Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 19:14:11
Защо така изведнъж строители и продавачи след заветния 1.01.2009 решиха да не чакат и моментално смъкнаха цените с по 20-30%.Как може панелна гарсониера в Малдост октомври да и се искат 55 000евро, а сега собственика да се моли на 40 000и да дава бонус мебели.Толкова ли са закъсали строителите че в квартали като Стрелбище и Бели Брези са съгласни и на цени от 800евро при плащане в кеш?Аз лично пък на прекалено занижена цена не бих купил, именно заради вероятно трагичното положение на строителя.Чудя се дали сега наистина е момента за покупка или през юни цените в Стрелбище ще се под 600евро на кв/м ,а панелката в Младост не повече от 20 000.Май на там отива всичко, ще има ли връщане на цените от 2003 и дали няма да видим цени от 300-400евро за ново строителство в престижни квартали, нямам зор да купувам, просто се чудя.Това беше лудост да се мисли за такива цени преди 6 месеца, сега обаче всичко сочи че нещата отиват на там.
Само до преди половин година беше ерес да кажеш че имотите ще падат, сега няма човек който да не ти си изсмее ако му кажеш че тръсиш да купиш жилище.Това за всеки е възможно най-лошото идея, да купиш имот е равно на това да хвърлиш парите си в перловската река.
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 19:29:22
Това са едни доста глупави разсъждения, които прочетох. Виж панелната гарсониера в Младост може да стане и 10 000 Евро, въпреки че и това не ми се вярва, но в Стрелбище само можеш да си мечтаеш да купиш на 600 Евро/м2, още повече пък нещо ново.
Много е тъпо да кажеш, че купувайки имот си хвърляш парите в реката, защото правилната инвестиция в имот е нещо по-дългосрочно. Ако имаш кеш купи на 800 Евро от някой закъсал, ама ти ги нямаш, а и зор нямаш така че, не бери грижа за продавачите и строителите - който може ще чака, или изобщо няма да започва сега. Ти ще си продадеш ли апартамента на тия цени - я се замисли - май не?

Love is all around
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 19:39:17
ivo_1 Написал:
-------------------------------------------------------
Май на там отива
> всичко, ще има ли връщане на цените от 2003 и дали
> няма да видим цени от 300-400евро за ново
> строителство в престижни квартали, нямам зор да
> купувам, просто се чудя.Това беше лудост да се
> мисли за такива цени преди 6 месеца, сега обаче
> всичко сочи че нещата отиват на там.
====================================================

за някои е било лудост,а за други реалност.
и кво стана?лудите,дето предвиждаха такива "невъзножно" ниски цени,вече не са луди,а станаха нормални........а тези,които бяха нормални и казваха,че никога цените няма да паднат толкоз,те май в момента са луднали.........
ех,кво е това лудостта??????
аз определям тази дума,като различно мислене от "стадото"
кат му казваш на стадото,че тва не е ливада за пасане,а е селската кланница,стадото,понеже мисли различно и не вЕрва на страничния "наблюдател"

а са да ти кажа ли кво ще стане?
стадото ще види кланницата и ще се разбяга като лудо и никоя овца с години няма да иска да я водят в тази поляна на паша(имотни инвестиции).
обаче вече повечето овце са в кланницата и ще ги колят...........

та,кой луд и кога-явно е въпрос на време и възгледи.........

надай се на 300-400 евро,цените ще стигнат там и ще ги задминат по нанадолището,без дори и да се спират,вЕрвай ми......

как беше модно да се купува,сега ще стане модно да се продава......
стадни закони.......
айде на прИмоциите-купуваш едностаен и примоцийка-двустаен от обич.......
и па немъ кой да купи,щото банките нямат пари,хората още повече нямат.........
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 19:54:32
avatar
Лятото няколко брокера ми се заклеваха, че цени в София под 1200 евро никога няма да видя. Аз вече видях и 350 евро квадрата в Обеля 1, защото строителя бил закъсал. smiling smiley Кризата тепърва започва в БГ, тепърва ще се качва безработицата и ще фалират фирми. Да не казвам по-големи думи като фалит на банки, падане на борда, девалвация на лева и т.н. Тази криза ще държи страната през цялата 2009 и 2010. През това време цените ще се движат само надолу. По курортите ще е истинското шоу. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-16 19:55 от gekko.
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 20:25:13
ами да, срив отведнъж какъвто и точно го прогнозирахме тук пред време.

сега ще започнат да приказват как щяли да се срутят цените в Люлин но в Лозенец нямало да падат. старата песен на нов глас.

Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 20:36:35
Putsov,
Това за парите в реката не е мое съждение, а на мнохо хора, които познавам,а и както има един израз, така мисли масата.Същите тея които до преди половин година търчаха да купуват имоти, все едно че раздват безплатно петролни кладенци.
Вярно е нямам зор, обаче пък ако видя цени от 300-400евро ами мамка му ще съм изкушен да купя, просто да има winking smiley Пък може да се даде под наем, може да се ползва от деца един ден и т.н.Просто е прекалено изгодно.Викаш че мога да мечтая да купя за 600евро.Ми каква мечта,аз ти казвам че мога да взема сега на 800.Иначе принципно не бих продал на тези цени, освен ако примерно съм купил с цел препродажба.Да кажем взел съм Стрелбище 2003 за 400е кв/м ,сега го шъткам на 800 и пак съм 100% отгоре.Ако съм закъсал с кредити продавам и няма как, или ако да кажем имам 60кв/м 2-стайка ,но съм се замогнал и ми трябва 3-4 стайка 120-140кв/м.Ми продавам 2-стайката и доплащам далаверско за големия.Има много причини поради които бих продал както виждаш.Иначе ако примерно строя къща и ми трябват кинти да довърша строежа,ами няма да продам апартаментчето.Замразявам строежа и чакам и това е.
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 20:37:58
виртуалните пари изчезнаха и никой вече няма желание да ги произвежда
българската борса се срина тотално и безвъзвратно поне за следващите две години.
въпрос на няколко месеца е да видим почти нулеви лихви и в ЕС
в милата ни родина се очаква минимум 30% свиване в промишления сектор и услугите до средата на годината.
идващата безработица няма да е от най-леките или от краткосрочните
банките изпаднаха в делириум в усилията си да съберат всички възможни "кеш" активи на населението а кредитирането е на "командно дишане".
до тук - лошо-о-о !
има и хубаво :
българският премиер днес пак се похвали в НС, че сме по-стабилни от САЩ ,Европа и светът щото "ТЕ УПРАВЛЯВАЩИТЕ" били предвидили нещата отрано и взели адекватните мерки. Верно бе ! - за има няма и 40 дена, от края на ноември до сега са "издухали" 4.5 милиарда лева от излишъка - незнайно къде обаче "вервайте им" -на ползу родину.
и нова банка направиха-с държавни пари-в подкрепа на бизнеса.
подържат и идеален ред в страната - я виж как патриотично и хуманно бие полицията пред парламента !
сега ще си пуснем и АЕЦ-а ,щото Гоце каза така а Гоце квото каже -става.
Аз на туй последното най се радвам - ако се наложи ще има ток в изобилие за електрическите столове на които ще требе пържим "другарите и приятели" .И май ще се наложи като затънем и забълбукаме от рядката кал към която са ни подхлъзнали - за кой ли пореден път.

Иначе имотите ще се качват - разрешават се мокри сънища на тази тема и в черно бяло и в цвят.!

[bgnewsroom.com]


:} :} :}



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-01-16 21:36 от status.
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 20:40:09
Бро...не за 40 хиляди....и надолу ще се моли,докато не разбере,че няма връзка между апартамент в Манхатън и апартамент в Младост.Първото някак си,с много уговорки,минава за актив...заради солидните приходи от наем.Второто обаче е безнадежден пасив. *bow*
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 21:26:56
може ли да ми дадете координати на тоя дет продава в Стрелбище за 800 еуро. искам да си купя на тая цена 3стаен или 4 стаен.
Re: Панически срив на цените в София
16-01-2009 - 21:39:26
Ето една обява. Вярно в Ливадите е, но е чисто ново, завършено - 600 е/м2

мезонет, Манастирски ливади, област София (столица)
150000.00 EUR,
600.00 EUR на кв.м,
250 кв. м

Ново строителство, завършен, с Акт 16.Етаж 6 - дневна с кухненски бокс 52 кв.м., зимна градина 15 кв.м., WC; етаж 7 - 3 спални, 2 тоалетни, тераса; етаж 8 - студио с WC и тераса. Разоложение - север/запад.Мястото е перфектно, с изглед към Витоша и в непосредствена близост до Южния парк.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход