Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!

Публикувано от Abandano 
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 00:09:34
много обичам темата - столица : провинция
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 01:12:25
Ами и аз я обичам.
Сега да видим...къде ги тия стари квартали, иглики и щастливи хора на преклонна възраст, щъкащи ухилени до уши на земята на дедите си ?! Смея да твърдя, че живея в район, който открай време е "елитен" - ул.Оборище,бул.Мадрид и тн малки улички. Е, с ръка на сърцето : по-изкукуригали "софиянци" от тия, дето са "у центъра" не съм виждал. Небръснати, рошави като метлите на работливките от чистотата, дюкяна разкопчан, смърди на неизброими и невъобразими миризми, но ей на - там се е родил, на Оборище. И е склонен да си даде и кенефа под наем, щото видите ли пенсийката е малка, ама той се е тупнал в 100-120 квадрата и отгоре жилище и зимата се "пооблича и позавива с някое и друго одеялце" - (останало сигурно пак от дядо или татко, че може и да е видяло Освобождението..)

Та така че тая утопия я забрави, друже. Пък ако искаш да видиш град, достоен за столица - иди в Търново. Град с история, архитектура и тн. София си е била открай време село. И като всяко село в него има освен селскостопански животни - и селяни.
Не ме разбирай погрешно, и аз съм против селяндурите. Но много има София да догонва истинските европейски столици. За момента е едно малко по-голямо....село.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 01:21:30
ne samo magnolii и портокали winking smiley
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 01:23:56
Е...може някой по-съвестен дядко да отгледа и авокадо или папая...Тая плодородна софийска земя от неговия дядо за какво ли не става smiling smiley Черноземите пасти да ядат.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 01:31:00
avatar
Easy Livin' Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами и аз я обичам.
> Сега да видим...къде ги тия стари квартали, иглики
> и щастливи хора на преклонна възраст, щъкащи
> ухилени до уши на земята на дедите си ?! Смея да
> твърдя, че живея в район, който открай време е
> "елитен" - ул.Оборище,бул.Мадрид и тн малки
> улички. Е, с ръка на сърцето : по-изкукуригали
> "софиянци" от тия, дето са "у центъра" не съм
> виждал. Небръснати, рошави като метлите на
> работливките от чистотата, дюкяна разкопчан,
> смърди на неизброими и невъобразими миризми, но ей
> на - там се е родил, на Оборище. И е склонен да си
> даде и кенефа под наем, щото видите ли пенсийката
> е малка, ама той се е тупнал в 100-120 квадрата и
> отгоре жилище и зимата се "пооблича и позавива с
> някое и друго одеялце" - (останало сигурно пак от
> дядо или татко, че може и да е видяло
> Освобождението..)
>
> Та така че тая утопия я забрави, друже. Пък ако
> искаш да видиш град, достоен за столица - иди в
> Търново. Град с история, архитектура и тн. София
> си е била открай време село. И като всяко село в
> него има освен селскостопански животни - и
> селяни.
> Не ме разбирай погрешно, и аз съм против
> селяндурите. Но много има София да догонва
> истинските европейски столици. За момента е едно
> малко по-голямо....село.
>

То на тоз елитния квартал му викаха Подуяне и доскоро коне гледаха по дворчетата.
На други места е запазен духа на София, но не ти трябва да ги знаеш че игликите са нежни цветя и няма да те изтърпят.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 12:57:54
Какви иглики в тоя отровен въздух бре smiling smiley Нещо май спомени изплуват ама не ще да са от София winking smiley
Ама хайде аз нали съм прост и коневъдец...дай списък на местата с игликата да ида да накъсам малко за обора.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 15:13:12
Абе я ми кажете къде в София се намира "стария град"?
Както в Пловдив или в Търново?
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 16:40:18
Ами Несебър ? Остави...сега ще почнат да питат като не ни харесва ,що сме дошли видите ли дивите селяни от "провинцията" smiling smiley
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 16:58:31
Eиии как се радвам че живея в провинцията *beer*
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
16-04-2009 - 17:20:46
Ами...
Тъпо е да черпиш самочувствие от голия факт на месторождението си а да си сам по себе си едно голямо "нищо".
Смешно е да демонстрираш "превъзходство" щото селският ти дядо е придобил статут на столичанин по силата на "градска регулация".
Жалко е да изтъкваш "столичното си жителство и коренящина" щото самото това изтъкване показва липсата на качества за такъв - нарича се "местна столична парвенющина"
И кой е доказал, че шопите са по-умни ,по-красиви ,по-работливи и по-българи от тракийците, добруджанците ,гагаузите ,майничките ,мокрите власи от Видинско,балканджиите,странджалиите и прочие. Ами те май само шопите до скоро са хвърляли "червеното домате" и са яли само зеленото /за колците не съм сигурен :} /
Иначе ,в исторически план "софиенците" май с нищо не могат да се похвалят -пардон ,само със золуми ...Щото нито Ботев ,Левски ,Раковски и май болшинството велики българи не са шопи ... нейсе
Ако питате мен - в София щеше да се живее по-добре и щеше да е по-хубав град ако там ги нямаше "кореняците софиянци" :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход