Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
12-05-2011 - 12:17:01
avatar
Quote
Oliver_Kahn
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Знае ли някой, колко е % на домакинствата в София
> със собствено жилище и колко живеят под наем ?
> Колко общо жилища има в София, колко са празни.
> Колко ще се завършат след една година ?
> Едва след това може да се дискутира броят на
> потенциалните продавачи и купувачи и може да се
> говори за ЦЕНИТЕ


Четох някаде наскоро и цифрите си ги спомням отли'но-30 000 завършени жилища и празни до 01.01.2009...през тази година ще завършат още 70 000 хиляди...прогнозата беше 100 000 празни за Новата 2010 година *sos*

А към днешна дата, някой знае ли какво е положението?
Май никой не смее да се пробва да ги преброи?..... аз предполагам 200 000 ....
Re: Панически срив на цените в София
12-05-2011 - 12:35:20
Quote
palamud
Quote
Oliver_Kahn
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> Знае ли някой, колко е % на домакинствата в София
> със собствено жилище и колко живеят под наем ?
> Колко общо жилища има в София, колко са празни.
> Колко ще се завършат след една година ?
> Едва след това може да се дискутира броят на
> потенциалните продавачи и купувачи и може да се
> говори за ЦЕНИТЕ


Четох някаде наскоро и цифрите си ги спомням отли'но-30 000 завършени жилища и празни до 01.01.2009...през тази година ще завършат още 70 000 хиляди...прогнозата беше 100 000 празни за Новата 2010 година *sos*

А към днешна дата, някой знае ли какво е положението?
Май никой не смее да се пробва да ги преброи?..... аз предполагам 200 000 ....

2 000 000 са - на всеки сривльо по два*beer*
Re: Панически срив на цените в София
12-05-2011 - 16:26:48
Не знам колко незаети апартаменти има в София и надали някой може да каже броя им.
Може би не е показателен примера, който ще дам, но е донякъде ориентиращ:
В ж.к. Сухата река", на 200 метра от кръстовището на бул."Владимир Вазов" и "Тодорини кукли", точно зад "Била" за 2 години построиха кооперация с градинска част и прилежащ магазин, който в началота на тази година беше отдаден под наем на "DM". Всички апартаменти са празни- поне няма следи от живот, в който и да е от тях. Това е вече 6-ти месец. Сградата беше завършена преди нова година. Точно срещу нея вече завършват друга жилищна сграда - вече поставят външните облицовки. Дълго време на първата висеше трансперант с телефона на инвеститора или продавача. скъса се и нов не е поставен. Не знам дали другата, след като стане готова, ще започне бързи продажби.
Очевидно е, че желаещи няма, а мястото не е лошо за непретенциозни купувачи - близо е до ценъра, с уреден градски транспорт и сравнтелно спокойно. Наблюденията са ми от 2,6 години, може и да си има кусури мястото, но надали това е определящо до такава степен. Не съм се интересувала за цените и не знам дали това е причината да не купен нито един апартамент. Магазините на партера на сградата също са празни.
Re: Панически срив на цените в София
12-05-2011 - 19:55:23
Празни не значи непродадени.
Re: Панически срив на цените в София
12-05-2011 - 20:13:23
Закупени са отдавна от китайци, които само чакат пистата за Ф1 в Доброславци да бъде довършена и скоростната жп линия София-Пекин-Рио–Сидни да бъде пусната догодина. Даже на разстояние само 2 парсека са наблюдавани около 63738948000000000 НЛО на път за София. (инфо потвърдено от националната астрономическа обсерватория)
Re: Панически срив на цените в София
12-05-2011 - 20:17:30
avatar
Quote
Гладен Брокер
Закупени са отдавна от китайци, които само чакат пистата за Ф1 в Доброславци да бъде довършена и скоростната жп линия София-Пекин-Рио–Сидни да бъде пусната догодина. Даже на разстояние само 2 парсека са наблюдавани около 63738948000000000 НЛО на път за София. (инфо потвърдено от националната астрономическа обсерватория)

Ти пак изтрещя.:cry:
Циклофрения ли те мъчи?eye popping smiley
Re: Панически срив на цените в София
13-05-2011 - 16:44:42
Quote
Imotko
Празни не значи непродадени.

Прав си. Знам една такава тузарска кооперация, завършена и разпродадена преди 5-6 години. Две трети от апартаментите са още на шпакловка и замазка, собственниците - в чужбина. Но това е малка сграда с десетина жилища, а и тези времена отминаха. Амин.
Наскоро се поразходих по булевард България, Гоце Делчев и после към Манастирските. Огромни завършени сгради, стотици апартаменти - празни, магазините под тях - също.
А в Манастирските на всеки жабунясал изкоп се падат по три ръждясали крана и дванайсет кучета. В една започната сграда, пушеше кюнец, изкаран през прозореца на втория етаж. От третия етаж нагоре стърчаха арматурите. Дали беше пазач или отчаян собственник – он си знае.
Поразходих се и към Витоша. Във и след Бояна има няколко завършени лъскави сгради и комплекси, които явно са необитаеми. Нагоре пък, през вила или две висят трансперанти с телефонни номера. Текста е еднакъв.
В Пловдив, на булевард Дунав, Пещерска Гроздова построи един комплекс от около 300 жилища и бизнес сграда. Жилищата стоят празни от три години. На последния етаж всяка вечер свети едно, ама защо, не се знае. Може би отлежават за да се подобри качеството.
Това е положението което видях, дали е предствително - решавайте сами.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход