Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 18:56:25
Какъв Дондуков, какъв асансьор? Не прочетохте ли обявата? Който купи плаща вдичко останало.
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 19:42:55
др Иванов , независимо от прогнозите очкванията на всички са спад с над 30%.......
Стигнахме до положението в което един да свали цена всички ще свалят.....
Хората предимно гледат телевизия и четат Труд и в двете медии а и други говорят за замръзнал пазар без сделки. При тези прогнози и наи навития купувач с готов кеш би се въздържал , отделно от това ако цената скочи всички ще възлкикнат - маината ви -дръжте си ги .....еврата ще си ги харча за друго......
Няма реклама или довод които да извадят кеша при тези нива
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 19:58:14
Значи няма да купуват, както и досега. Но защото трябва да се живее някъде в един момент започваш да купуваш. Иначе още щяхме да сме с каменни брадви. Как ще убедиш жената на един бизмесмен, който печели добре, че трябва да живеят в Опицвет, а не в София. Или някой работещ за 2000 лв. заплата, че трабва да продължи да живее с родителите си? Наясно ли сте, че се продават джи ес еми по 300 хил. евро на Патриарха. А такива по 80 хил. лв. се купуват всяка седмица. По 10-12 хил почти всеки ден. Мацкана дето ходи с телефов за 30 хил. евро дали ще каже на мъжа си, че ще чака за апартамент, защото ще му падне цената с 5 хил.? Бабата дето е продала земя дали ще чака, за да купи апартамент на внучето и т.н.

Днеска се разхождах из Триъгълника, на нито една от завършващите се кооперации нямаше табела Продава се/има на две започнати преди 5-6 години с проблеми с общината. А тук в сайта има обяви за 2-3 кооперации, които още не са на изкоп, но продават на 740Е/м2. На кота цокъл вече ще са над 800. В Обеля незапочната е обявена за 695Е, но вие чакайте.
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 20:02:44
колко са такива ! с телефони за 10 хиляди? и дали искам да живея точно в кооперация ако само телефона ми струва толкова ?
даи да гледаме баи Иван и кака Пена , които преди демокрацията бяха на 30 а сега са на 50......ще купят ама някои друг път ......а такива са повечето
na
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 20:12:39
ей оня ден видях 3 километрова опашка пред един магазин, първо си помислих, че чакат за хляб, а то се оказа, че чакали за джиесеми по 300хил евро *bow*
Др. Иванов утепа кучето, след този твой пример окончателно ме убеди, че цените на имотите просто няма как да паднат *bow*
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 20:20:04
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------

> защо гледате саитовете - нали знаете че не се
> актуализират с месеци

Дивале, ти си човек със здрава мисъл, какво те прихвана? Колкото и да не се обновява един сайт, нали не мислиш, че АНИ имат интерес да забравят да свалят цената?
И друго- ако комшията ти продаде на по- висока цена, няма да се замислиш да го направиш и ти. Но, ако той го закъса и продаде на 50%, ти ще го последваш ли поради вкоренения в теб стаден инстинкт? Или ще прецениш доколко си на зор?
Така че, не се лъжи- ще свалят само тези, които няма накъде да ходят. Другите ще си чакат.
Като теглиш чертата, какво се получава: продават притиснатите до стената- засега са около 2,3% имащи проблем с кредитите. Като прибавим хората със здравословни и други проблеми...............да станат 3%. Останалите 97% от продавачите, всъщност напускат пазара.
Банките не кредитират. Според теб, колко ли купувачи са надиплили пачките? Не знам дали ще се заформят и 10%. Ако някой има данни, да пише.
Колко строители започват нови строежи? Като изключим един, копаещ пред блока ми, скоро не съм засичала.
Та, като изключим няколко свободни купувачески електрона, обикалящи с надеждата да купят на половин цена, и купувачите са в отпуск.
Това е моментното състояние на пазара.
И всички мечти за покачване на цените до небето или за слизането им под морското равнище, са като вица за размера на мъжкото достойнство и девическите въжделения. smiling smiley
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 20:37:21
"Банките не кредитират. Според теб, колко ли купувачи са надиплили пачките? Не знам дали ще се заформят и 10%.

Ками,
Не мислиш ли, че с тези думи много добре доказваш обратната теза.

Преди, големият процент се лъжеха да теглят непремерени кредити.

Сега, точно тези с пачките, които са малък процент, ще ги ръснат на високи нива, след като има по-ниски нива, достигнати от притиснатите?!
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 20:43:07
Ками аз сега така говоря , като купя -обръщам плочата :] :}
но за мъжкото достоинство ще се съглася *ok*
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 20:49:37
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> Ками,
> Не мислиш ли, че с тези думи много добре доказваш
> обратната теза.
>
> Преди, големият процент се лъжеха да теглят
> непремерени кредити.
>
> Сега, точно тези с пачките, които са малък
> процент, ще ги ръснат на високи нива, след като
> има по-ниски нива, достигнати от притиснатите?!


Извинявай, на една чаша бира съм само, но не мога да схвана идеята- в това, почерненото.

Сред "кешарите" сигурно има няколко /или един/ екземпляра, които въпреки преливащите портфейли, досега не са си купили нещо . Ако им хареса, няма да чакат, че то това си е и вид престиж- купувам скъпо, щото имам!
От "нормалните" купувачи, ще си обикалят с месеци, ще се ровят по форуми и ако могат, ще чакат.............дали ще е Годо, ще видим.............
Re: Панически срив на цените в София
22-01-2009 - 21:07:57
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
> Сред "кешарите" сигурно има няколко /или един/
> екземпляра, които въпреки преливащите портфейли,
> досега не са си купили нещо . Ако им хареса, няма
> да чакат, че то това си е и вид престиж- купувам
> скъпо, щото имам!
> От "нормалните" купувачи, ще си обикалят с месеци,
> ще се ровят по форуми и ако могат, ще
> чакат.............дали ще е Годо, ще
> видим.............
>

Човек, който умее да направи пачки, умее и да си прави сметката.
Освен това, слугуването на престиж досега ставаше с кредити. Тези, на които им преливат портфейлите, повечето са си купили, както и ти казваш. Т.е. процентът на хората с кеш и искащи да купят е още по-малък.

Наздраве! smiling smiley

*beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход