Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!

Публикувано от Abandano 
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 21:08:40
Турбозоле не мога да се съглася с теб . Купувачи може и да има , но те купувачите гледат телевизия , имат познати нотариуси ,строители и тн ...ситуацията е деликатна защото повечето които имат останал кеш не са случаини хора
Освен това доста анализатори намекват че истинката криза в БГ ще се разрази след месец - два - преведено на български - след изборите
Сега искам да уточниш какво значи договор за изключителни права ? разбирам че такъв договор може да се предложи само на продавача , защото е нелогично да се предлага на купувач - в краина сметка купувача идва с кеша и очаква специално отношение - не го ли получи си тръгва .
Поемането на ';плувката" не го разбирам , също не разбирам и "пасат костенурки"
Купувачът е цар на пазара и изобщо не е глуак - това е моето мнение - не коментирам цените *beer*
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 21:30:44
Аз съм икономист и искам само да попитам всички ъпъри какво хващат от повишението на цените на НИ? Изобщо каква е изгодата от това, че цените на НИ се вдигат?...Мен честно казано малко ме интересува дали имотът ми струва 10 лева или 10 млн. лева. По-скоро по-високата цена повишава данъка дето трябва да плащам. Истината е, че масата хора не могат да различат номиналните величини от реалните и си мислят, че забогатяват, а всъщност обедняват. Ако цената на имота ми е 10 млн. лева, то останалите имоти няма да се продават за по 1 лев. Ако продам ще трябва да купя другаде, освен ако не отида на Централна гара или не живея под наем. Много е вероятно обаче ако цената е 10 млн. лева, ценовото равнище да е също високо т.е. по-високата цена на НИ не означава автоматично по-голяма консумация или на икомномически език, по-високото номинално ценово равнище на цените не означава, че икономиката е на по-висок реален екулибруим

...Според статистиката около 70% от купуващите имоти в Бг го правят с цел да обитават имота, има и спекуланти и инвеститори, но процентът им е малък. Мен ако ме пита, човек нека имотът ми да струва 10 лева, цените да са ниски и да се пълня кошницата в магазина.

За уточнение под НИ разбирам един средно статистичеки апартамент. Сега ако цената на моя имот расте повече от тези на другите, то реално и относително човек забогатява. Но пък по-високата цена в този случай може да дойде само от качеството и местоположението.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 21:54:08
дъно при пазарите на НИ драги се постига не за 3-4 месеца а за 3-4 годинки след като започне срива. циклите на НИ са от порядъка на: 8-10 години плавен растеж, 3-4 рязък спад.

ние имахме 6-7 години рязък и необоснован с нищо (освен с кредитирането) растеж сега (в условията на глобална депресия е делевъридж) предстои изключително рязък спад който ще проължи година-две и ще отнесе 70-80 процента от стойността на имотите след което ще продължим пак надолу само че по-бавно.

растеж на цените на НИ в Бг в следващите 10 години няма да има.
199 евро на квадрат топ локейшън - на места само в София и Варна, това са цените които се задават.

за дъно има да приказват с години, докато се стигне до положението имотите с ипотеки да се предлагат за 30 процента от стойността на ипотеката и да не могад да се продадат, тогава ще има както в УС турове за фореклоужърс като ти плащат за бензин, автобус и гид да ти показва имоти са продаване .

много интересен момента на пазара в УС - лек растеж на продажбите (броят на сделките) за март ... който се дължи на 45 процента на дистрессед фореклоужър, кущи продавани на 30-40 процента от ипотеките взети за тях (че и по-тънко). цените- все надолу за поне още 2-3 години.

та така, по-лекичко моля с прогнозите за дъната..






Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 21:57:08
Първо super_jack българинът най го е страх да не настине и да не се прецакат, а купилите през последните 2 години очевидно се прецакаха.
Второ има цяла армия набълбукани с кредити хитрушковци, които си мислеха, че наема ще е винаги повече от вноската и винаги ще могат да се оттърват от имота без загуба.
Трето при падане на цената банката може да поиска допълнително обезпечение.

Цените от 2006 бяха нереални. Връщането към тях означава, че сме още в началото на имотния крах.

За повечето българи падането на имотите е добра новина. Тук група умопобъркани ъпъри дори се обявиха за аристократи и нарекоха останалите пролетариат защото милите решиха, че като плащат вмирисан панел на цена на френски замък с доживотен заем и във вените им вече тече синя кръв ... смях голям!
tao
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 22:08:39
Аз откога Ви говоря че цената на апартамент в София е 700 евро ама кой да ме слуша.

Ама за АПАРТАМЕНТ!

Демек:
1. Панорама
2. Гараж
3. Юг
4. Идални части от земята не само суперфиция.
5. Тихо с тихи комшии.
6. Инфраструктура.
..И хубав квартал ( Долен Лозенец, Малко Изгрев, Малко Яворов и т.н)
Тва е цената-700е/м2.
За сичко останало и без тея екстри може и под 300е/м2 да иде.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 22:13:17
направо забравете цени от над 200 евро на квадрат.

при това задлъжняване, липса на икономика, спиране на кредитирането, свръхпредлагане и никакво търсене, демографска криза и липса на инфраструктура,
както и при предстоящото инфлиране на лева цените ще паднат на нива под цените през 1997 в абсолютни стойности.

ще има случайни купувачи а продавачите ще са готови на каквато и да е отстъпка за да се отърват от имота.

сигурно в момента вече има цени на нива 500-700 евро за квадрат на прилични места в София и Варна.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 22:37:06
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

> Някой ден така около изборите това лято ако съм в
> настроение мога да ви споделя моите виждания за
> развитието на пазара на имоти у нас. А до тогава
> ще трябва да четете "иконимическите анализи на
> поинвесторо-повярвалите си форумни герои" и да
> разчитате, че те познават пазара на имоти у нас,
> нагласите, желанията и възможностите на продавачи
> и купувачи.
==============================================================
ха,ха.......около изборите продавача ще ни светне на къде ще е маркета......
въйййййй,чакам с нетърпение........
пожелавам ти поне една сделка да изповядаш до тогава,че да имаш да си платиш интернета ......
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
13-04-2009 - 22:44:18
tao...панорами,гаражи,тишина....ти полудя ли бе човек...Ако наистина в Сф/Варна има подобно място,то собственика на жилището ще си живее в него и през ум няма да му мине да продава...ни за 200,ни за 2000 евро.
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
14-04-2009 - 00:13:36
Куку направо свали летвата на 199 евро
Може и да се окаже прав
Наложи ми се за няколко дни да кръстосам България
Какво да ви кажа - пътуваш километри преди да видиш някакво населено място -просто няма хора в държавата
Има концетнтрация на хора в градовете които влизат в десятката - всичко останало е пълна мизерия
Отговорете колко от вас биха купили имот във Видин , Тервел,Силистра, Тутракан, има и други разбира се но не ми се изброяват - за колко пари бихте купили там
аз лично за николко - просто защото няма препитание и цели градове се крепят на едно две кретащи производства , един пазар и два смесени магазина
Направи ми впечатление (не че не знаех) разбитите пътища - плащаики винетки аз лично не видях някъде да са направени нови участъци - дори кърпежи няма , а всички знаем че инфраструктурата е пряко свързана с икономиката на една страна
Другото лошо е че между населените места има доста пустеещи полета (не говоря за Добруджа) върху тези полета ако друго не вирее поне цветя да се посъдят пак е нещо .
Харесвам си страната , но наистина е доста оглозгана , просто имам чувството че миналата година беше по добре - сега всичко се е свило .........
Карам ,слушам радио и си мисля - мама му стара няма държава
Често се шегуваме с приятели че ако хванем по една кирка и лопата и се занимаваме само с това за 20 години щяхме да направим поне едната магистрала
Луда работа сме ...по телевизията показват ВИП звезди - СОфи Маринова и Милко Калаиджиев - като ги видя направо умирам от смях ВИП .......
Знам сега всички които не живеят в България ще ми кажат - аааа добре на крачка си да стегнеш куфарите . 100 % бих ако не трябваше да започвам пак отначало
И за да е пълна картинката накрая минах през Троян - не ми беше много на път но се отклоних , исках да отида до манастира - там всичко си е ОК но от магазинчетата пред манстира си купих карти на България - 500 туристически обекта , 500 еди какво си ...сигурно сте ги виждали - взех от всички модели - просто не ми се вярва че имаме 500 туристически обекта , и съм се заканил да ги посетя -на по известните съм бил .....
Надявам се да не се разочаровам
Говорим си ние за цени на имоти обаче истината е че в държавата няма хора ,тези които ги има са с малки доходи , възрастните хора са избутани да живеят по селата като ненужни вещи , младите учат и бягат , и някои хамав които се опитва да прави бизнес залъгваики се че живее като бял човек (всичко наоколо сиво- да не кажа черно)
продължавам да кръстосвам страната , ако искате конкретни впечатления от няко раион ще ги напиша ................
Re: Края на имотната криза. Пазара тръгна! Честито!
14-04-2009 - 00:25:20
avatar
Eй сривлюювци откъде изпълзяхте пак.Свърши ли далаверата по световните борси та пак за манечкия БГ пазар се разплакахте.Нещо май ви понапляскаха батковците и отново имотите в Родината захапахте.
Абе КУКУ ма ти четеш ли това което пишеш.Лелеййййййй

Дивале повече са обектите от 500.Много повече.А хора наистина няма но не е за първи път по наште земи. *yes*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход