и за напълно нормално да не се е сблъсквал с това понятие, за което пита.

Бикове и мечки са част от финансовия жаргон, едни символични понятия, които символизират определени състояния и очаквания за развитието на пазара.
Приема се, че основното оръжие на бика са рогата му и за да използва това оръжие той вдига рязко глава нагоре и набучва противника.
Мечката пък напротив е известна с тежката си лапа, въоръжена с остри нокти. За да порази противника си, мечката удря с лапата надолу и го раздира.
Оттам и биковете са символ на финансови играчи, които очакват пазарът да се повиши - тоест "играят" на повишение.
Обратно, мечките очакват понижение.
Бичият пазар е пазар с изявена трайна тенденция към повишение.
Мечият пазар е пазар с изявена трайна тенденция към понижение.

Приема се, че по отношение на НИ от началото на 2006 г. САЩ са навлезли в един "мечи пазар", малко по-късно ги е последвала Европа. Да приемем условно, че от средата на 2008 г. Бг е в същото състояние.

Дори когато на пазара има ясно изразена дългосрочна тенденция, случват се различни по продължителност периоди на противоположно движение на цените.
С други думи, в условията на мечи пазар са възможни периоди на растеж на цените и обратното, в условията на бичи пазар е възможно в рамките на някакъв период цените да паднат.

Капанът за бикове (бул трап) са точно такива състояния, при които един бик, тоест играч очакващ повишение счита, че мечият пазар е достигнал дъно, прогнозира промяна на тенденцията към повишение на цените и закупува съответните активи (стоки) с надеждата скоро да е в състояние да ги продаде изгодно или да ги вложи (употреби) по друг начин. Но, той се оказва попаднал в един "капан", тъй като това е била само една краткосрочна корекция и много скоро цените поемат отново надолу.
Хванатият в капана бик претърпява загуми.

Капанът за мечки (беър трап) е обратното явление.


Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 18:44:41
от лекцията на nacheff (за което благодаря ) разбирам че пазарът на недвижими имоти в наи скоро време ще попадне в капана на очакванията , след което окончателно ще загуби доверие
Още преди време един познат ми каза - ако си тръгнал да продаваш имот направи го преди 2009 та , ако си тръгнал да купуваш -изчакаи да минат изборите
Това беше някъде около месец маи - 2008 ма
разбрах че е бил прав !
Сега стои въпросът - след първоначалния спад около 20-30 % през лято 2009 ще се набутат ли тези които закупят ?
В краина сметка не може цените да падат до безкраи нали ?
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 18:57:24
nacheff Искрено благодаря за отговора ,помня форума когато въпросите бяха жадни за знание а отговорите точно като твоя . *ok*
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 19:09:43
Дивале, много често се задават подобни въпроси от такива като теб (разбираемо е)
аз когато не знам - питам !
дивале - основно правило на пазарите (на пазара на цървули и на пазара на пари) е неговата предпоставеност.
задай си въпроса-ако е много страшно - ще се инвестират ли колосални суми от институции на непредвидими пазари ???
познаваш ли някой-който е съгласен да изгуби парите си ???
-------------
всички пазари се управляват с информация (но не статистическа а прогностична) , която информация генерира глупост (алчност и страх)
алчният не продава преди върха и продава евтино т.е. губи , СТРАХЛИВИЯТ не купува преди дъното и купува в растящ пазар , т.е. губи
----------
върховете и дъната се знаят , но не се казват

информацията е ценна-докато НЕ СЕ знае!
като за теб ще опростя- колко струват печелившите числа от тотото,които виждаш по ТВ ??? струват много за оня,който ги знае предварително и ги е пуснал !
----------
понеже си "приятел" - ще ти помогна с две думи: пазарите са пясъчни часовници,които се завъртат НЕ когато изтече пясъка от горния съд , а когато реши ТОЗИ,който поддържа пазара жив , т.е. който държи пясъчния часовник - винаги има индикации , но малцина ги усещат и НЕ КАЗВАТ КОГА , защото никой не казва печелившите числа от тотото !!!
-----------
ако ти е сложно - прави това,което другите НЕ правят и шансовете ти са Х 2
ето ти един линк - ако се припознаеш някъде (трябва ти доза самокритика) - ще разбереш какво НЕ ти казвам !!!
гледам,че получаваш съвети - но само половината от необходимите :
чети внимателно и знай,че 3-4 термина се отнасят и за теб !!!
[dnevnik.bg]
ако разбереш какво се опитвам да ти кажа - ще се сетиш за един мой подпис :
истината не е комплимент (почти никога)

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 19:15:38
Пазарът на имоти е твърде различен от фондовия и стоковия. Той е тромав и формален, което определя и дълъг срок за сключване на сделките, което пък от своя страна изключва попадането в капани от краткотрайни промени в трендове и "къси"сделки.
Тук изключвам АДСИЦ, листвани на борсата, които не продават имоти там, а книжа, но пък от друга страна, цената им пряко отразява цената на имотите (най-вече земеделски-които доминират в активите) и очакваните тенденции.

А иначе, Дивал, проблемът не е в нивата на цените и проценти надолу и нагоре, а в това, че липсват сделки, т.е. пазар. Ето защо всички проценти-надолу, нагоре са твърде илюзорни и не могат да доведат до сериозна прогноза. Когато пазарът започне да работи- не на принципа на случайността и спорадичността, а в резултат на системност и когато се появи паричен ресурс, който да го обслужва-тогава ще стане ясно накъде и как.
Така, че...
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 19:16:45
avatar
nacheff,
Има и добър начин да участваш във форумите и това е твоят.
Откровен и ангажиран.
Нямало добронамерени.
Айде де.
*bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow* *bow*
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 19:17:01
Дивал истината е някъде там -цитат, твоя приятел ако го видиш непременно го почерпи-така мой приятел 96 -та ми каза -купувай долари . За да се даде отговор дали след изборите цените на НИ ще се покачат -трябва да се погледнат факторите които биха довели пазара в една или друга посока т.е подробен анализ на ситуацията .




















*book* *book* *book* *book*
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 20:09:57
пунди , ако си забелязал аз не те апострофирам или подигравам
накратко споделяме мнения , а иначе си много прав че информацията е наи-ценна нали не мислиш че всичко което знам го дрънкам по форумите ?
бих ти казал - пиши си не ми пречиш и горе долу си е така
аз лично мисля че не разбираш много от пазри , имоти и тн ...
много е лесно някои да се крие под анонимноста която предлага форума
а в реалния живот как е ?
и накрая за теб и останалите ще кажа че аз наистина знам как ще се развият нещата , но няма да споделя
през цялото време писах бавно - защото знам че четеш бавно !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход