Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна

Публикувано от Zrfv 
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 13:28:43
Не можах да разбера съвсем това с намяляването на офисите и отражението в/у жилищатав района *pardon*

А Гръцката махала може да се разглежда и под друг аспект, освен като 'най-скъпия район на Варна'. Мнозина не го харесват, защото е скъп и от там нанатък търсят само недостатъците.
Определено няма място в града, което да може да се окачестви като 'най-добрия район за живеене'. Живеенето на едно или друго място са свързани най-вече със субективните оценки на хората, които в случая са функция до голяма степен и на финансовите им възможности

Иначе, ще ми е интересно, ако е възможно, да разбера повече за офертата на л.с., без да нахалствам за поверителна информация



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-31 13:48 от Zrfv.
Abu
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 15:12:19
Zrfv,
виж си в архива на личните, мисля че съм ти описвал каква е къщата и къде е. Офертата беше за обезщетение един апартамент 60 м2 + 30000 евро кеш. Иначе си калкулират кв.м. по 1500 евро - нещо твърде далеч от истината. Прави впечатление, че инвеститорите се опитват да намалят себестойността по най-йезуитския начин - чрез сваляне цената/% обезщетение към собствениците, но не и чрез оптимизиране на строителството и за сметка на личната им печалба. Нищо, аз зор нямам и не е лошо да си остане къщето. Пък и честно казано, обидно е 4 години да продаваш на една цена (в началото имаше проблеми със съсобствениците и затова беше занижена дори исканата сума, а сега, когато всичко е изчистено, същата цена ми я свалят почти наполовина!?)

Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 16:14:22
Аbu,
Помня добре къщата и историята около нея. Радвам се, че сте успели да изчистите всичко. Офертата ми се струва, че куца с двата крака, но определено не е моментът сега за добри оферти smiling smiley

@BulCan
Преди малко се разходих до гимназиите за да си ъпдейтна инофрмацията smiling smiley Ами не намерих голяма разлика с отпреди 2 години. А за разликата от времето, когато учех в една от гимназиите няма какво да говорим smiling smiley Пътищата са трагични. Още след езиковата гимназия има такъв трап, че бях на косъм да се откажа да мина, че колата ми е нисичка и не е за такъв офроуд. Може би след още няколко години ще се объърне внимание на инфраструктурата, но общото впечатление в момента ми е, че на никого не му пука за нея на този етап smiling smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 17:46:05
Zrfv Написал:
-------------------------------------------------------

> @BulCan
> Преди малко се разходих до гимназиите за да си
> ъпдейтна инофрмацията Ами не намерих голяма
> разлика с отпреди 2 години. А за разликата от
> времето, когато учех в една от гимназиите няма
> какво да говорим Пътищата са трагични. Още след
> езиковата гимназия има такъв трап, че бях на косъм
> да се откажа да мина, че колата ми е нисичка и не
> е за такъв офроуд. Може би след още няколко години
> ще се объърне внимание на инфраструктурата, но
> общото впечатление в момента ми е, че на никого не
> му пука за нея на този етап


Абсолютно си прав, аз ти говоря там, където пътя се разклонява за гимназиите, изобщо не тръгваш наляво и нагоре, а надясно, все едно се връщаш в магистралата за центъра, там вляво преди магистралата има една уличка, за нея става въпрос и то само първите 30-50 метра.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 18:49:18
Защо не помислите за терени на 10 км от Варна?
Мисля, че в момента във Варна няма район, който да е привликателен за живеене. Много добре познавам района на запад между ВИНСа и Морското. Преди 15-20 години беше добре, сега не е приятно за живеене.
А гръцката махала има шанс, ако направят синя зона. Но не софиийската пародия. Също спиране на строителството и ремонт на улиците. Оптимист съм и мисля, че това ще стане след от 5 до 10 години. Така, че търпеливи могат да рискуват, ако се чудят какво да си правят парите. Но и да имат предвид, че на същата цена могат да се намерят и жилища на Майорка.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 19:01:54
опитват се да облагородят с.Калиманци - не е лошо съвсем близо е до града
Всичко по пътя Варна-Златни е застроено , Виница на мен поне не ми харесва
остана едно Аксаково но там като че ли хората живеят в затворено общество и е трудно приобщаването иначе не е лошо
Живеч не на 10 а на 50 км от Варна и това никога не е било проблем за мен , поне 3-4 пъти седмично съм във Варна (и половината рода е там )
ss7
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 21:46:57
А какво мислите за района около Галата, Боровец, Прибой, Зеленика. От Зеленика има мн красиви панорами, но имам подозрението че няма парцели с южно изложение - всички гледат на север.
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 22:21:06
Хубавото няма да пада...разбира се......
Първо който е имал имот в тези райони и е бил на зор(за нова кола или пари в брой защото има други имоти) го е продал още преди години....който тогава не се е подмамил за парите и сега няма да го направи....ще чака......
Почти не вярвам да има и хора които не могат да си обслужват кредитите.....те не биха взели имот там......
Лятото съм оглеждал поне 10тина апартамента в центъра и Гръцката.....
Всички продавачи въобще не изглеждаха притеснени или полакомени за пари в брой.....
От 1990 насам мисля че това е 2ри или 3ти нещо като БУМ на пари у населението....
Е в български измерения , разбира се.......
А някой помни ли как в началото на 90те местата около Евксиноград се продаваха по над 50хил$.....

eye popping smiley
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 23:05:08
Северното по принцип си е атрактивно и въпреки кризи ще видите какво развитие ще има тази , следващата и по-следващата година
Съвсем нормално е парцел или хубав имот по морето да си струва парите
Все пак говорим за море, а не за някои забутан генгерлик.....
Re: Прогнози за цените и реалните им нива на имотите във Варна
31-01-2009 - 23:49:30
joro varna Написал:
-------------------------------------------------------

> А някой помни ли как в началото на 90те местата
> около Евксиноград се продаваха по над 50хил$.....

Да, в началото на 90-те...ами в края на 90-те и началото на 2000-та?

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход