Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!

Публикувано от Abandano 
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
12-04-2009 - 09:29:12
avatar
Има и още една маааалка подробност.В момент на криза когато паричния ресурс намалява или изчезва много ще прибегнат до така наречените "бели пари за черни дни"
На пазара ще се появят имоти които преди това никой не е мислил да продава.Но за да оцелее ще се принуди да го направи. *yes*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-04-12 12:07 от кратункьо.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 10:13:40
Брокер, след като продаваш по 700-800Е , не би трябвало да има проблем да ми дадеш 50% комисионна, ако ти намеря завършено ново строителство по 300Е с ДДС /което е 250Е без ДДС/, а??????
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 10:35:02
avatar
И при мен от началото на април се пораздвижиха доста нещата, но наемите са доста по-търсени от продажбите. Все пак хората, които се ослушваха през последните 6 месеца започват да се оглеждат вече като поне половината от тях няма да купят преди септември. От края на 2007г. до сега има доста хора, които имат желание да купят, но нямат възможност - това иде да покаже, че все още цените на жилищата в София им идват високи. Според мен нивата от 2006г. за новото строителство и нивата от 2005г. за панелките в София ще са цените под които няма да се пада. Т.е. ако някой разумен продавач и сега е склонен на подобни намаления ще направи сделка, а другите ще чакат всички да свалят цените за да не се минат и ще продадат някъде към май месец догодина най-рано...

Имайте предвид обаче, че голямото чакане (както пише пунди) няма да продължи с години и хората, които иначе биха купили по мои наблюдения процеса на отказване от покупки започна към края на 2007г. някъде от към септември-октомври и всички тези хора смятам, че ще потърсят своя "звезден миг" може би най-късно следващата пролет. Най-късния "влак" някои ще могат да хванат догодина на есен, но не съм много сигурен.

Който си коригира цената на имота независимо за под наем или за продажба още сега ще получи парички...който е ербап ще чака да мине тежкия период, който разбира се няма да е вечен, но кога точно ще свърши аз незнам, но разчитам на Обама и избори без избор на комуняги в България след 2-3 месеца smiling smiley

Излиза разбира се въпроса къде точно е границата (или дъното) до къде да свалим цената се чудят продавачите и до кога да чакаме се чудят някои купувачи smiling smiley

Това е доста сериозна тема за размисъл winking smiley *write* *pardon*

Някой ден така около изборите това лято ако съм в настроение мога да ви споделя моите виждания за развитието на пазара на имоти у нас. А до тогава ще трябва да четете "иконимическите анализи на поинвесторо-повярвалите си форумни герои" и да разчитате, че те познават пазара на имоти у нас, нагласите, желанията и възможностите на продавачи и купувачи.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 10:46:46
Продавач Написал:
> Излиза разбира се въпроса къде точно е границата (или дъното) до къде да свалим цената се чудят
> продавачите и до кога да чакаме се чудят някои купувачи
>
> Това е доста сериозна тема за размисъл

Браво, Продавач smiling smiley Умен човек си ! Само глупак не си променя мнението winking smiley
А сериозната тема си я чоплим още от една година тук:

http://forum.imoti.net/read.php?6,140274
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 11:03:16
avatar
Барбаронски аз никога не съм твърдял, че цените само ще растат, но поради многократното повтаряне на една и съща лъжа тя започва да се приема като истина и каквото и да напиша веднага ми се нахвърлят няколко човека smiling smiley Това е така, защото имам таланта да пиша неудобни истини и не се съобразявам дали ще се харесат на някого winking smiley

Въпроса за магданоза е хорицата, които продават да не чакат 2-3 години преди да си свалят цените на панелните копторчета (а и не само на тях), но в същото време би било добре някои хора докато чакат да си купят апартамент на цена по данъчна оценка да не си останат цял живот под наем от скръндзане да не се минат едва ли неsmiling smiley))

А този тип хора според мен ще купят не когато цените стигнат дъното, а когато започнат да се покачват отново, защото те ще чакат нива, които никога няма видимwinking smiley

Барбаронски - мен не ме причислявайте към нито един от двата лагера - цените ъп или цените даун, аз съм към групата за "златната среда" - без пари няма да станат имотите никога, но и панелки по 1500 евро квадратния метър за тристаен апартамент е цена на дебилни продавачи...

Хората много залитат по двете крайности и този балкански манталитет няма да доведе до нищо хубаво - "Ако ще е гарга да е рошава"...що че не може да е къдраво врабче ли:]?

Трябва да сме по-умерени в мирогледа си - именно за това аз не обичам крайните изказвания на куку, асен, хубчо-бубчо, греенбул и другите хора, които са яко в едната крайност *pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Анонимен потребител
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 11:06:14
Ако се върнеш назад във времето ще видиш, че 2006 имаше една стабилизация на около 600 евро. след това почна една еуфория покрай EU. Така че според мен реално ще падаме някъде дотам + някаква инфлация - 700-750 евро. При тези темпове на падане на графиката с по 10% за 6 месеца - някъде догодина лятото ще сме на дъното.

Тази криза ще изкара от пазара спекулантите. Ще останат само купувачи "задоволяващи собствени потребности". А те не си мисли, че ще се юрнат да купуват - просто мисленето е в стил - преживях пика, защо да купивам сега като след 6 месеца със същите пари ще си купя същия апартамент + нова кола?


P.S. Събота и неделя бях до Банско да закрия сезона - какво да ти кажа има оферти за по 500-600 евро с обзавеждане.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 11:09:50
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
>[......] това иде да покаже, че все още цените
> на жилищата в София им идват високи.

цениТе.....жилищаТА ....... eye popping smiley

> Някой ден така около изборите това лято ако съм в
> настроение мога да ви споделя моите виждания за
> развитието на пазара на имоти у нас. А до тогава
> ще трябва да четете "иконимическите анализи на
> поинвесторо-повярвалите си форумни герои" и да
> разчитате, че те познават пазара на имоти у нас,
> нагласите, желанията и възможностите на продавачи
> и купувачи.

Ти така обещаваше и за след нова година, сега пък след изборите. Не знам дали ще мога да си задържа дъха толокова дълго.... *zzz*
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 11:13:05
avatar
"Ти така обещаваше и за след нова година, сега пък след изборите. Не знам дали ще мога да си задържа дъха толокова дълго..."

dedepene Ама аз съм като политиците ти не го ли разбра - ти ме питаш за едно, а аз ти отговарям за каквото си поискам :] Шегувам сеsmiling smiley Ами така ли съм бил обещал - добре тогава може и преди изборите да споделя моите виждания макар, че ако трябва да се хващаме за думичката аз доста пъти съм казвал, че анализи правя само за моите клиенти и те не са безплатни така, че... smoking smiley *book* *pardon*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 11:17:46
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако се върнеш назад във времето ще видиш, че 2006
> имаше една стабилизация на около 600 евро. след
> това почна една еуфория покрай EU. Така че според
> мен реално ще падаме някъде дотам + някаква
> инфлация - 700-750 евро. При тези темпове на
> падане на графиката с по 10% за 6 месеца - някъде
> догодина лятото ще сме на дъното.
>
> Тази криза ще изкара от пазара спекулантите. Ще
> останат само купувачи "задоволяващи собствени
> потребности". А те не си мисли, че ще се юрнат да
> купуват - просто мисленето е в стил - преживях
> пика, защо да купивам сега като след 6 месеца със
> същите пари ще си купя същия апартамент + нова
> кола?
>
>
> P.S. Събота и неделя бях до Банско да закрия
> сезона - какво да ти кажа има оферти за по 500-600
> евро с обзавеждане.


Тинки даже през 2006г. имаш тристайни панелки по около 40000 евро в Младост, Люлин...


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 20:41:36
ОТ АПРИЛ ...при мене нещата се размърдаха ...И аз мисля че това е дъното ...и на цените и на АНИ ...кОЙТО УМЕЕ ДА РАБОТИ ЗНАЕ КАКВО ДА ПРАВИ... в този момент..!!!
Продавачите ...някои от които " ОТ един дол дренки" СЕ ЯВИХА ...!!Скотовете се разбръмчаха по ВСИЧКИ ани ...Сега е момента да ги налегнем с Договори за изключителни права ..В противен случай ."Да пасат костенурки .."!!!!Колеги не работете без ДОГОВОРИ !!!
Факт е че вече ИМА И КУПУВАЧИ ....чакаха ,чакаха и ще "поемат.плувката" .Иначе след една ..две години ..ще им е по кофти .Реалист съм и очаквам полезно тримесечие ..Успех на всички !!!! *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход