Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Панически срив на цените в София

Публикувано от ivo_1 
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 18:35:37
avatar
А някой знае ли на каква цена се предлагат жилищата,които се довършват или ще бъдат довършени в близко бъдеще? *book* :} *zzz*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 18:40:34
avatar
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> А някой знае ли на каква цена се предлагат
> жилищата,които се довършват или ще бъдат довършени
> в близко бъдеще?
>
> Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава
> не боли,но от избързване.......много.


За кои квартали говориш? Има разлика дали е Обеля или Изток все пак.
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 18:49:21
avatar
Имах предвид това,че има строителство,което на тия падащи цени ще стане доста вътрешно за някои по-малки фирми,които са взели кредити с невъзможна лихва и са на високо обезщетение,само защото са чували,че в столицата се печели много *huh*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 18:56:11
avatar
Да по всичко личи, че такава ще е ситуацията, тези фирми ще смъкват цените доста, за да могат да продават. А почне ли един на смъква и другите искат не искат ще трябва да го последват.
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 19:25:02
аз очаквам от евро цените от утре да се обявяват в долари - това маи е стъка 1
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 21:46:54
Щом през последните дни злобата в постовете на някои радетели на тоталния срив толкова се увеличи, че може почти да се види и пипне, значи е време цените да спрат да падат.
То бива завист, то бива класова омраза, ама това вашето......... Благодаря, че поне не псувате, че във форума на "инвестора" има един такъв тъпанар, просто нямам думи.
Престанете да слагате всички градове и райони под един знаменател. И, Дивал, гр.Добрич "не играе", повтарям "не играе" на пазара на недвижими имоти в България. Там и по пет лева да станат, все тая.
Та за районите: Ако строител на два блока по 5000 РЗП в Дружба-2 /София/, Ман. ливади, Малинова долина, Студ град, Витоша, Надежда или Люлин закъса и продава по 450-500 е, за да завърши проекта без загуба, дали това ще свали цените в Изток на 1000 е или в Стрелбище на 700 е. Ако някой с малко блокче от 15 апартамента в Редута на 40% обезщетение е продал 11 от тях и е вложил парите другаде и т.нар. фалира, дали това ще свали цените по бул."Патриарх Евтимий" до 1200 е или по бул."България" на 900 е. И защо ако един свали цените, другите трябва да го последват? Да си продаде неговия блок евтино, негова си работа.
Освен това, ако строят трима и двама фалират, третият става монополист, а до какво води монопола мисля, че знаете......... Ако строят 300 фирми и 200 се откажат, или фалират, останалите 100 банкет ще дадат.
Драми без съмнение ще има. Но поради специфики на българския пазар и поради други причини, които много малко от пишещите тук разбират и познават, цените няма да станат "по два за лев". Ще има да почакате.
Просто ще слязат още малко, при това слизане по-хубавите неща ще се изкупят и ще останат боклуците. Ако цените стигнат едно определено равнище, новото строителство просто ще спре, предприемачите няма да имат интерес. Предлагането ще намалее и след година и половина-две спиралата пак ще се завърти нагоре, макар и доста по-бавно.
А това с ипотекираните апартаменти е пълна простотия, техния брой и броя на просрочените ипотеки въобще не може да повлияе на пазара.


Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 22:29:33
Imotko ,казваш ,че поради специфики на българския пазар и поради други причини, които много малко от пишещите тук разбират и познават, цените няма да станат "по два за лев". Аз не ги разбирам и познавам ,но съм любознателен. Ще ми изброиш ли накратко "другите причини"?
*drink1*
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 22:43:13
имотко, аз преди бях казал, че апартамента на Лили Иванова на докторски паметник сигурно няма да бъде засегнат от кризата в имотите.
но това не означава, че масовия продукт (кочинка-двустайка) няма да го отнесе с едно 70-80%
ето, че вече признаха за 20%
но сега сме само 2-та седмица на 2009 а кризата ще е поне до края на 2010...
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 22:49:38
avatar
Имотко, тук не сме дошли да се псуваме, понякога по-пиперлив език е нужен, но това е рядкост. Според мен дори и сега в топ локейшъните като Изток, цените са около 1000 евро (преди 9 месеца бяха 2000-2500), а ти казваш, че няма да станат толкова според мойте наблюдения това е вече факт. Но сривът тепърва започва. Вече писах защо мислим, че ще се сриват цените. Не ме разбираи погрешно не искаме България от 97ма година, просто трябва да има един здрав растеж в цените, генериран от повишаване ефективността на труда, от там заплати, износ, от там покупателна способност на населението, ако покачването на цените е генерирано и обосновно на тези икономически фактори, т.е. имаме здрав фундамент за подобни цени би било перфектно, но за съжаление не е така. За съжаление медиите, брокерите, строителите и банките, продадоха на голям брой българи едни кутийки, наречени жилища на нереално високи цени и то на кредит. Презастроиха градовете, унищожиха градинки, паркове и в момента градовете изглеждат ужасно.
Re: Панически срив на цените в София
19-01-2009 - 22:54:07
Дядо мечо. Докато колегата ги напише си позволявам да вметна няколко, от причините де:
1. Населението има много скътани пари и с радост ще ги изкара от дюшеците за да си купи така мечтания апартамент.Масата от хората живеят безгрижен и щастлив живот, вярвайки в светлото ни европейско бъдеще.Трудът им е песен, а работата сигурна и високо платена.
2. Банките ни притесняват всеки ден с писма за да ни дадат кредит. Аз отказвам вече пети път тази седмица.
3. Армада чужди инвеститори са се нагласили и само чакат да ни пуснат газа от Русия и да тръгнат насам. Да си купят и те така наречения втори или трети ваканционен дом.
Както се казаше в един филм - предай нататък.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход