Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 01:27:09
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> Ново строителство, до ключ, с много добро
> разположение в централните градски части - т.нар.
> 'топ локейшън' . Знам, че понятието може да се
> разтълкува като доста разтегливо, но конкретно за
> Варна визирам района на Гръцката Махала и тази
> малка част от идеалния център, която може да се
> смята за основателна алтернатива на Гръцката
> Махала.

Най-добрия район за живеене във Варна е генералсото каре между ВИНСа и чазарчето на цветята - близо е до марето и да морската градина, в центъра е /има отлични комуникации с всички райони на града/, за разлика от гръцката махала, въздухът не чак толкова влажен и мъглите не са голкова гъсти. Пазар Чаталжа е наблизо, а все още се намират места за паркиране - паркинга на панелния блок. Вярно е, че улиците са тесни, но за сметка на това района е по-тих и по-спокоен. Мисля, че инвестиция в тази част на града, след време ще се окаже най-печеливша.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 13:27:31
Супер модерен и удобен става района на бул.Република!На една ръка разстояние има куп хипермаркети,молове, спортни комплекси,поликлиника и няколко училища,топлофикация ,широки пространства и чист въздух!
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 13:43:17
Нещо сте изтрещели... Повече от 400,-евро/кв.м. за панелка и 550,- за ново ЧИСТА ЖИЛИЩНА ПЛОЩ е набутвация за Варна. Строителите клекнаха, наред са другите по веригата, голяма част от останалите са със сезонни келнерски доходи. С продавачки в МОЛ-ове икономика не се прави. Единственият шанс е да не се подобрява инфраструктурата и около града за да се гъчат всички в града и да държат цените високи. Ако само КАТ вземе да си върши работата и няма да може да се паркира на 1 км от дома.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-01 13:50 от Kelesh.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 13:48:08
@фло
'Супер модерен' звучи пресилено за коя да е част на Варна/София/България на този етап smiling smiley Минавам периодично оттам и не съм забелязал да се е откроил с нещо съществено районът. Нищо модернистично и удобно не виждам в инфраструктурата. Строи се на парче и това е. ПОне направиха ремонт на пътното платно, че и там ми беше станало трудно да минавам с колата smiling smiley

BulCan Написал:
-------------------------------------------------------
> Абсолютно си прав, аз ти говоря там, където пътя
> се разклонява за гимназиите, изобщо не тръгваш
> наляво и нагоре, а надясно, все едно се връщаш в
> магистралата за центъра, там вляво преди
> магистралата има една уличка, за нея става въпрос
> и то само първите 30-50 метра.

Там не се сетих да се напъхам smiling smiley

@Бай Пешо
Там няма много ново строителство, ако не се лъжа. Като цяло не е лош район, наистина и са предимно стари блокове и къщички. Всъщност има някоя друга нова кооперацийка в близост до булеварда май. За мъглите и влагата си прав.

Интересно ми е какво е мнението ви за районът м/у Шишковата и Цар Освободител в частта му от завоя на Летния Театър до кръстовището на ВИНС-а :ami: - един вид - пордължението на Гръцката на север



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-01 13:49 от Zrfv.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 13:58:44
хубво място, няма спор, морската градина ти е като заден двор. тихо е.
минусите са, че е прекалено централно място. няма близък хипермаркет. поликлиника/лекарски кабинети не знам къде има в района, не съм и търсил, за автомобил е много тегаво. винаги ще има някой мутрафон спрял пред гаража. на тротоара да спреш - абсурд. аз лично ако имам еднакви на параметри оферти за този район и за Чайка, в частта към ВВМУ, бих избрал второто. или дори около 8ми приморски в частта около завод Дружба и стадион Черно Море. въпрос на лични предочитания.
а и района на гръцката махала който описваш още го помня като някакси мрачен и влажен. не знам защо, но имам чувство че там слънце не огрява. лични впечатления....
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 14:09:50
Зрфв , там имотите се делят на 3 вида:
-стари къщи за сериозен ремонт с 50 собственика
-стара тухла дето само хора на зор биха продали
-ново строителство дето още на проект е продадено или му искат пари като на завършено луксозно
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 14:30:02
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------
> @фло
> 'Супер модерен' звучи пресилено за коя да е част
> на Варна/София/България на този етап Минавам
> периодично оттам и не съм забелязал да се е
> откроил с нещо съществено районът. Нищо
> модернистично и удобно не виждам в
> инфраструктурата. Строи се на парче и това е. ПОне
> направиха ремонт на пътното платно, че и там ми
> беше станало трудно да минавам с колата

Е ,спри на Кауфланд и се огледай-навсякъде се строи,а новата сграда на Интерком отсреща е направо впечатляваща!Зад нея и малко по-надолу ще бъде най-модерното съоръжение за лека атлетика в България,заведения ,хотел и т.н.Само красивата гумаджийница на ЖИЖО да погледнеш ще разбереш каква е архитектурната идея за инфраструктурните обекти в района.Наистина района започва бързо и отчетливо да добива супер модерна визия!Новите работни места ще бъдат стотици ,да не кажа повече от хиляда и това ще рефлектира на цените на имотите,макар да има и доста панелки.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 14:35:48
панелките във Варна не са чак толкова зле -едно цялостно саниране и ще светне целия град
Между другото като казах светне че се сетих - уникално красива коледна украса, радваше окото на всички София бледнееше пред Варна
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
01-02-2009 - 15:54:03
@фло

Ще се оглеждам пак следващия път. Може да съм пропуснал наистина winking smiley

dival Написал:
-------------------------------------------------------
> панелките във Варна не са чак толкова зле -едно
> цялостно саниране и ще светне целия град
> Между другото като казах светне че се сетих -
> уникално красива коледна украса, радваше окото на
> всички София бледнееше пред Варна

Украсата наистина беше впечатляваща, но аз бих предпочел да беше по-малко, а аспестените пари да бяха отишли за нещо по-належащо. Иначе ефектът определено е огромен и много от гостите на града оценяват.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-01 19:54 от Zrfv.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
02-02-2009 - 09:00:29
Генералите не ми харесват. Тесни улици, високи сгради, стълбища като тунели. района е всичко друго, но не и тих. Това, че може да си на 1-2 пресечки от булеварда и ген. Колев, не го прави тих. Също ставаш специалист по акустика и добър познавач на всички телевизионни програми. Препоръчителен експеримент - влез с кола да си търсиш място за паркиране.
Сега се сетих за района от Чаталджа до завод Дружба и Електрон. Поне има достатъчно разстояние между сградите, при това зелени площи.
Всъщност до голяма степен проблемите идват от междуличностните отношения. Няма начин да се чувстваш добре и на най-доброто място, ако комшия паркира в градинката или точно на входа. Ако комшийката пуши на терасата, със съответното количество фасове и пепел по долните тераси. Дори във Вашата сграда всичко да е наред, то има много голяма вероятност съседната да не е. Решение би било затворените комплекси със строги правила. Но май във Варна няма терени за такива неща. Мислех, че в Левски до 10ти клон на пощата ще направят нещо хубаво. Уви, презастроиха го. О...ха го...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход